Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Nem hiszek Istenben. De...

Nem hiszek Istenben. De szeretnék hívő lenni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Előre leszegezném, hogy lesz aki nem érti meg amit majd írok.Szóval...Gondoljunk bele, amit az ember a semminek nevez az az űr, ott nincs semmi, egyszerűen üres, de van a mondás.Porból lettünk, porrá leszünk.Azonban, az a por honnan jött?Tehát minden létrejön valamiből, tehát a semmiből nem lehet valami.És ugye a bolygónk is porból lett, tehát a por is jött valahonnan.Azonban, honnan jött az első por?Nem tudom megérteni.És a másik pedig az hogy ha létezik Isten, akkor ő ugye a feljebbvalónk.De nem tudom felfogni hogy mi Isten, mi volt Isten előtt, ki ő?Miért van?Ne értsetek félre, nem félek a haláltól, igenis meg tudnék halni békességben.Csak ugye idő kéne a felkészüléshez.Azért gondoltam hogy hívő leszek, mert gondoltam egy plusz pont lehet az életben.Egyszer jól jöhet.Nem hiszek Istenben, azonban hiszek a szellemekben, akik zaklatnak minket.Azonban már nem hiszek az angyalokban.Tehát ez hogy is van?Olyan sok kérdésre jó lenne ha választ kapnék.Igazából ez is egy oka, tehát ha majd születik egy gyermekem akkor azt megkeresztelem, ezáltal remélem hogy a szellemek békén hagyják majd őt.Tehát a nagy kérdés az, hogy "Higgyek Istenben, vagy sem?"

2015. aug. 29. 02:33
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
Te cáfoltad a hittel való elbutulást, Én erre értem, hogy viszonyítás kérdése.
2015. szept. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 Kroa01 ***** válasza:
hogyan hihetnél abban, amit nem érzel. higgy magadban először és ha jól csinálod és nem száll a fejedbe minden, akkor megtalálod a magadban istent. szeress és légy feltétlen.
2015. szept. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 Attila_the_hun ***** válasza:

Tisztelt Titusztitusz!


Blabla blabla labda. A tudósok elenyésző része Istenhívő és azok sem a Bibliai Istenben hiszek, hanem egy esetleges felsőbb rendező elvben.

Darwin pedig sziklakemény ateista volt.

2015. szept. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 Titusztitusz ***** válasza:
A 33. hsz-hez akkor még néhány mondat:Kedves hozzászóló...MIELŐTT ilyesmi oldalakon mint pl. ez az itteni is, HOZZÁSZÓLSZ, szerintem először nézzél utána annak, amiröl beszélni akarsz...Jelen esetben akkor pl. darwin életének-munkásságának...Amint ezt megteszed, szerintem te is rá fogol jönni arra, hogy bizony téged felültettek, amikor darwint holmi "ateistaként" állították be neked...Csak gondolj bele ABBA, hogy igazábol darwin MAGA SEM HITT ABBAN minden jel szerint, amit összehordott a "Fajok eredete" címü munkájában...Erre több jel is utal...Pl. az, hogy a "mű" megírása után IGEN SOKÁIG TANAKODOTT AZON, hogy egyálltalán kiálljon-e vele a nagy nyilvánosság elé...Az egy dolog, hogy ezen tettét úgy "magyarázzák" manapság, hogy "félt kezdetben szembemenni az árral", de ha kicsit alaposabban megnézzük a dolgot, akkor láthatjuk azt, hogy ezen eset kapcsán NEM erröl volt szó, hanem arrol, hogy MÉG Ő MAGA SEM ÉREZTE BIZONYÍTOTTNAK az elméletét...Gondolom mindenki ismeri azt a nyilatkozatát, miszerint "majd a jövő(!!) felfedezései-őslénytani leletei fogják bízonyítani(!!) az elméletének helyességét, vagy helytelenségét"...Hát...Azért ez a két, álltalam röviden megemlített dolog is elég beszédes szerintem ezzel az egésszel kapcsolatosan...(Amúgy az őslénytani leletek A MAI NAPIG SEM IGAZOLJÁK AZ ELMÉLETÉT, ezt jó ha tudjuk, a darwinisták hiába is erölködnek,és csűrik-csavarják az őslényleletek dolgát,bizony az őslényleletek markánsan szembemennek a darwini tanokkal továbbra is...)A másik...Az hogy HIVATALOSAN ugye illik "minden tudósnak" darwinistának-ateistának lenni az egy dolog...Hát persze...Annak idején a fősulin én magam is "meggyőződéses materialista" voltam, végülis a saját szememmel láttam ezt a jelzőt a rólam szóló dossziéban,nade ha valaki, hát ÉN akkor már csak tudom a valóságot ezen ügy kapcsán,ami viszont szöges ellentétben áll a dossziémban olvasottakkal...Erős a gyanúm, hogy az "ateista-darwinista" tudósok jó részével is ugyanez lehet a helyzet...Úgyhogy hagyjuk inkább a "statisztikákat", mivel a "polkorrektség" jelensége nagyban jellemző a tudományos életre is...Azaz, szerintem nagyon sokan MÁST MONDANAK a szájukkal e téren is, és mást gondolnak az agyukkal...Most csak gondolj pl. a "nagy" Einstein egyik érdekes mondatára, amit ugye szintén ismer mindenki:"Isten nem kockázik"...Hát...Azért elég beszédes ez a rövid mondat,nem?De persze azért gondolom HIVATALOSAN Einstein is "meggyőződéses materialista" volt világ életében, akárcsak mondjuk én, meghát gondolom sok-sok másik ember is...A harmadik:Én magam sem úgy értettem a "vallásosság" kérdését, hogy FELTÉTEL NÉLKÜL HISZEK PL,A BIBLIÁBAN...Ez már csak azért sem igen lehetséges, mivel nem tartom magamat "keresztény" embernek...És soha életemben nem jártam még templomban, sőt, még egyházi esküvőm se volt...Viszont ennek ellenére mégis MÉLYSÉGES ISTENHÍVŐ VAGYOK...Érdekes ez is nem? Nade erröl is akkor ennyit...
2015. szept. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 pincopallino válasza:
Szóval Te nem hiszel Istenben, de a szellemekben igen. És meg akarod keresztelni a születendö gyermekedet, hogy ne bántsák a szellemek? Ezek szerint nemcsak hiszel a szellemekben, de arról is meg vagy gyözödve, hogy a szellemek hisznek Istenben. És ha a gyermekedet így akarod megóvni, akkor szerintem tudat alatt Te magad is hiszel Benne...
2015. nov. 15. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!