Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi a világ lényege? Miért...

Mi a világ lényege? Miért születünk meg? Miért élünk? Mi az élet értelme? Mi van a halál után?

Figyelt kérdés
2016. márc. 23. 22:47
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
31%

Mindenki elbukik, akik nem a halált választja szerelmesének●:D

Csak az út és a hozzáállás változik...

2016. márc. 24. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
62%

"Amikor a tanítvány készen áll, az alkalmas Mester is megjelenik."

Ez annyit jelent, hogy amikor eljutsz arra a pontra, ahonnan már fölfelé tudsz építkezni, megjelenik valaki az életedben, aki átvisz a számodra szükséges tanításokon. Ez bármilyen kapcsolat lehet, de én úgy tapasztalom, hogy ez leggyakrabban szerelem.


A feltett kérdésekre mindenkinek más lehet a válasza és mindenkinek igaza is lehet. Mindenki más céllal érkezhet a Földre, mások a tanulnivalóink. Ezért veszélyes úgy szervezni az életünket (házasság, gyerek stb.), ha a társadalmi elvárásoknak akarunk megfelelni.


Hosszú-hosszú évek óta foglalkozom ezekkel a kérdésekkel. Érdekes válaszokat találtam, de valószínűleg másnak más válaszai lehetnek :)


A világ illúzió, egy álom. Születéskor elfelejtettük, hogy kik vagyunk valójában.

Mindenki más céllal születik. Személy szerint én a MásikFelemet kerestem és meg is találtam :)

Azért élünk (mi legalábbis), hogy a köztünk lévő spirituális kapcsolódáson keresztül felismerjük lényünk nonduális lényegét (tehát nem férfi és nő vagyunk, hanem EGY-ek vagyunk).

A halál után tisztán tudat/tudatosság leszünk, test nélkül. Újra és újra tervezgetünk majd különböző célú földi utakat.


Gyanítom, hogy lesznek, akik lepontoznak, nem bánom. Vannak nagyon fiatal lelkek, akik számára az Élet ennél sokkal egyszerűbb. Ezt én tudom és tiszteletben tartom. Érdekes, hogy inkább ők nem szokták tiszteletben tartani, ha valakinek más az életfeladata. Ilyenkor egyből jön a lehülyézés meg a lepontozás. De szerencsére engem már nem érint meg :)

2016. márc. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
85%

szép, 13-as

"Fél lelkünk maradt, úgy összeforrtunk.

Félhomály csak delelő napunk.

De akárhogy kínoz is a sorsunk,

már mi nem változhatunk."

Goethe

[link]

2016. márc. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

#14-es, ez gyönyörű, köszönöm :)

(#13)

2016. márc. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 death42 ***** válasza:
35%
Nézd meg a galaxis útikalauz stopposoknak című filmet és olvasd el a könyvet is, és minden kérdésedre választ kapsz. :D
2016. márc. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
38%
Azért születünk meg, hogy táplálékul szolgáljunk más élőlényeknek.
2016. márc. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
95%
hű, 17-es! kukacnak tetszik lenni?
2016. márc. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
57%

Mivel mindegyik hozzászólás csak megkörnyékezi a választ, így leírom, az élet értelme maga az élet és ennek a határtalan folyamatosan változó mindenhol jelen lévő egyszerre minden érzékszerveinkre ható valaminek a megtapasztalása az életünk értelme!

Mivel élet nem csak a mi szintünkön van, így csak egy kicsiny szeletét "habzsolják a népek" vagy "finom elfogyasztják" s ha mindent elvégeztél amit szerettél volna vagy éppen a döntéseid áldozatává váltál, akkor kilépsz a testedből, s majd újra testet öltesz, ezen a szinten, amikor szeretnéd (persze annak rendje és módja szerint, a sok univerzumi és természeti törvényt elfogadván s tudomásul véve) s ismét jön az újabb kaland!

Mindenkinek megvan a maga "listája" a saját életéhez, amit szeretne teljesíteni, s ha végzett ezzel, akkor jöhet az újabb élet, de persze van egy ki és egy be lépés. Ez a halál és a születés körforgása!

Az élet maga a határtalan tapasztalás és lehetőségekkel teli mézes bödöne, mely előtt sokan csak kukán ülnek és olyat kérdeznek melyre megvan a válasz csak egyszerűen nem veszik tudomásul... mindig jobb másról leírni a dolgozatot, mint magunkban, az eddigi tudásaink alapján kitölteni a kérdésekre a helyesnek vélt választ!

A halál után élet van!

A világ lényege, az a következő, minden szinten ahol élet fakadhat s sarjad, annak a határtalan megnyilvánulása és megélése!

Azért születsz meg, mivel élni akarsz! Megtapasztalni mindent mint egyéni individuum, kiválva a Forrásból (nincs rajtunk kívül álló isten hisz isten bennünk van.. a részei vagyunk, rajtunk keresztül nyilvánul meg... felejtsétek el azt a külső emberinek ábrázolt istent akit a vallások kreáltak, hogy majd ő megold mindent ha imádkoztok ... közel sem.. bennünk van a lehetőség arra, hogy változást hozzunk, hajrá! Leljetek rá a belső "istenetekre" azaz önmagatokra és legyetek tudatában a képességeiteknek... Teremtő Forrás vagy Teremtő Atya van...) tapasztalataiddal bővíteni a saját képességeidet... s megismerni azt a határtalan teremtésből fakadó életet mely mindenhol jelen van!

A válasz ilyen egyszerű! :)

2016. márc. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Amit #19 leír, az a valóságnak csak az egyik, és nem a legfelső szintje. Csak, hogy meg ne álljon ezen a szinten, aki a végső igazságot kutatja. (Bár nem ettől fog megállni, vagy tovább menni.)
2016. márc. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim válasza:
# 18/19 Elég hihhető , és jól megfogalmazott telle igazsággal kommentet adtál. És bár nem mondhatjuk semmire sem igazán ,hogy biztos de akkor mégis a forrás kitől , vagy mitől eredhet?. Mert szerintem elég furcsa lenne, ha test nélkül tovább menne az élet , haza nélkül isten nélkül egy jobb helyen. Terszmészeten mindenkinek a hitét tiszteletben tartom, mert ez is telle volt igazsággal, de saját magunkra alapozni azért eléggé ingatag. Ha bajban vagyunk (olyan bajban amiben nem kaphatunk segítséget, mégis istent emlegetjük ,hogy istenem segíts meg és azért ez nem véltetlen), és az is istent emlegeti aki nem is hivő. Szóval , én nem tudok semmit biztosra , de szeretném ha lenne isten...
2016. márc. 25. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!