Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Erős vonzás, hívás - más...

Erős vonzás, hívás - más tapasztalt már ilyet, mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Mióta rátaláltam valakire, mióta megjelent az életemben, erős vonzalmat érzek iránta. Egyszerre finom, mint a fuvallat, mégis mintha valami ősi, nyers erő vezetne, hívna felé. Rengeteget gondolok rá, nem tudom kiverni a fejemből. Mintha minden róla szólna, mintha minden felé mutatna. Mint valami iránytű. Néha, mintha egészen tisztán érzem őt, mintha ismerném és érteném (?), máskor meg egészen távolinak, és titokzatosnak tűnik. Sokszor éjjel is ébren tart ez az érzés. Néha, mintha ő szólítana (vakon), néha, meg mintha egy furcsa erő (?) terelgetne felé, ami nem hagy megfeledkezni róla. Mintha csak azt sugallná, ő fontos.

Mi lehet ez??


2016. máj. 20. 02:47
 1/6 A kérdező kommentje:

Próbáltam mentális kapcsolatot létesíteni vele, és néha egészen bizonyosan, halványan éreztem őt a másik oldalon, éreztem pár érzelmét, egy nagyon gyönge képet is kapva róla épp milyen szituációban találtam meg (pl. épp ő se tud aludni, elmerengett valamin, ilyesmi). Kezdetnek megfelelt. De mostanában elfoglalt, és sokszor önkéntelenül és akarattal is kizárt engem, ami bánt, de igaza van, mert ez egy elég fura, nyugtalanító, bizarr érzés tud lenni, mikor "matatnak" az ember elméjében. Tudom, mert szerintem ő is néha tapogatózik felém, a különbség, hogy ő szerintem nem tudja ki vagyok.

Tudom, ez őrült dolognak hangzik, de messze él, hogy személyesen keressem meg. Ami még különös, hogy egyre jobban vonz, ahol él (így visszanézve, mert ez a megismerése előttre nyúlik vissza, talán közvetve, őmiatta lehet).

Annyira abszurd az egész... Próbáltam megfeledkezni róla, nem gondolni rá, elfoglalni magam, de nem megy. A max. talán 4 nap volt. Olyan impulzív ez az érzés irányában, hogy képtelenség figyelmen kívül hagyni.

2016. máj. 20. 03:07
 2/6 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy hívhasson téged valaki/bárki, legalább tudnia kéne, hogy te egyáltalán létezel. ("jöjjön már valaki" a Titanic úszóinak sem sikerült, pedig ők erősen és igazán akarták.)

Hiába gondolsz rá állandóan, ha ő még azt sem tudja, létezel!

.

Amit leírsz, a "plátói szerelem" kalsszikus példája. Ugyanaz, mint híres/világhíre szinésznőbe/szinészbe szerelmesnek lenni.

2016. máj. 20. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Éreztem már plátói szerelmet, ez erősebb, és egy kicsit másabb. És azt sem tudom szerelem-e. Hasonlít, de nagyon "mély" érzés. És nem annyira rózsaszín, inkább erőteljes elégedettséggel, nyugalommal töltene el, ha nem lenne ennyire különös. Olyan, mint a tökéletes összhang.

Kicsit hajlok rá, hogy igazad van, mert annyira szürreális a fent leírt elképzelés.... De mégis, nem lehetséges, hogy konkrétan hívjon valakit, csak épp nem tudja, hogy én vagyok az? És ahogy én rátaláltam, "visszajeleztem" "rácsatlakoztam" végre vettem a hívást, ez felerősödött? A Titanicot felhozva, a jeges vízben segítségért imádkozók is hiába "hívtak" vakon arra járó hajósokat, ha senki nem volt olyan közel, hogy időben érjen oda. Ez nem varázslat. Szerintem ő is sok éve hívott már, de én akkor még nem álltam készen.

Vagy esetleg nem terelhet valamiféle felsőbb "erő/hatalom" minket egymás felé? Tudom őrülten hangzik. Próbálok a realitás talaján maradni, de nem megy. Még így szemlélve is több van az egészben, mint egy sima, A4-es vonzalom. Olyan hasonlóságot, összhangot érzek kettőnk között, ami akkor is felettéb figyelemre méltó lenne, ha nem nézne ki eszméletlen jól (költői túlzás, csak egy erős 7-es, csakhogy épp az "esetem").

2016. máj. 21. 02:57
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálam ugyanez, igy teljesen megértelek. Engem a volt párom fele terel. Általában apróbb de egyértelmű jelekkel, viszont ha nagyon tavolodok tőle akkor úgymond jól rám szól... Vagyis nagyon erős jeleket küld. Nem nagyon értem, mar 1.5 éve hogy szét mentünk, van is valakije... De engem folyton csak terel es terel felé, nem ereszt. Esetleg megfejtetted már?
2016. júl. 19. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom még mi ez. Egy ideig mintha csökkent volna a "hívása", de erre konkrétan az életében is lehet rá magyarázat. Innen tudom, hogy ez nem kívülről ered. Valahogy mindenképpen Tőle! Még ha lehetetlennek is tűnik. Mikor épp rám gondol - akárkinek gondoljon, akárki legyek neki, az olyan, mint egy láthatatlan kéz puha érintése, langyos lehellet az arcomon. Kicsit borzongató, mégis amit érzek, leginkább nyugalom. Tudom furán hangzik egyszerre a nyugtalanság és a nyugalom, de a nyugtalanságot pusztán ennek az egésznek a módja okozza, az, hogy megmagyarázhatatlan. És egy ilyen kellemetlen is lehet, pl. ha egész hajnalig ébren forgolódik és nem tud tőle aludni az ember, de sajnos vagy nem sajnos ebben az időpontban a legtisztább, legerősebb a kapocs, jó esetben csend van, nyugalom... De bármilyen pihetoll érintés szerű ez, óriási erők vannak mögötte. Ami a "színfalak mögött" végbemegy az egy meteor becsapódás erejével rendelkezik. Ez az ijesztő, és nem a konkrét kapocs, hogy pl. érzem, hogy ő is rám gondolt, stb. hanem hogy egy villámkisüléshez szükséges energia kevés lenne ehhez.

Szóval mostanában keveset gondolt rám, sokszor nem érem el, de velem is ez van, hogy ha megfeledkeznék róla, akkor viszont már jön egy külső közbeavatkozás is, ami viszont már nem tőle ered. Valami történik, amiről ismét eszembe jut, akár két hét után is. Bumm, és ő ott van a gondolataimban megint. Hiába neki is úgy alakult most, hogy nem keres, hiába találtam én is elfoglaltságot és tettem félre minden vele kapcsolatosat, jött az intés, hogy ő fontos és véletlen se merészeljek teljesen megfeledkezni róla. Ezen felbátorodva megpróbáltam én hívni, keresni, rákapcsolódni, de most teljesen más érzés, ha pár pillanatra sikerül is elérnem. Pont amiért eltávolodott: ő most mással boldog, aki betölti az életében azt a hiányt, ahová engem próbált bevonzani. A kapocs még él de gyengül. És próbálom azt sugallni, hogy örülök a boldogságának, próbálok minél kevesebb keserűséget átjuttatni a mi kis csatornánkon. De ez akkor sem fair! Éreztem az utolsó kétségbeesett kiáltásai visszhangját, a tapogatózást, az utolsó vészhívásokat,mielőtt igába hajtaná a fejét. Mintha keresne: "Hol vagy?" Mintha könyörögne: "Kérlek!" De mégis mit "mondhattam" volna? Mire rájöttem mi volt ez, elkéstem. Az erkölcsi érzékem bármily silány is, vészjelez. Látom rajta, hogy belenyugodott, elfogadta a helyzetét, és úgy boldog, ahogy tud. És ahogy nézem a szemét, nem hazugság, tényleg szereti, akárhogyan is szereti. Most örülni próbál mindennek, amije van, és nem kergeti kétségbe esve, amije nincs. Megdöbbentő, de őszinte, igaz, szívmelengető boldogság ez. Minden érzékem azt súgja, ezt mellettem kellene éreznie! De olyan jó látni, hogy boldog. Haragszom magamra, mikor újból keresem. Szomorú vagyok, mikor nem válaszol. Próbálom elengedni. De valami azt súgja, várjak. Ne felejtsem el, mert még eljöhet az időm. Nem tudom hogy lehetek ebben biztos. De mintha... nem is én lennék ebben biztos. Fura. Bárcsak egy sima plátói szerelem, rajongás lenne, ami majd csak elmúlik. De egy kib×szott segéjhívást küldött, mikor még teljesen zavaros volt ez az egész és még csak nem is tetszett különösebben - ezt miért magyaráznám be magamnak?? Akkor azt sem tudtam, hogy van valakije. Nem tudtam semmit... Csak hirtelen visszajeleztem, fogadtam az adást, ő meg rámcuppant. Belémkapaszkodott, mint fuldokló egy darab deszkába. Csak nem értem, ha megtalált, akkor miért...

2016. júl. 19. 14:32
 6/6 anonim ***** válasza:

Számomra kicsit úgy tűnik, túl sok időt töltesz azzal, hogy a mentális kapcsolatra vagy ilyesmikre fókuszálj. Nem fogom most megkérdőjelezni mit érzel vagy miért érzel így, és a telepatikus kapcsolatodra se mondok semmit, de ne feledd el a világot, amiben élsz. Van internet, van telefon, van tér, amiben odamehetsz hozzá vagy keresheted őt, ahogyan ő is téged, amennyiben ez nincs meg, akkor elég értelmetlen a dolog. Ha neki van valakije, akivel boldog, akkor talán jobb, ha békén hagyod minden tekintetben, attól még hogy elfelejteni nem tudod, nem muszáj ráerőltetned se magad.

Elég homályosan fogalmazol, így tényleg nehéz kitalálni hogy most egy messze élő régi ismerős vagy egy sztár, vagy mégis ki az alany, de a lényeg az úgyis az, hogy ha nem találkoztok, nem vagytok együtt soha a valóságban vagy legalább a virtuális térben, akkor nincs értelme ennyi energiát fordítanod erre az egészre, mert bizonyos szempontból ez elég egészségtelen. Emellett mindig figyelj arra, mi az a pont, amikortól már te képzelsz az egészbe dolgokat.

Ezeket nem kötekedésből írom, nekem is van akit szeretek és különleges a számomra, mégis úgy alakult az élet (legfőképpen az én döntéseim és ő passzivitása-döntései miatt) hogy nem lehetünk együtt, vonzás, hívás stb ide vagy oda. Van, hogy nincs lehetőség, vagy valami blokkol abban, hogy tegyél érte, ilyenkor talán jobb, ha hagyod.

Azzal, hogy ennyire rágódsz ezeken, csak saját magadat kínzod. Sokszor a világ egyszerűbben is működhet, nem kell mindent túlbonyolítani.

2018. jún. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!