Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi az a szellemi szint, amit...

Mi az a szellemi szint, amit elértetek meditációval?

Figyelt kérdés
Mik a hosszabb távú tapasztalatok?

2016. ápr. 15. 21:04
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
UI: Hogy a leghatékonyabb? Irányítottan (mondjuk cd-vel), vagy a légzést figyeljem inkább? Az agyam kiürítése még nem igazán jött össze. :)
2016. ápr. 15. 21:07
 2/18 anonim ***** válasza:
26%
Az irányított meditáció csak akkor ér bármit is, ha élő ember élőszóban vezet. Egy cédé nem képes felvenni a tempódat, és nem igazodik az igényeidhez. Emellett csak bizonyos meditációfajtáknál javasolt a vezetett meditáció, általában az önálló szükséges. A légzésre figyelés, és kiürítés még NEM meditáció, csak annak előkészítése. Ezekkel nem érhetsz el magasabb szellemi szintet, csak ha a valódi meditációt végzed. Hogy milyen meditációt kellene végezned a fejlődéshez, az kizárólag attól függ, mi a célod. Előbb határozd meg a célt, aztán keresd meg hozzá az eszközt.
2016. ápr. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Meg szeretnék tanulni befelé figyelni, külső ingereket kizárni.
2016. ápr. 15. 21:21
 4/18 anonim ***** válasza:
De ez még mindig nem cél, csak egy eszköz, amivel el tudsz érni valamit. Befelé figyelsz, ez oké, de mire figyelsz, mit akarsz megtudni, mit akarsz elérni ezzel a befelé figyeléssel? Ezzel a módszerrel a meditálók általában a hibáikat, a problémáik forrását, és hasonlókat szoktak keresni, de ez nem kezdő meditáció. Őszinte önkritika nélkül semmit nem érsz el vele. Önmagadra reflektálni már haladó önismereti meditáció.
2016. ápr. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon jó felvételről is a vezetett meditáció eleinte, én is ezekből tanultam meg meditálni illetve meditációt vezetni.

Én nem tapasztaltam különösebb változást az életemben, inkább csak nem annyira vészes szituációkban könnyebben összeszedem magam (igazán gáz helyzetekben sajnos még nem).

Számomra a meditáció egyszerűen unalmas. Ezért is szeretek sokkal jobban meditációt vezetni, aközben én is meditálok csak felsőbb szinten. Imádom látni ahogy teljesen elmélyül akit vezetek, felveszem a ritmusát és teljesen összehangolódunk. Izgalmas tapasztalatokat lehet szerezni arról, hogyan hat másokra a meditáció (pl. jellemző a visszatérésnél, hogy úgy érzi mozgatja az ujjait, pedig egyáltalán nem mozdul meg).

Sajnos nem vagyok olyan közegben, ahol rendszeresen gyakorolhatom a meditáció vezetést, egyedül pedig unalmas számomra így komolyabb változások nem igen következtek be amióta elkezdtem. (Tanulásnál szoktam időnként alkalmazni még)

dr. Domján László felvételeit keresd.

2016. ápr. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Arra a szintre már szerintem eljutottam, hogy ki nem vagyok. Most arra szeretnék rájönni, hogy ki igen. Az ember külső ingerek hatására eldeformálódik. Szeretnék "visszamenni" a forrásig, ha úgy tetszik. Nem vagyok még haladó. :) Hogy tudok megtanulni helyesen meditálni? Egyáltalán honnan tudom, hogy jól csinálom? Olyan megfoghatatlan számomra még sajnos.
2016. ápr. 15. 21:36
 7/18 anonim ***** válasza:

A cél keresésében igaza van az első válaszolónak.

Cél lehet az, hogy nyugodtabbak legyenek a mindennapjaid.

A belső érzéseidet, vágyaidat, pszichés folyamataidat jobban megértsd.

Szorongást, frusztrációt leküzdj.

Megtaláld a spirituális énedet a jobb közérzetért.

Stb.

2016. ápr. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
54%
Nem tudsz visszamenni a deformációk forrásáig, mert a születésed előtt kezdődött, és nem deformációról van szó, hanem a lényed kialakulásáról. Aki most vagy, az fele arányban a külső hatásokból alakult ki. Nélkülük nem lenne funkcionáló személyiséged, vagy tudatod. A torzulás az, amikor a működő egészbe rosszul, vagy sehogy nem működő változások kerülnek be. Ezeket viszont csak mély önismerettel találhatod meg, ez még mindig a haladó szint. Előbb keresned kellene egy olyan meditációs módszert, ami komoly, teljes, és megvalósítható. A légzéskontrollt, és az elméd kiürítését addig is érdemes gyakorolni, de ez még nem meditáció, csak felkészülsz rá. Az indiai kultúrkör elég széles választékot nyújt különböző meditációs technikákból. Ezen a térfélen lenne érdemes keresned. Viszont óvakodj a nyugati változataiktól, mert ezek általában nem működnek. Ha lehet keleti szerzőtől keress leírást. Ha könyv formában keresed, akkor a következő kiadóktól óvakodj:Édesvíz, Bioenergetic, mandala-véda. Ezek a kiadók rengeteg könyvet adnak ki válogatás nélkül. Ha el akarsz érni valamit, neked igenis válogatnod kell.
2016. ápr. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Mit ajánlasz? :)
2016. ápr. 15. 21:50
 10/18 anonim ***** válasza:
Én az agykontrollt javaslom (most sokan felhördülnek) az alapra megtanítanak és olyan módszerekre, amiket ha rendesen gyakorolsz, gyorsan komoly sikereket tudsz elérni. Pl. fel tudod állítani a celjaidat, hogy az alapnál kezdjük. Aztán már magad is boldogulni fogsz, kialakulnak a saját meditációs szokásaid.
2016. ápr. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!