Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Rengetegen hiszik vagy meg...

Rengetegen hiszik vagy meg vannak győződve róla, hogy a lélek létezik, és hogy halál után a lélek nem szűnhet meg. Mégis hogyan képzelik el, hogyan írnák le?

Figyelt kérdés

Elég sokat olvastam ilyesmiről, véleményekről, és amikor a halál kerül szóba sokan úgy gondolják, ha a test meg el is pusztul végleg a halál után, a lélek nem szűnik és nem is szűnhet meg.

Mégis mi lenne a lélek, hogy lehetne leírni, hogy lehetne elképzelni?

Csak gondoltam megkérdezem, még hogyha nem is hiszem hogy lenne lélek vagy lélekvándorlás.\\ én úgy gondolom, hogy a halállal minden!MINDEN! megszűnik a valaha életben lévő egyed számára, és a "semmit" is valahogy el tudom képzelni, mégha így emberként ez nehéz is. ezért érdekel, hogy akik a lélek((vándorlás))ban hisznek, azok hogy képzelik ezt el, szerintem azért ez távolabb lehet a valóságtól



2015. szept. 24. 19:51
 1/10 anonim ***** válasza:
29%

Gratulalunk te vagy az az ember aki 1234568-szer felteszi ezt a kerdest. Jutalmad egy nyomogombos Nokia. Katti s az ok gombra hogy megkapd a jutalmad.

OK. Close.

2015. szept. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%
Hát ezt az egészet úgy tudnám elmagyarázni, hogy a testünk csak egy "jelmez" amiből halálunkkor a lekünk kibújik. A reinkarnáció ( ha jól irtam) azt jelenti, hogy a lelked halál után újjászületik egy másik testbe. Ezt én még meg is tudnám magyarázni mert veled is biztos volt már olyan, hogy pl. mentél az utcán és láttál egy embert akit még nem láttál soha de ismerős valahonnan. Ezt azzal magyarázzák, hogy előző életedben találkoztál vele. :) de igazából tudom neked ajánlani Villás Bélát mert neki nagyon jó előadásai vannak ezzel kapcsolatban :) 14/L
2015. szept. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
senki sem tért vissza ezért semmi sem fix.(ahogy a te állításod sem). szerintem ez egyszerű. az egyén, az adott ember hite dönti el hogy mi az igaz mi sem. amíg nem fedezik ezt fel addig nem lehet igazolni. pl amivel a tudósok szkeptikusok szoktak jönni hogy senki nem tért vissza és a test elhalt ezért nincs utána semmi. de ez pl olyan mintha az mondanád hogy a körülötted lévő dolgok nem atomokból épülnek fel mert nem látod. másik példa: attól hogy be megy valaki egy ajtón és nem tud többé kijönni nem jelenti azt hogy az ajtó mögött semmi sincs.De száz szónak is egy a vége: te döntöd el mi az igaz és mi nem mert senkinek sincs bizonyítéka, csak saját tapasztalata(ritka de megesik) és elmélete.
2015. szept. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hozzá kell tennem az előttem szóló válaszához, hogy emberként tényleg csak szubjektívan közelíthetjük meg a témát. A tudomány, a vallások, a filozófiai rendszerek mind szubjektívak, és kizárólag az egyén döntése, hogy elfogadja e őket, vagy sem. Ez az emberi tudás paradoxona. Bármennyi kérdést teszünk fel, és bármennyi választ adunk rá, ha már a kérdés is helytelen volt, a válasz miként lehetne helyes?
2015. szept. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Miért helytelen a kérdés? :O
2015. szept. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Létezik-e lélek?

Nézz bele a tükörbe és megtudod.

Ugyanis, nem lelked van, hanem te vagy maga a lélek!

Lélek=Élet.

Azt hogy nincs rá semmi bizonyíték, hogy mi lesz a halál után az más dolog.

Aki elég magas szinten áll spirituális szinten, annak nem kell megtapasztalnia már hogy milyen, mert megtapasztalta.

Meditálások során.

2015. szept. 25. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen, csak hiszik és képzelegnek róla. Ha valami létezik és ennyire érint mindent, akkor az első mondatban említettekre nincs szükség (mindenki számára tapasztalható, mérhető lenne). Tehát, ha szükség van rá (képzeletre), akkor nem állítható, hogy léteznek.
2015. szept. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Létezik, csak sok embernek nincs, ők képesek mindenféle aljasságra és csak a törvények tartják vissza őket. Mondják is rájuk, hogy lelketlen. Kevésnek van lelke. Lehet valaki lelkes, lelkendezhet, hallhat lélekemelő dolgokról.


A lélekvándorlásban hívőkről olvastam és köztük se mindenki hiszi, hogy a személyiség, a tudat átvándorol egy másik testbe, ők azt mondják, hogy a személyiség a testtel együtt pusztul és amit most léleknek nevezel csak az kerül át egy másik testbe, de már egy teljesen másik tudat és személyiség lesz belőle. Lényegében mindegy, hogy teljes megszűnés van, vagy a lélek átkerül másik testbe, a tudatod és a személyiséged abban a formában ahogy most van megszűnik teljesen.

2015. szept. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 homo ludensz ***** válasza:

A reinkarnáció és a lélekvándorlás két fogalom. A reinkarnáció a lélek újbóli emberi testbe leszületése,míg a lélekvándorlás feltételezi hogy alacsonyabb létformákba (állatként,rovarként) is leszülethetünk.

Természetesen én az utóbbit meghagyom buddhizmusban hívőknek.

2015. szept. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A legtöbb buddhista irányzat nem fogadja el a primitívebb élőlénybe való testet öltést. Inkább a buddhizmus előtti reinkarnációs tanok írnak ilyesmiről, és a törzsi, vagy animisztikus elemekkel keveredett buddhista ágazatok.

A két szó között nem egészen az a különbség, amit írtál, bár magyarázható így is. A lélekvándorlás az a hitrendszer, hogy a lélek halhatatlan, és több életet is eltölt a földön, nem csak egyet. A reinkarnáció a szorosabban vett testet öltést jelenti, amikor a lélek élő testben megnyilvánul. A lélekvándorlás tehát a testről testre járás folyamata, míg a reinkarnáció, magyarra fordítva újra megtestesülés maga a cselekedet, amikor a lélek testet ölt. Mindkét fogalom része a fejlődéselvű, és a visszaléptetést mint karmikus büntetést valló hitrendszereknek is.

2015. szept. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!