Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Voltam Reiki I tanfolyamon,...

Voltam Reiki I tanfolyamon, de nem vagyok biztos benne, hogy sikeres volt. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Egyik nap elvégeztem a Reiki I-et. A tanár nem volt valami jó. Volt beavatás, gyakorlás is, de bizonytalan vagyok.


A legtöbben azt mondják, érzik, ahogy az energia árad a tenyerükből. Valamit én is érzek, de nem vagyok biztos benne, hogy az nem a test meleg, és ezt sem mindig. Vagy csak gyakorolni kell? Esetleg keressek egy másik tanárt és végezzem el még egyszer?


Volt hasonló tapasztalata valakinek?


Okoskodók és fikázók, kérem válasszanak más témakört feltűnési viszketegségük kiélésére! :) Köszönöm!



2016. ápr. 3. 13:45
 1/10 anonim ***** válasza:
26%

Ha az ismétlés ingyenes, akkor végezd el mégegyszer.

A testmeleg is jelzi a Ki áramlását, de nem az maga az áramlás.

Amúgy melyik reiki irányzatból kaptad a beavatást?

2016. ápr. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
RAI Reiki.
2016. ápr. 3. 13:51
 3/10 anonim ***** válasza:
26%
Valószínűleg az a baj, hogy a rai reiki már elég távol áll az eredeti reiki koncepciójától. Ha a módszer távol van az eredettől, akkor az azt oktató sokadik generációs mesterek már messze nem tudják úgy átadni neked a módszert, ahogy kellene. Jobb lenne, ha egy eredetihez közelebbi módszert választanál, amire az európai, és legfőképp az amerikai felfogás nem nyomta rá a bélyegét. Ha jól rémlik az Usui Reiki áll viszonylag közel az eredetihez. Bár nem tudom mennyi torzulást szenvedett el mióta nyugatra hozták.
2016. ápr. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
23%
Leginkább az a baj hogy kamu az egész, használhatatlan hókuszpókusz. Nem csoda hogy nem működik. Inkább add nekem a pénzed, ne ilyen aljas kuruzslókat gazdagíts.
2016. ápr. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
42%

"de nem vagyok biztos benne, hogy sikeres volt", "a tanár nem volt valami jó.", "valamit én is érzek, de nem vagyok biztos benne, hogy az nem a test meleg"


Kedves Kérdező! Te magad vagy a "hiba" forrása. Ahhoz, hogy ezek a dolgok működjenek kell bizonyos mértékű elfogadás és hit, különben saját magad blokkolod a dolgot.


Ha azt vártad, hogy elmész egy ilyenre és csodák fognak történni tőled függetlenül és ez majd bizonyítékot szolgáltat számodra, akkor tévedtél, nem fog (azaz néha előfordul, de minden okkal történik). A csoda forrása ugyanis Te vagy.


Ez igaz az összes többi spirituális irányzatra, de még a meditációra is.


Ha azért csinálod, hogy egyértelmű bizonyítékot szerezz és ezáltal meggyőződhess a valódiságáról (és így szerezz hitet), nem fog összejönni :) Sajnálom, d nem úgy működik, hogy odamész és "készre csinálnak".

2016. ápr. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
35%
Aki bizonyítékot keres, az sokkl kevésbé lesz hajlandó fizetni, mint aki már eleve hinni akar. Aki pedig fizetett, az már csak önigazolásként is hinni akar.
2016. ápr. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
28%

"Aki bizonyítékot keres, az sokkl kevésbé lesz hajlandó fizetni, mint aki már eleve hinni akar."


Azt nem számoltad bele a képletbe, hogy van olyan akinek az a 10-20k huf, amit ilyesmiért elkérnek, semmit sem jelent, igazából annyi neki, mint megvenni egy színházjeget...


Ellenben a "theta healing"-re ez már igaz lehet, az 50-70k huf-os "kezdő" tanfolyam díjaival (a haladó még drágább), tiszta szcientológia! :)

2016. ápr. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
67%

Igaz, de aki egyszer elmegy színházba, azt attól még nem akarják majd a következő előadásokra is beszervezni. ;)


Volt barátnőm az elmúlt 5-6 évben félmillió-egymillió közötti összeget költött ilyen tanfolyamokra. És úgy, hogy neki kb. minden ezer forint számít...

2016. ápr. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

A R.A.I. reiki nem valódi energia minőséget közvetít energetikailag, noha külsőségekben hasonlít a reikire. Másrészt a R.A.I. egy napos kurzusai nem is adnak kellő időt, hogy valóban magabiztosan elsajátítsd a módszert. Ne magad hibáztasd, hanem tényleg keress egy megfelelő tanárt.


Érdemes lenne autentikus forrásból tanulnod válassz az alábbi iskolák közül: Gendai Reiki, Jikiden Reiki, Usui Shiki Ryoho.


A másik javaslat: hogy mielőtt elmész valakihez tanfolyamra menj el nyitott napjára és ismerd meg és szerezz tapasztalatot, kitől fogsz reikit tanulni.


Kérdezz rá a tanár kezelési tapasztalataira, hogyan és mit oktat, ad-e jegyzetet, tart-e gyakorló alkalmakat a kurzus után. Ezek nagyon fontos szempontok.

2016. ápr. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Aranyos ahogy megpróbáljátok megmagyarázni egymásnak a nem működő ökörségeket :) Valóban nem a te hibád, egyszerűen egy ostoba kuruzslás az egész.
2016. ápr. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!