Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek van valamiféle...

Szerintetek van valamiféle tudat, vagy lét, vagy valami "élet" féleség, vagy bármi a halál után?

Figyelt kérdés
Elfáradtam az élettől. Kíváncsi lennék mi várna "odaát",ha egyszer távoznék innen. Ha semmi az sem baj,csak pokol ne legyen. :) Szóval mit gondoltok? Van tovább utána valami,vagy csak a végtelen "alvás"? Kíváncsian várom a válaszokat. :)
2016. júl. 7. 19:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%
Maradj köztönk! Egészen érdekes dolgok történnek itt. Amikor megérkeztél, feladattal jöttél. Érdemes teljesíteni.....
2016. júl. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
nem megyek még sehová. hát nem úgy tűnik hogy feladatom lenne.
2016. júl. 7. 19:32
 3/15 anonim ***** válasza:
17%

Az első válaszoló álom világban él :) az a nagy helyzet hogy egyedül jöttünk ide és egyedül is fogunk elmenni.. ja és semmi féle dolgod nincs csak hogy szaporodj, tovább örökítsd a géneket. Bár adhatsz és jól is teszed ha adsz értelmet az életednek az alap létfentartási ösztöneiden kívül de a rideg valóságot leírtam. És figyeld meg kérdező, le leszek pontozva :D a kedves elsőnek a figyelmébe ajánlanám valamelyik sivatagot. Menj ki haver és kószálj ott egy kicsit majd meglátjuk hogy a naaagy feladatod mit is akar;) de akár befeküdhetsz pár alvó medvebocs mellé is, az anyjuk lehet megmutatná mi a feladatod. Nem azért írom ezt mert bajom van veled, csak aztért írom hogy meggyőzzelek, nincs az ég adta világon semmi féle "feladatod" amiről te beszélsz. Mindannyian apró kis porszemek vagyunk és a föld is csak egy kis apró valami a galaxisban, a galaxisunk is ugyan így egy kis nudli az univerzumban.. azt hisszük fontosak vagyunk. Pedig nem :) csak az egónk hiteti el ezt velünk, lásd régen azt gondolták h a föld a világmindenség közepe, a nap, a csillagok a föld körül keringenek stb..

Most nem arra akarok célozni hogy az élet értelmetlen, leírtam az alapvető, állatias ösztönökből eredő "alap" értelmét illetve te is tudsz célokat kitűzni, más értelmet adni az életnek stb stb.. de végső soron ez úgysem számit :) és miután pedig meghaltál... nos. Én csak reménykedem benne hogy nem lesz semmi... :) én a vallásokra mindig úgy tekintettem hogy kiskaput próbálnak keresni, amivel elérhetik hogy az emberek kevésbé féljenek a halál rideg igazságától. Az egyik azt mondka ha jól viselkedsz, rendes életet élsz, akkor a mennybe kerülsz.. ha rosszul cselekszel akkor meg a pokolra.. a másik a reinkarnációval jön.. mind csak ki akarja kerülni a rideg valóságot mégpedig azt, hogy nincs semmi a halál után.. csak szimplán megszűnsz létezni.. ennyi.. én ennél csodálatosabbat nem is akarhatnék. :D most biztos van pár agyhalott aki azt gondolja h akkor öljem meg magam.. de miért is? szeretek élni, vannak céljaim.. szó sincs arról hogy ilyen komornak látom a világot. Arról van szó hogy én a való világot látom és nem álom világban élek mint itt jó páran.. én felfogom az élet, a halál, a létezésünk jelentőségét, nincs szükségem kiskapukra, megmagyarázásokra, mert tisztában vagyok az élet mibenlétével.. és nekem az teszi széppé hogy ilyen nyers és ilyen kegyetlen. mert fájdalom nélkül nem érzed hogy élsz.. de a fájdalom mellé kell az öröm is.. amit neked kell megtalálnod :)

2016. júl. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%
Semmit nem tudunk arról, hogy mi van a halál után, de az a sejtésem, hogy ha van valami, akkor az nem az, amire az emberek gondolnak.
2016. júl. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
na és szerinted akkor a végtelen "alvás" vár ezután? a feketeség? nemlét.
2016. júl. 7. 20:04
 6/15 anonim ***** válasza:
51%

"na és szerinted akkor a végtelen "alvás" vár ezután? a feketeség? nemlét."


Simán lehet. Miért ne? Csak azért, mert neked ijesztő a gondolat, vagy elképzelhetetlen, ugyanúgy lehetséges...

2016. júl. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
nem... sőt.megnyugtat.
2016. júl. 7. 20:31
 8/15 anonim ***** válasza:

Időnként mindenki elfárad az élettől én is köztük vagyok, olyankor utálok mindenkit és mindent ami egyenlőtlenné teszi az életeket.Másnap vagy pár nap múlva ahogy jött el is megy a rosszkedvem -gondolom mindenki így éli ezt meg.

A pokol meg sátán dumát meg az egyházak találták ki manipulatív célból,így lehetett legjobban írányítani az emberkéket.

2016. júl. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
[link] ez biztos érdekelni fog! Szerintem nem vagyunk jelentéktelen porszemek, én nem érzem annak magam. Annak nem sok értelme lenne, ha csak a szaporodás miatt élnénk, miközben a természet, az, ami körülvesz bárhova nézünk olyan rendezett, intelligens, minden ami él hatással van egymásra. Minden csak véletlen lenne? Szerintem ez a legvalószínűtlenebb. A halál után is hatással lesz valamilyen szinten a testünk, vagy a hamunk a Földre. Ami egyszer megszületett az nem tűnik el nyomtalanul. Menny és pokol, ezek inkább szimbólumok szerintem, ami valóban vár ránk, az olyan dolog lesz, amit még se elképzelni,se felfogni nem tudunk a jelenlegi értelmünkkel.
2016. júl. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
56%
úgy ahogy semmit nem tudtál arról mi volt mielőtt megszülettél, halál után se lesz már semmi... vagy hát ki tudja biztosan, csak találgatunk..
2016. júl. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!