Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves Ateisták, (esetleg nem...

Kedves Ateisták, (esetleg nem Istenben hívők)! Néháynótoknak mi oka van arra, hogy kritizáljátok, lekezeljétek azokat, akik keresztények, Istenben hisznek, és hívő életmódot folytatnak?

Figyelt kérdés
Többször láttam itt is gyakorin, hogy ha valaki kiír egy ezzel kapcsolatos kérdést, szinte sértett lekezeléssel reagálnak a kérdésre, állításokra. Miért van ez?

2014. máj. 23. 19:48
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
95%

Mert az igazság önmagában érték, aki pedig bizonyos felekezet gondolatait képviseli, legtöbbször nem képes azokat saját lábán, a kulturált vita szabályait betartva megvédeni.

Emellett vallás nem magánügy, igenis kihat a nem hívők életére is. Márpedig ha ezt károsnak ítélik, joguk van fellépni ellenük.

2014. máj. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
89%

Te miért általánosítasz?


Mindenki, aki nem keresztény, az csúnya és gonosz kritizáló?Nem hinném.

2014. máj. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert a legtöbb felekezet hirdetője olyan biztonsággal és hajthatatlansággal állítja az igazát, mintha minden tagja egyenként és személyesen Istentől kapta volna az "igazságot".

Ez pedig a legtöbb ember szemében nem kereszény hit, hanem fanatizmussal átitatott gőg.

Senki nem állíthatja biztosan, hogy CSAK az ő hitestársai kerülik el a poklot, apokalipszist, kénesőt, sírást és fogaknak csikorgatását...

2014. máj. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

A vitának megvan az az előnye, hogy tisztázza a dolgokat.

A magam részéről mindig hálás voltam azoknak, akik legyőztek egy vita során, mert akkor megszabadulhattam egy téves nézettől, olyantól, amire magamtól nem jöttem rá.

Végül is a világban annyi információ kering, hogy esetenként előfordulhat, hogy az ember nem jó nézőpontból szemléli a dolgokat és téves következtetéseket von le, de ha az a szerencse éri, hogy kitágítják az ismereteit, akkor megszabadulhat a tévedéseitől.


Az első válasz nem rossz, azzal kiegészítve, hogy fellépésről szó sincs, de egy kis beszélgetés, egy kis vita belefér és kritizálni csak hibás gondolatot lehet.

Ha nem hibás, akkor tessék, bizonyítsd be!

Ha így van, akkor én köszönöm meg neked, hogy felhívtad rá a figyelmem.

2014. máj. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
57%

Furcsa módon azokat akik pl. buddhista vallásúak azokkal ritka a vita. Tudod miért? Mert azok nem akárják rákényszeríteni a világra hogy egy kétezer évvel ezelőtti kecskepásztor törzs legendái alapján éljenek. Így:


Isten, áldd meg a magyart!


Elismerjük a kereszténység nemzetmegtartó szerepét.

2014. máj. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 titak ***** válasza:
100%

Kedves kérdező,

Ön szerint mit jelent/takar a "hívő életmódot folytat" fogalma?

2014. máj. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
89%

Kedves kérdező!

Először is, én ateista természettudós vagyok. Elmondom ebből a szemszögből mi a szitu. Van 6-8 egyetem és főiskola az országban, ahol biológiát és az evolúciót lehet tanulni, és 25 egyetem és főiskola (igen, 25) ahol teológiát és teremtéstant tanítanak. Ebből 22-n keresztény teológiát. Egyetemi éveim alatt azt tapasztaltam, hogy még abba a 6 kevés egyetem fala közé is beszivárogtak a kedves társaid rendet bontani, be-beszólni a biológia előadásokba. Most mond meg őszintén, fordítva elő szokott ez fordulni? Biológus nem megy teológia szakra hirdetni az evolúciót. Sosem. Ellenben ti még azt a 6 egyetemet is bomlasztjátok. A középiskola és általános iskolákban ennél is rosszabb a helyzet: egyenesen odamentek, ahová nem tartoztok, és felháborodtok, mikor az evolúcióról tanítanak. Hát basszus, miért nem írattátok a csimotátokat egy hittanos/teremtéstanos iskolába? (ilyenek is vannak szép számmal az országban, volt barátnőm is ilyen általánosban tanít) Neeeeem, nektek oda is el kell menni hit téríteni, ahol nincs helyetek, szegény általános és középiskolai biológiatanárok már sok helyen (nem csak ebben az országban, mindenütt a világon) nem is merik a rendes tananyagot tanítani miattatok. Ez olyan, mintha egy autópálya mellé költöznétek, majd fel lennétek háborodva az autók zaja miatt. Hát ne költözzetek oda! Plusz poén, hogy még az interneten is szét trollkodjátok a tudományos fórumokat (amit úgy utálok), köpköditek az evolúciót és a tudományokat vallókat, most őszintén, láttál már keresztény fórumokon biológiát hirdetőket? Hát ezek volnátok ti... Pár száz éve még elégettétek azokat, akik a természettudományt gyakorolták és hirdették, ma már nem tehetitek meg, így bomlasztjátok az iskolákat és értéket pusztítotok. Vicces az is, ahogy a keresztények a muszlimokat gyilkolják Afrikában, és fordítva, de ugyanígy neki mennek a keresztények a hinduknak is és egymást gyilkolják Pakisztánban, de a muszlimok neki mennek a hinduknak is, mind egymást ölitek halomra a hitetek miatt. Én még nem láttam pl biológusokat és kémikusokat egymást ölni, mert nem egyezett az álláspontjuk valamely tudományos nézetben. Végül pedig zárásként: ma napig idegelitek az ateista embert, félévente ide is becsöngetnek hit téríteni bibliával, különböző felekezetek. Természettudósok is odamennek az ajtód elé hirdetni az evolúciót? Ugye, hogy nem... A világ majdnem egésze vallásos, ebből a kereszténység a legnagyobb, de a felsőoktatásban is a legelőkelőbb létszámot foglalja el, de ez sem elé nektek, szóval a kérdéseddel ne légy ennyire áldozati bárányként tetszelgő, kérlek szépen... Nekem (annak az 1-2 százalék ateistának a Föld lakossága közül) jóval több okom lenne ugyanezt a kérdést feltenni Neked!

2014. máj. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim válasza:
100%

Tudom , hogy ateistáknak szól a kérdés , de mégis úgy döntöttem, hogy leírok néhány dolgot ide , talán jól jöhet:)

Nos , rengeteg elvakult/fanatikus ember van ezen a világon , így a "trollkodás" sokszor megy oda-vissza intelligenciaszinttől függően. Én nem tartom vallásosnak magam , de hiszek Istenben , tudom , hogy ez így kicsit ellentmondásosnak tűnhet , de én ezen a nézeten vagyok. Tudományos bizonyíték soha nem volt és soha nem is lesz a létezésére (talán jobb is így..) , de aki hisz benne annak létezik. Másfelől , ha lenne rá tudományos bizonyíték akkor a hit érvényét vesztené , mert akkor az már tudásnak számítana ,a hit pedig a nem látható dolgokról való meggyőződést jelenti. Engem is "kritizáltak" már sokan a "különc" nézeteim miatt a fanatikusok , elhihetitek nekem sem tetszik , mert nem ettől lesznek ezek a személyek "nagy keresztények" , és nem is attól , hogy gyakran járnak templomba. Sőt , akik tényleg megértik a tanokat , azok általában egyenesen reciprokai a gyűlölködő/elvakult/fanatikus embereknek. A gyűlöletet (haragot) elutasítják , mivel ez egy rendkívül negatív érzés: stresszel , elvonja az ember figyelmét a lényeges dolgokról , valamint jóra nem vezethet , ugyanis tűzet nem lehet sikeresen oltani tűzzel. Nos ,az egyház már egy teljesen más téma , sokan azt gondolják , hogy "csak régen volt rossz" és mára már "megjavult", de sajnos nem így van: Nem elhanyagolható számú pap nem hisz Istenben (tiszt.kiv.) pedig a hit közvetítése lenne neki a hivatása... a pedofil egyedeket meg inkább meg sem említem. Oh , már megtettem. Sok begyöpösödött ember is van , sajnos tapasztaltam. Engem egyébként azért "piszkáltak" , mert többnyire punk-rock zenéket hallgatok , és az szerintük a "sátántól" ered. A röhögőgörcs szánalommal keverve rázott ki , ez a "kedvencem" amikor valaki úgy fikáz dolgokat , hogy fogalma sincs annak lényegéről/mondanivalójáról stb , ez pedig pont ilyen eset volt. Elmondtam nekik a véleményemet , utána már meg se tudtak szólalni :D

Egyébként én eddig úgy vettem észre , hogy sokan az egyházat a teremtő Istennel azonosítják , pedig nem egy a kettő. A sok háború és a tudósok kivégzése (sajnos) azért következett be , mert olyan emberek kerültek az egyházi vezetésbe akik alkalmatlanok voltak a munkájukra és visszaéltek a hatalmukkal , valamint csak a saját érdekeiket tartották szem előtt , elkövették az embertelennél embertelenebb tetteket "a teremtő Isten nevében". Gyászos.

Én továbbra is azt mondom , hogy nem érdemes egymást "bántani" , veszekedésnek meg semmi értelme a két fél között , mert az ilyesmi az nem beszélgetés , nem vita , hanem kb olyan mint a "trolletetés". Nincs értelme.

2014. máj. 24. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
Én alapvetően nem foglalkozok vele, mindenkinek saját döntése ez a dolog.
2014. máj. 24. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
Mert "akik keresztények, Istenben hisznek, és hívő életmódot folytatnak" azoknak mindehhez olyan beszűkült látómező, és mérhetetlen arrogancia társul, amit nem lehet egyszerűen tisztelni.
2014. máj. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!