Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az alább felsorolt dolgok...

Az alább felsorolt dolgok közül melyikkel értetek együtt és melyikkel nem?

Figyelt kérdés

a.)Elhiszem azt, ha felteszek itt egy kérdést ezen az oldalon, akkor az egy általános kérdés.

b) Tisztába vagyok azzal, ha itt felteszek egy kérdést, akkor az nem egy általnos kérdés, hanem az én egyéni kérdésem és nem próbálom meg egy általános nézőpont mögé besűríteni.

c.) szeretek tévézni

d.) nem szeretek tévézni

e.) netfüggő vagyok

f) szeretek verseket írni/alkotni/festeni/énekelni (kérlek, ha van kedved, sorold fel, illetve az egyéb kategória is érdekel, ha lehet akkor példával)

g.) hiszel az UFO-kban (igen vagy nem)

h.) ha igen a válasz az előzőre, és van kedved, röviden indokold meg

i.)Szerinted van élet a halál után?

j.) ha van kedved, fejtsd ki a válaszodat maximum másfél mondatban az előző kérdésre.

k.)Szerinted mindenttudás birtokában voltál leszületés előtt? (igen vagy nem és esetleg indoklás)

l.) milyen ezoterikus változatban nem hiszel és miért? Ez a kérdés csak azoknak szól, akik legalább egyben elkezdtek érdeklődést felmutatni, amennyiben a szkepticizmusok nem több mint 49%

m.) A saját tapasztalataid elfogadod akkor is, ha senki más nem tapasztalta azt? Kérlek, írj egy igen rövid példát is. Kérlek, ez legyen egy pozitív példa.

n.) milyen gyakran mész a saját fejed után, ha ezotériáról van szó - elhiszed, amit a többség diktál vagy kipróbálod?

o.) fontosak neked az etikus dolgok? az igazság ismerete vagy vannak fontosabbak?

p.) egyéb: amit szeretnél még közölni


Kérlek, trollok és negatív alakok kíméljenek, köszönöm!


Köszönöm szépen


2016. máj. 3. 22:12
 1/4 anonim ***** válasza:

a.)Elhiszem azt, ha felteszek itt egy kérdést ezen az oldalon, akkor az egy általános kérdés. --> legtöbb esetben igen, mert a legtöbb kérdés mögött ugyanazok az okok állnak, és ez egy idő után nagyon könnyen felismerhető.

b) Tisztába vagyok azzal, ha itt felteszek egy kérdést, akkor az nem egy általnos kérdés, hanem az én egyéni kérdésem és nem próbálom meg egy általános nézőpont mögé besűríteni. --> Ha van értelme és kellőképp részletes, akkor igen. De alapból nem, a kérdések 98%-a egyszerű sémákba sorolható.

c.) szeretek tévézni --> nem nagyon

d.) nem szeretek tévézni --> ez igazán hasznos kérdés az előző után

e.) netfüggő vagyok --> nem

f) szeretek verseket írni/alkotni/festeni/énekelni (kérlek, ha van kedved, sorold fel, illetve az egyéb kategória is érdekel, ha lehet akkor példával) --> igen, szeretek írni, rajzolni és általánosságban alkotni

g.) hiszel az UFO-kban (igen vagy nem) --> rossz a kérdés. Az azonosítatlan repülő tárgyakban (UFO) nincs értelme hinni, mert nyilvánvalóan vannak. A földönkívüli életben nem „hiszek”, hanem bizonyos valószínűséget rendelek hozzájuk. Mivel nem vagyok szakértő, nem alkotok határozott véleményt, nincs értelme.

h.) ha igen a válasz az előzőre, és van kedved, röviden indokold meg

i.)Szerinted van élet a halál után? --> nincs

j.) ha van kedved, fejtsd ki a válaszodat maximum másfél mondatban az előző kérdésre. --> nincs valódi okunk ennek feltételezésére, nincsenek rá bizonyítékok, sem rá utaló jelek (csak hamisak vagy tévesek), ráadásul nyilvánvaló, hogy az ember csak azért találta és tartja fenn mai napig a halálon túli élet fogalmát, hogy a végleges elmúlás alól valamilyen kellőképp megnyugtató, bizonyíthatatlan és cáfolhatatlan kiskaput találjon

k.)Szerinted mindenttudás birtokában voltál leszületés előtt? (igen vagy nem és esetleg indoklás) --> a „leszületés” eleve valami ezoterikus dologra utal, maradjunk a „születés”-nél. És persze a válasz: nem.

l.) milyen ezoterikus változatban nem hiszel és miért? Ez a kérdés csak azoknak szól, akik legalább egyben elkezdtek érdeklődést felmutatni, amennyiben a szkepticizmusok nem több mint 49% --> akkor nem válaszolok. Amúgy egy csomó ezoterikus téma iránt érdeklődök és valószínűleg sokkla jobaan utánanéztem, mint az itteniek elsöprő többsége.

m.) A saját tapasztalataid elfogadod akkor is, ha senki más nem tapasztalta azt? Kérlek, írj egy igen rövid példát is. Kérlek, ez legyen egy pozitív példa. --> persze, hogy elfogadom, csak tudom, hogy önmagában nem bizonyító erejű, mert ismerem a személyes tapasztalás korlátait és hibáit.

n.) milyen gyakran mész a saját fejed után, ha ezotériáról van szó - elhiszed, amit a többség diktál vagy kipróbálod? --> eleve nem megyek utána. A kipróbálás pedig nem sokkal jobb, mint simán elhinni valamit, a személyes tapasztalat érdekes és izgalmas, de súlyos hibákkal terhelt.

o.) fontosak neked az etikus dolgok? az igazság ismerete vagy vannak fontosabbak? Nem igazán értek az etikának, de biztos lehetsz benne, hogy az etós válaszolók 99%-a sem. Nem tudom, milyen válaszokat vársz. Az igazság isemrete nagyon fontos nekem, de jobb megfogalmazás lenne az „objektív megismerésre való törekvés”.

p.) egyéb: amit szeretnél még közölni --> szeretem a lovakat

2016. máj. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha ennyi kérdés közt egy hibás, akkor mind hibás.

.

"o.) fontosak neked az etikus dolgok? az igazság ismerete vagy vannak fontosabbak?"

Mi köze az etikának az igazsághoz?

Etika: íratlan szabályok gyűjtőneve,

törvény: az írottaké.

Egyiknek sem alapvető követelménye az igazság.

.

"m.) A saját tapasztalataid elfogadod akkor is, ha senki más nem tapasztalta azt? Kérlek, írj egy igen rövid példát is. Kérlek, ez legyen egy pozitív példa."

A negatív példa nem példa?

A negatív tapasztalat nem tanulási folyamat?

2016. máj. 5. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ez egy felsorolás, de két mondat közé nehezen teszek vesszőt.
2016. máj. 7. 14:41
 4/4 A kérdező kommentje:
A pozitív példát tetszőlegesen én választottam, mert úgy döntöttem, erre vagyok kíváncsi.
2016. máj. 7. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!