Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az USA-ban jobban szeretik a...

Az USA-ban jobban szeretik a sátánistákat és a szcientológusokat mint a muszlimokat?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy durván fogalmazok, de gyakorlatilag ez jön le.


Ha megnézzük a szubkultúrát, akkor az „menő” ha valaki sátánista kis lázadozó.

Elképesztő mennyiségű zenészeket (vagy annak gúnyolt valakiket :D) meg együtteseket lehetne felsorolni akik hivatalosan is sátánisták. Nem beszélve még az egyéb Hollywood termékeket is.

Kevesebb mint egy hónapja meg hivatalos nemzeti sátánista egyház is megnyílt:

[link]


A szcientológiát meg nem tudom mennyire ismeritek, de az USA-ban szintén egyházként működik és sokan támogatják és egyértelmű szimpátiát fejeznek ki irántuk. A legtöbbe egy „jószívű drogok ellen küzdő” szervezetnek ismerik. Többször amikor megnyitották új egyházaikat akkor polgármesterek és lelkészek is beszédeket mondtak és dicsérték őket.


A muszlimok?

Nem rég a (talán) legígéretesebb elnökjelölt kijelentette, hogy az ÖSSZES muszlimot ki fogja tiltani az országból.

Az USA-ban a muszlim egyet jelent a dzsiháddal és a terrorizmussal.


Ha azt mondom sátánista vagyok, azt válaszolják: „Menő vagy

haver!” (rosszabb esetben valami olyat, hogy lázadozó hülyegyerek)


Ha azt mondom szcientológus vagyok, azt válaszolják: „A drogok rosszak, küzdjél csak tovább ellenül!” (rosszabb esetben azt, hogy nézd már ezt a szektás vulkánba dobott ufó-hívőt)


Ha azt mondom muszlim vagyok, azt válaszolják: „Húha... Én félek tőled nehogy ledzsihádozzad a nyakamat....” (rosszabb esetben elkezdik szidni Mohanemed prófétát, vagy rohadt nőerőszakoló 9/11 terrorista szövegeket mondanak)


Nyilván nem pont így van ahogy leírtam :)

De a közvélemény nem sokban tér el az általam leírtaktól.


És még annyit hozzáfűzök, hogy a sátánistákat és szcientológusokat nem fogják „csak úgy” bevinni megkínozni és párnaszobákba gumibotokkal verni, mert „gyanúsak”.

(Aki nem értené mire gondoltam: http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__kulfoldi-politika__7..



2016. jan. 7. 02:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
65%

"Ha megnézzük a szubkultúrát, akkor az „menő” ha valaki sátánista kis lázadozó. "


- Magadnak mondasz ellent. Ezt írod: megnézzük a SZUBkultúrát. Én magyarázzam el, mi a probléma, vagy magadtól utána nézel annak a szónak, hogy "szubkultúra"?

Én nincs olyan, hogy A szubkultúra. SzubkultúrÁK vannak.


"Elképesztő mennyiségű zenészeket (vagy annak gúnyolt valakiket :D) meg együtteseket lehetne felsorolni akik hivatalosan is sátánisták."


- Sorolod őket, kérlek.


"A legtöbbe egy „jószívű drogok ellen küzdő” szervezetnek ismerik. "


- Van valami statisztika erről? Csupán egy közvéleménykutatás kellene, hogy alátámaszd.

Én csak erről tudok: [link]

E szerint az amerikaiak mindössze 13% véli úgy, hogy a szcientológia egyáltalán vallás. Ez akkora elfogadottság?


"Többször amikor megnyitották új egyházaikat akkor polgármesterek és lelkészek is beszédeket mondtak és dicsérték őket. "


- Megint egy "többször", előtte "sokan", meg "elképesztő mennyiségű"...

Ráadásul megjegyzésed irreleváns, mivel úgy egyházat legfeljebb másik országban nyithattak volna meg, de Te az Egyesült Államokról beszélsz.


"Nem rég a (talán) legígéretesebb elnökjelölt kijelentette, hogy az ÖSSZES muszlimot ki fogja tiltani az országból. "


- És semmit nem érzékeltél abból, hogy még republikánus oldalon is mekkora felháborodást keltettek a kijelentései? Hihetetlenül szelektíven olvasol.

Az egy dolog, hogy 2001 szeptember 11 óta erősödött a muszlimellenesség, de attól még tény, hogy a népesség kb. 1%-a muszlim, több mint 2000 mecset van szerte az országban, muszlimok szolgálnak a hadseregben.

ÉS egy érdekes felmérés: [link]

Eszerint az amerikai keresztények nagy része negatívabban látja az ateistákat, mint a muszlimokat (ld. Religious Groups' Rating Each Other). A teljes lakosság szemében kb. egy szinten vannak.

2016. jan. 7. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Egy vallás (vagy valláspótlék) népszerűségét egyértelműen a híveinek a száma mutatja. A három közül ebben messzemenően az iszlám vezet, a szcientológia is és a sátánizmus is nagyon-nagyon marginális jelenség hozzá képest.


Másik adalék, hogy az USA lakosságának 70%-a keresztény, akik értelemszerűen erősen ellenzik a sátánizmust, de a szcientológiát is. Ezzel szemben az iszlámmal kapcsolatban (a fundamentalista keresztény szektákat leszámítva) elfogadóak.


Röviden a kérdésed nem állja meg a helyét, mert valótlan tényekből indul ki.

2016. jan. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Az USA olyan nagy és olyan változatos, hogy ott könnyű találni olyat, aki ezt vagy azt utálja és ezt vagy azt imádja.

Ott tényleg szinte minden megtalálható.

Az már csak részletkérdés, hogy hozzád éppen milyen hírek, infók, álinfók, stb. jutnak el.

2016. jan. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
100%
A hosszú kérdés megírására fordított időt arra is fordíthattad volna, hogy utánanézz a Sátánizmusnak meg hogy az iszlám mit csinál már nem is tudom... évtizedek óta? Igaz, sok lázadó tini Sátánistának nevezi magát, de ha te lelősz három nyugdíjast, majd megerőszakolsz egy kutyát és azt mondod, hogy te keresztény vagy, attól még nem leszel keresztény. Na, hát a Sátánisták sem azok a lázadó tinik, a Sátánistáknak sok vallása, csoportosulása van különböző hitekkel, de az alapelveik abban egyeznek, hogy mindegyik intellektuális, az egyén fejlődését támogató, másnak nem ártó, önálló gondolkodásra sarkalló vallás. A muszlimokat meg most minek véded? Nem látod mit csinálnak a világban?
2016. jan. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Na jó. Elismerem, hogy kicsit elnagyítottam a dolgokat.


A szcientológiára térve, ők sokszor nem is „vallásnak” definiálják magukat. Gyakroan olyanokkal etetik be az embereket, hogy: „tőlünk csak még jobb hívő leszel” stb.


Oké, igen elrontottam nem egyház hanem épületre (de azokra a bazi nagyokra) gondoltam.


Az pedig igaz, hogy sok embert felháborított a képviselőjelölt kijelentése. Már csak azt nem értem, hogy a lakosságnak közel 20%-a miért szimpatizál vele.


===============


#4


Már megint a kettős mérce.

Tehát maga azt állítja, hogy ha egy lázadozó kis suhanc sátánistának vallja magát akkor az valójában nem sátánista. Ha egy ember azt mondja, hogy keresztény majd megöl három nyugdíjast és megerőszakol egy kutyát akkor az sem keresztény valójában. Viszont ha muszlimnak vallja magát valaki és felrobbant egy buszt akkor az meg csakugyan muszlim?

Hogy van ez?

2016. jan. 7. 16:18
 6/19 anonim válasza:
#4-es vagyok. Azt gondolom egy vallás hívőjének, aki benne él és egyetért egy vallás hittételeivel, erkölcsi utasításaival, szóval igen, azok muszlimok. A lázadó tiniknek nincs egy egységes, szervezett vallási etikájuk, csak lázadó tinik. Ettől még éppenséggel azt is mondhatnák, hogy Jézus nevében cselekszenek, nem Sátán nevében, semmivel sem lennének sem Sátánistábbak, sem keresztényebbek. Számos Sátánista vallás létezik, ezeknek mind vannak elveik, és ezek az elvek egyike sem egyezik az állatkínzással, mások bántalmazásával stb. Tehát ha valaki Sátán nevében bűnözik, az ugyanúgy sértő a Sátánizmusra nézve, mint ha valaki Jézus nevében bűnözik, a kereszténységre. Mondjuk azért más ez, mert az ábrahamita vallásoknak vannak utasítások a szent könyveikben, amik bizonyos bűnözésre felhatalmaznak, így muszlim marad, aki a dzsihád szerint cselekszik például (kereszténységre most nem jut eszembe példa). Az már más kérdés, hogy ez nem egy vonzó dolog. Na ilyen felszólítások nincsenek a Sátánistáknál.
2016. jan. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Magát csak sajnálni tudom...

Sikeresen beetették ezzel a „mi Sátán követői vagyunk a felvilágosultság fáklyájának fényhordozói” rizsával.


Had mutassam meg milyen utasítás van a muszlim szent könyvben:

„Aki egyetlen olyan lelket megöl, aki se nem gyilkolt, se romlást nem okozott a Földön, az olyan, mintha az összes embert megölné. Aki viszont életben tartja, az olyan, mintha az összeset életben tartaná.” (5:32)

2016. jan. 7. 19:34
 8/19 anonim válasza:
Na jó, most őszintén, mi bajod van a Sátánistákkal? Ismersz egyet is személyesen? Vagy csak nyomatod azt a maszlagot, amit a médiában lenyomnak neked?
2016. jan. 8. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

A médiáról ez a véleményem:

[link]


Mellesleg még azt sem tudom, hogy maga kiket gondol a sátánisták alatt.

Én ismerem elég jól őket.

Tanulmányozhatja ezeket a válaszokat is:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__7..


És azt sem értem, hogy miért jó azt a lényt imádni amely az univerzum leggonoszabb teremtménye?


(ráadásul ezek az emberek tudják, hogy ez a leggonoszabb teremtmény és mégis mosdatják)

2016. jan. 8. 00:42
 10/19 anonim ***** válasza:

Szerinted a média torzít, de egy gyakorikerdesek.hu-n feltett kérdésekre érkezett válaszokat már reprezentatívnak tartasz?

Egyébként a média pl. ott torzít, hogy kiragadja Malcom X szavait: ő a média hatalmáról, és a felelőtlen média hatásáról beszélt.

Az istennel való szembenállás történetéhez meg javaslom, olvasd el újra Prométheusz legendáját, és olvass utána Éva evangéliumának. Ez egy jó kiindulási pont, és talán Te is jobban megérted a sátánistákat. A Sátán gonoszságával kapcsolatban meg ezt szeretik idézni az ateisták is: [link]

2016. jan. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!