Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogy tudtok böjt alatt aludni?...

Hogy tudtok böjt alatt aludni? A citromfű rossz

Figyelt kérdés

Nem szoktam sokáig böjtöt tartani, 1-2nap, akkor is eszem gyümölcsöt vagy zöldséget, tehát nem léböjt.


A lelkem és a testem megtisztulása miatt is. A baj az, hogy ha böjtöt tartok /keveset eszem, akkor megébredek éjjel általában. Sokkalta jobbak az intuícióim, magamra és a környezetemre odafigyelek és rengeteg dolgot felfedezek, amit eddig nem "láttam".

Pl. ha heti 1 böjtnap van akkor megébredek éjjel...

pl. most is tartottam (csütörtök) és aludtam 1,5-2 órát...


és arra ébredek, hogy éhes vagyok.

de napközben tökre jól tudom kontrollálni magam, és sokmindenre figyeltem tegnap is. "Láttam".


Mivel tudom, hogy ilyenkor megébredek, ittam nyugtató gyógyteát (citromfű, golgota + komló keverék)

de hiába... kb. 2 órát se aludtam. Arra gyanakszom, hogy a citromfű miatt ébredhetek meg mert nemcsak nyugtató hatása van, de az emésztést is serkenti.


Ti hogy tudtok aludni böjt alatt?

Tudom, most következő éjjel jól fogok aludni... csak ilyenkor általában aludnom kell 1-1,5 órát a rá következő napon ezért akkor csinálom, mikor nem megyek melóhelyre.


Illetve szerintetek jobb lenne hanyagolni a citromfűvet? Próbáljam ki a valeriánát / macskagyökeret?


Az alvási gondok amúgy "normális" napokon is jelenvannak, csak akkor 3-4körül szoktam megébredni, van hogy visszaaludtam, van hogy nem és akkor napközbe szintén kell a szundi.



2016. ápr. 15. 04:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Valószínű az a baj, hogy csak a testi böjtöt tartod, a lelki böjtöt nem. Ez okozza a nyugtalanságot, ami miatt böjtnapon is felébredsz. Nem a citromfű miatt ébredsz fel, annak az emésztésre gyenge a hatása. Arra a menta hat. Abba is érdemes lenne belegondolnod, hogy esetleg így tiltakozol a böjt ellen, aminek nem megfelelő a célja. Ha ok nélkül, vagy nem jó okkal böjtölsz, a tested, és szellemed is tiltakozni fog ellene.
2016. ápr. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Egyél normálisan és ne kínozd a testedet ilyen ostobaságokkal, megtisztítja az magát. Lélek meg szellem pedig nem létezik.
2016. ápr. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
az egészsége megörzése érdekében naponta 3x étkezzen
2016. ápr. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Azt írod, arra ébredsz fel, hogy éhes vagy. Én több naposat szoktam, és léböjtöt. A második napra az éhség megszűnik. Ettől függetlenül én is felkelek többször, és nagyon felszínesen alszok, szerintem ilyenkor ez így "normális".
2016. ápr. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!