Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szekptikusok, ti kit tartotok...

Szekptikusok, ti kit tartotok rosszabbnak (kevésbé jónak) a hívőket vagy a sátánistákat?

Figyelt kérdés

Sok kérdést olvastam itt és nem vitás, hogy az összes olyan kérdés, mely Istenre irányúlt, az le lett óltva elég arrogánsan. Viszont a sátánista kérdések nem. Mintha a szkeptikus azt mondaná, hogy nem baj, ha nem olyan a világnézete, mint az enyém, de legalább nem hisz felsőbb szellem létezésében


Ez olyan egosita hozzáállás és ezt a stílust éreztem, minden szkeptikus válaszban, hogy én, mint ember, nem tudom az életem irányítani. El kell fogadnom, hogy kiszolgáltaott és esendő vagyok, de nehogy már legyen nálam magasabb szellemi lény. Mit gondólsz?


2016. febr. 1. 21:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pont azok a legvallásosabbak, akik valami miatt úgy érzik, hogy nem tudják irányítani az életüket, és ezért egy felsőbb hatalomtól várják el ezt.

Értelmes ember pedig nem a vallási nézetei alapján ítéli meg az embereket, tehát ebből a szempontból nincs jobb vagy rosszabb. Persze az más, ha valaki nagyon szélsőséges, és minden áron rám akarja erőszakolni a hitét, de itt mindegy, hogy milyen vallású az illető.

2016. febr. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
35%
Tudod, hogy ezzel a sok általánosítással, csak provokálod az embereket? Kérlek vegyél vissza egy kicsit az Egódból!
2016. febr. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek olyant, hogy nem sátánista, de tőle kell félni. Verekedik, sok embert szúrt már meg, ok nélkül kötekedik meg ilyenek.

Ismerek sátánistát, aki gyülöli az erőszakot, nem bántana meg senkit (csak ha nem muszály). A hívő az egy tág fogalom. Lehet hinni istenben, sátánban, karmában, termszetfelettiben stb... A sátánista is hívő. A szkeptikus is hívő (valamiban csak hisz). Például, a keresztény papok között van olyan is, aki iszik, bulizik, nem tartja be a böjtot, másokat a hátuk mögött kibeszél, nem válogatja meg a szavait vagyis akarattal megsért, és ismrrek olyan papot is, akiről kiderült, hogybjárt a nőkhöz.

Ez csak egy példa arra, hogy a sátánisták nemnfeltétlen kapcsolhatóak össze a rosz dolgokkal.

Keresztényekben, hívőkben, ateistákban, muzulmánokban, sátánistákban, szkeptikusokban, idősekben, fiatalokban, papokban, katonákban, fiukban, lányokban is vannak rosszak is jók is.


Nem lehet rangsorolni, hogy ez rosszabb mint az. Ebben is van jó abban is van jó; ebben is van rossz, abban is van rossz.

2016. febr. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
A fentebb sorolt 2 lehetőség közül semelyiket sem. Egál. Ha rendes ember(hadd ne kelljen kifejteni), akkor nem tök mindegy miben hisz? Hadd higgyen, amiben csak akar, amíg nem akar mást téríteni, bosszantani, vitát szítani stb.
2016. febr. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
23:16----->. Így igaz tökéletesen fogalmaztad meg, nekem egy kissé hosszúra sikerült a válaszom 22:56-os vagyok, kézzél lábbal próbáltam megyarázkodni, hogy nincs roszabb vagy jobb.
2016. febr. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Ozmium42 ***** válasza:
65%
A hívők őszintén hisznek valami vallásban, a sátánizmus pedig egy meghasonlott gyerekes hülyéskedés, szóra sem érdemes.
2016. febr. 2. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Egyik rosszabb, mint a másik.
2016. febr. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Önmagunkat tartjuk a legrosszabbnak mert az átlagosan elfogadott világkèptől függünk amit nem mi fedeztünk fel csak elhittük!
2016. febr. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ès rettegünk a vèlemènyektől, ezèrt igyekszünk a döntő többsèg oldalára állni.
2016. febr. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Pongyola fogalmazásod miatt (hiszen nem határoztad me, MIBEN HÍVŐKET!) a logika szabályai szerint a sátánisták nem hívők.

Ha viszont nem hiszik Sátánt, hogyan lehetnek követői?

2016. febr. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!