Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Volt már, hogy valamitől...

Volt már, hogy valamitől nagyon megijedtél, aztán kiderült hogy teljesen hétköznapi dolog?

Figyelt kérdés

Hogy mire gondolok? Hát ilyen esetekre, amik velem is történtek:

Egyszer amint elsiettem a fürdőszoba mellett és futólag benéztem, nagyon megrémültem,mert azt láttam, hogy egy szürke, alacsony, vagy térdelő alak néz a fal felé, ilyen szürke köpenyes valami...Nos, egy ideig odabent paráztam a szobában, hogy mi a frász lehet az, aztán összeszedtem a bátorságom, visszamentem és megnéztem: nos, az a "valami" anyu szürke esőkabátja volt, ami nem csoda hogy ismeretlennek tűnt számomra, hisz nagyon ritkán hordta és a fürdőszobába sosem volt a falra akasztva.Így futólag ránézve tényleg egy szürke, térdelő kapucnisnak látszott....


Vagy másik:Éjszaka mentem nagymamámhoz, tanyán lakott.Elég elhagyatott környék...Rossz idő volt, a selyem sálamat a fejemre terítettem, hogy ne fújjon annyira a fülembe a hűvös szél.Ekkor fütyülést hallottam.Megijedtem, hogy valami idióta fütyül utánam, ezért jobban szedtem a lábam, de a fütyülés csak erősödött.Mikor megálltam egy pillanatra pihenni, a fütyülés elhallgatott.Ekkor már nagyon paráztam, futni kezdtem, na kezdett csak fütyülni igazán!Megálltam, hátrafordultam, körülnéztem, néma csend, sehol senki.Aztán újra elindultam, újra fütyülés ..És akkor rájöttem:Ahogy a selyemkendő mögé befújt a szél, az adott olyan különös hangot!


Egy reggel, mikor felébredtem, a félhomályos szobában első pillantásom a fésülködő asztalomra esett és azt láttam, hogy valami zöldes színű, karba tett kézzel állótörpeféle alak áll ott.Sikítva ültem fel az ágyban és mikor jobban megnéztem, rájöttem, hogy az előző nap odaraktuk a feldíszített műfenyőt.Azt láttam...


2016. febr. 1. 19:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen velem is történt ilyen.

A természettudományos magyarázatot ismerem erre, ezt írom le.

Bocsi csak ezt ismerem:

Szerintem az agy a látottak nagy részét saját magakiegészíti (asszem 60-70%).

A leírtak alapján olyan dolgokat láttál furán amit ritkán látsz, így az agyad “hibásan“ egészítette ki.

Igen velem is volt ilyen hogy ránéztem vmire és másnak láttam.

De ezek szintén olyan dolog volt amit ritkán látok. pl esőkabát fűnyíró esernyő

Remélem segítettem.

2016. febr. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Érdekes a magyarázatod.Bár én leginkább történeteket várnék.Olyan viccesek.
2016. febr. 1. 20:27
 3/8 Fish1 ***** válasza:

Igen.

Régen, egyik este kinéztünk anyámmal az ablakon, és láttunk egy fényt a kertben. Beparáztunk, hogy valaki van ott és valamit akar. Magamhoz vettem egy felmosónyelet, hogy én most kimegyek, ráüvöltök és ha kell, lehet, hogy lecsapom.

Elindultam hátrafelé az udvaron, majd a szél meglebbentette a betonkeverőn levő fóliát, én meg majdnem berosáltam az ijedtségtől. Tettem újabb két lépést, erre a kutyánk kivágódott örömében a terasz mögül, én megint majdnem berosáltam. És mire közelebb értem, eltűnt a fény. Én meg néztem, mint Rozál a moziban, hogy most mi van, egy csomó kérdőjellel a fejem körül. Majd kiderült, hogy a fény, amit láttunk, a brutál fényes telihold visszatükröződése volt egy használaton kívüli autó szélvédőjéről, ami egy darabig a kertünkben állt... a végén már röhögtem, mint az állat. :)

2016. febr. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Egyszer, mikor még kicsi voltam, emlékszem, napokig a falból jövő kopogás, kaparászás miatt rettegett az egész család.Végül sok hallgatózás után rájöttünk, hogy a kémény felől jöhet a hang.De ez persze nem nyugtatott meg.Bátor nagyanyám végül kinyitotta a kéményt és hamarosan valami fekete, koromfelhőben vergődő kupac esett a padlóra.Anyunak egy óriási szita volt a keze ügyében, azt gyorsan ráhajította.Hát kiderült, hogy egy csóka volt! :)

Anyuék felvitték a madarat a padlásra és adtak neki magokat, de lefedték a nagy szitával.Másnak reggel felmentek megnézni, és bár a padlás ablakai zárva voltak, a madár eltűnt!

2016. febr. 1. 22:15
 5/8 anonim ***** válasza:
Én egyszer éjjel motoszkálást hallottam a padlásról. Gondoltam, hogy egy loú van odafent. Meg akartam lesni, ezért ovatosan felmentem. Egy denevér volt, ami egy dobozban volt, és onnat próbált kiszabadulni. Azt hallottam.
2016. febr. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Egyik éjjel felébredtem, és az ágyon fekve azt vettem észre, hogy a mennyezeten kb. kör sugárban erős vörös fény látható. Kerestem, hogy a hálószobában mégis mi lehet a vörös fény forrása. És mivel sehol nem láttam semmit, ami megmagyarázná, úgy egyre idegesebb lettem. A végén már az is mefordult a fejemben, hogy valami természetfeletti esemény tanúja vagyok, esetleg épp a pokol kapuja nyílt meg a hálószobánk plafonján. Végül nem bírtam ki, és felkeltettem a mellettem alvó páromat, hogy nézze meg, mi lehet ez.

A rejtély hamar meg is oldódott: aznap vett egy új mobiltöltőt, amin egy kis vörös lámpa is ég, ha tölti a telefont. A mellettem fekvő páromtól viszont nem láthattam, hogy ő maga mellett töltőre tette a mobilját. Nos, annak a vörös fénye tükröződött a mennyezeten. :D

2016. febr. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Jópofa történetek! :)

Még egy közben eszembe jutott: Nyár volt és már vagy harmadnapja furcsa, zizegő-csörgő hangot hallottam a konyhában, de csak néha és nem nagyon tudtam megállapítani merről ered a hang.És főleg hogy mi az oka.Olyasmi hang volt, mint amikor száraz leveleket elmorzsolgatsz, vagy az avar csörgés a talpunk alatt.Vagy papírcsörgés, nagyjából így kell elképzelni.Egyszer aztán, mikor mindenki otthont volt, ezen kissé felbátorodva nyomozni kezdtem elszántan a hang után és rájöttem, hogy a konyhaszekrény tetejéről jön, egy nagy vázából.Ki merne gondolkozás nélkül leemelni a szekrény tetejéről egy nagy vázát, amiben időnként csörög valami? Mi a frász csöröghet egy használaton kívüli, üres vázában?? Ez már nagyobb para, mint holmi kísértetet látni! Nos, miután pár rémfilmbeillő jelenet lejátszódott lelki szemeim előtt, végül belenéztem a vázába és ami benne volt, na arra sosem számítottam volna: egy nagy, gyönyörű, kék szitakötő!

Máig rejtély előttem, hogy került be a konyhába és főleg a vázában mit keresett?Régóta benne szenvedett már szegény :( Talán mikor berepült még érezhetett a vázában némi vizet az vonzhatta oda.De az óriási szárnyai miatt a váza keskeny nyakánál már nem bírt kifele repülni.Kiszedtem és elengedtem.

2016. febr. 4. 19:01
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyszer a szoba ajtóból hirtelen oda néztem az ablakhoz, s a párkányon egy emberi fejet láttam vélni, úgy meg ugrottam ijedtemben, aztán újra oda néztem s csak egy galamb volt az.
2016. febr. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!