Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Nem hiszek Istenben. De...

Nem hiszek Istenben. De szeretnék hívő lenni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Előre leszegezném, hogy lesz aki nem érti meg amit majd írok.Szóval...Gondoljunk bele, amit az ember a semminek nevez az az űr, ott nincs semmi, egyszerűen üres, de van a mondás.Porból lettünk, porrá leszünk.Azonban, az a por honnan jött?Tehát minden létrejön valamiből, tehát a semmiből nem lehet valami.És ugye a bolygónk is porból lett, tehát a por is jött valahonnan.Azonban, honnan jött az első por?Nem tudom megérteni.És a másik pedig az hogy ha létezik Isten, akkor ő ugye a feljebbvalónk.De nem tudom felfogni hogy mi Isten, mi volt Isten előtt, ki ő?Miért van?Ne értsetek félre, nem félek a haláltól, igenis meg tudnék halni békességben.Csak ugye idő kéne a felkészüléshez.Azért gondoltam hogy hívő leszek, mert gondoltam egy plusz pont lehet az életben.Egyszer jól jöhet.Nem hiszek Istenben, azonban hiszek a szellemekben, akik zaklatnak minket.Azonban már nem hiszek az angyalokban.Tehát ez hogy is van?Olyan sok kérdésre jó lenne ha választ kapnék.Igazából ez is egy oka, tehát ha majd születik egy gyermekem akkor azt megkeresztelem, ezáltal remélem hogy a szellemek békén hagyják majd őt.Tehát a nagy kérdés az, hogy "Higgyek Istenben, vagy sem?"

2015. aug. 29. 02:33
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

a 16-nak írom:


"Az hogy hiszel, vagy nem hiszel egyáltalán nem befolyásolja sorsodat!"


...ez egyáltalán nem igaz, mert a SZELLEM urává válik a léleknek, azaz a te nyelvedre próbálom fordítani:


az általad energiának nevezett lélek is valóban Isten (az egyik megjelenése, aspektusa) ám a vonzás törvénye is Ő, mert minél több energia van egyben (összgyűlve) annál nagyobb vonzást gyakorol, és válik még nagyobb tömeggé...ahol már be fog lépni egy másik törvényi jelenség is (a szupernovává válás-csillagászatilag fogalmazva) és akár fekete lyuk is képződhet (ezek most csillagászati nyelven) ami átmenet a TEREMTŐ világba a teremtettből, azaz ISTEN másik aspektusába, (ami a szellemi, azaz nem megnyilvánult)...érdemes az Univerzumot csillagászati szempontból is tanulmányozni, mert sok IGAZSÁGRA rá lehet ismerni annak aki HISZ (mert mást úgysem tehet, hisz neki magának nincsen lehetősége arra, hogy mindent megvizsgálhasson, ezért más emberek vizsgálatait, teóriáit kell megvizsgálnia, hogy abból mi az, amit el tud hinni, és az miként felel meg a Szentírásokban adott IGE-knek...mert bizony mindaz amiket a tudomány kikutathatott eddig, az a Szentírásokban benne van, annak aki azt el tudja olvasni, ill. képes megérteni, és erre a mi korunk rendkívül alkalmas, mert a tudományok nagyon fejlettek (lassan az égig értek, ezért ledöntetik Babilon tornya)azaz a jelenlegi földi társadalmi berendezkedés megfutotta az útját, és lassú visszavetettség fog bekövetkezni, és a népességszám drasztikus csökkenése , néhány száz év múlva a mai technika már csak emlékké válik, és új irányba indul majd ismét fejlődésnek az emberiség (ez már többször is megtörtént a földön, erre utalnak a legendák, és némely régészeti lelet is, valamint a mende-mondák, mesék - és nem zörög a haraszt...):)


...szóval, hogy a konkrét válaszra is térjek:KRISZTUS (AKI az a Rendező akit emlegetsz te is)megismerése által a "sorsodnak URÁVÁ válhatsz, azaz szabaddá , ezért hív el Ő , Szabadságra, hogy ne az erők (energiák) játékszere légy, hanem uralni tudd az energiákat...(ezt is tanulja, és tanulta eddig is a földi világban az emberiségek egymást követő nemzedékei, mert így születik a Szellem(azaz újjáteremtetik KRISZTUS által, úgy, hogy megismeri a világegyetem működését, és ezáltal uralni is tudja majd...érted-é 16-os, miképpen függ össze tehát az IGE (Szentírások, amelyeket a vallások, egyházak őriznek meg az emberiség számára, hogy azon emberi szellemek, akik túl tudnak lépni a meséken, és önön fontosságukon, azok megváltatnak KRISZTUS vagyis az IGAZSÁG által, mert a világegyetem Törvényei (azaz KRISZTUS) soha nem változik, csak mi, az emberek fokozatosan ismerjük fel azokat, és hisszük is el, hogy EGYSÉG ez, azaz EGY LÉTEZŐ...( [link]

2015. aug. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:

21! Azzal kezdtem, hogy korhatáros! 18év felettiek nem olvashatják! Ezt nem véletlenül írtam fel! Én senkit nem szándékozok hitében befolyásolni!

Csak a kérdezőnek próbáltam elmagyarázni minél egyszerűbben és érthetően a valóságot, amire majd építheti saját hitét, és elméletét. A fejlődés az azért nem áll meg, mert mindig vannak olyan emberek, akik nem értenek egyet az ősi irományokban, illetve azokban ellentmondásokat vélnek felfedezni. A hozzá adott körítés az mind csak üres maszlag!

2015. aug. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:

16-os!


...azt írod senkit nem akarsz hitében befolyásolni, de ez mindenképpen hülyeség, hiszen befolyásolod, még akár egy tekintettel is, nemhogy szavakkal :)...mindazonáltal nagyon is tetszett amit leírtál, hisz annak már van némi köze az IGAZSÁGHOZ, éppen ezért sem érdemes ámítgatni magad, hogy nem akrsz, és akkor nem is fogsz befolyásolni senkit...:)...talán ezért nem (sem) értem, hogy miért írtad nekem amit...de talán majd elmondod?...mert amit írtam, azt valójában téged igazolóan írtam, ha nem is föltétlen neked, hanem annak akinek...:)


" [link]


...talán itt beszélgethetnénk, ha lenne kedved...:)

2015. aug. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:

Ha valaki komolyan veszi az első soromat, Akkor megérti, hogy ezzel az volt a célom, hogy nem kívánok senkivel vitába szállni, isten létezéséről, vagy nem létezéséről. De a kérdező leírásából, illetve amit hozzáfűzött kérdéséhez, abból az volt a benyomásom, hogy a kérdező valóban bajban van e kérdés eldöntésében. Tehát neki szántam írásomat, hogy legyen némi valós alapja, amire építkezni tud az elkövetkezendő időszakában. Legtöbbször privátban szoktam válaszolni az ehhez hasonló kérdésekre, de már többször feltették azt a kérdést is, hogy "miért szeretnek inkább privátban válaszolni egyesek?"

Ezt az oldalt azért szeretem, és látogatom, mert itt van néhány ember, aki ugyan úgy jutott erre az oldalra ahogy én, véletlenül, és némelyiknek valóban tudok segíteni tanácsaimmal, megjegyzéseimmel. Aki privátban megkeres, azzal általában szorosabb kapcsolat is kialakul. Aki meg csak trollkodni jár erre az oldalra, az simán kiesik a második fordulóval

2015. aug. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:

...értem...


"...ugyan úgy jutott erre az oldalra ahogy én, véletlenül, és némelyiknek valóban tudok segíteni tanácsaimmal, megjegyzéseimmel...."


...talán éppen ezért szeretnék beszélgetni veled, ám, az igaz, hogy nem itt...hogy elmondhasd, ha akarod, hogy miképpen és mikor is jutottál ezekre a gondolatokra, mert te is tudod, hogy valójában keveseknek adatik meg a Világosság, és ha valahol valami Fényt megcsillanni láthatok, akkor azt szeretném jobban is megszemlélni...:)(persze, ha hagyják, és ha az a másiknak is örömöt okozna, ahogyan az nekem nagy öröm...arról nem is beszélve, hogy egy esetleges új megvilágítási szöget is módomba állna megetekinteni...és persze viszont is...ahogy gondolod...:)


üdvözlettel

2015. aug. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 Attila_the_hun ***** válasza:
Kedves kérdező, csak egy módon lehetsz hívő: el kell butulnod
2015. szept. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

"...talán éppen ezért szeretnék beszélgetni veled,"

A linkelt oldalt nem tölti be a gépem. A beszélgetésnek semmi akadálya nincs részemről, sőt, még skypes kapcsolattartás is lehetséges. Ha írsz privát, adok email címet.

2015. szept. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 Titusztitusz ***** válasza:
A 26-os hszhez némi reagálás:Ekkora butaságot régen olvastam már,(Na jó, ha felnézek időnként erre a portálra, akkor olvashatok azért meglehetősen gyakran is...)miszerint "ahhoz, hogy hinni tudjon az ember, előbb le kell butulnia"...(Vagy valami ilyesmi volt ugye a lényeg...)Ez a dolog azért nem így van...Ugyanis HINNI VALAMIBEN mindenkinek kell, hit nélkül az ember nemis ember csak valami "beszélő állat"...Még a materialisták meg ateisták is HISZNEK VALAMIBEN, ha másban nem, hát akkor ezeknek a tanoknak-meglátásoknak az igazában...Szóval ilyet ne mondjunk már sohasem, hogy "hinni" a buta ember szokott csak...Már az is elég érdekes cáfolat a hsz írójának a részére, hogy a nagy tudósok között is rengeteg az "istenhívő", pedig azért nem hiszem azt, hogy aki tudományos tevékenységre adja a fejét, az valami buta-ostoba ember lenne úgy álltalában...(Még az "evolucionalisták", meg materialisták-ateisták "istene", az általuk nagyra tartott darwin(Szándékos a kisbetűs névkezdés...)is ha jól tudom HALÁLÁIG ISTENHÍVŐ VOLT...A "nagy felfedezése" előtti időkröl már akkor nemis beszélve...Erröl tehát ennyit...)
2015. szept. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
28.! Attól függ hogy mit mihez viszonyítunk. Mert ha az elefántot az egérhez, az curva nagy! De ha az egeret az elefánthoz, akkor az curva kicsi!
2015. szept. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 Titusztitusz ***** válasza:
29! Ezt a hsz-t sehogyse értem...Valamivel bővebben nem lehetne kifejteni a mondandódat? Meghát azt se értem, hogy mindez miként jött az álltalam írtakhoz...
2015. szept. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!