Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Sok ember miért nem hisz az...

Sok ember miért nem hisz az újjászületésben.. és akkor miben hisznek?

Figyelt kérdés
Kérdésem olyan emberekhez szól,akik a reinkarnációt hülyeségnek tartják.Érdekel,hogy ők mit hisznek,milyen a létfelfogásuk,a gondolkodásuk és hogyha hisznek is valamiben,akkor az ő hitük mire alapszik? Vagy,hogy ők úgy látják,hogy ide születtünk és itt mindenki leéli az életét,majd meghal és akkor off ennyi volt? és a lélek,a tudat szerintük elvész?

2015. jún. 15. 23:45
1 2 3 4 5 6
 1/51 savanyújóska ***** válasza:
40%
Igen. Bővebben: én nem hiszek semmiben, majd meglátom. Megbékéltem a gondolattal, hogy ha meghalok, akkor puff a tudatom megszűnik néhány elektromos impulzus játéka lenni, a lélekben meg mint olyanban szerintem nem hiszek. Kedvenc elméletem a témában egyébként az, hogy mindenki odajut, ahova hite szerint kerülni kell. Ha te azt hiszed, hogy a pokolra való vagy, akkor hiába voltál egy angyali, odajutsz, mert oda akarsz, de ha bankrablóként mennybevalónak hiszed magad, akkor odakerülsz. Annak mondjuk valószínűleg nem örülnék, ha ganajtúróként születnék újra, ha létezne reinkarnáció (értsd hinnék benne, ha úgy jobban tetszik), akkor valószínűleg a Nirvána/megvilágosodás se lenne tőlem olyan idegen.
2015. jún. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
81%
Egyszer születek meg. A tudatom a személyiségem, az engem érő hatások. Ha meghalok, meghal velem, hisz én magam vagyok a tudatom.
2015. jún. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
89%

Rentegetg mindenben hiszek, de eddig nem láttam okát hogy bármiféle túlvilágban, vagy újászületésben higyjek (és igazából elég rettebnetesnek is tartom az ötletet, azelső egymillió év után roppantul untakoznék).


Igen, úgy néz ki ha meghalsz, ennyi volt. Amit továbbadtál a tudásodból, az marad meg. A többi megy a temetőbe.

2015. jún. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:

Én a reinkarnációban hiszed bár sose mondom másoknak hogy higgyenek ők is mert ez a menő az igaz és mi az hogy te a mennybe akarsz kerülni? Szerintem hülyeség ilyeneken agyalni (legalábbis a kérdésed kicsit számonkérésnek tűnik nekem).

Azt is leírom én mért ebben hiszek. Először is kiskoromban sokat jártam templomba, hittanra, jön a menny, de jó. De igazából nem tetszett a gondolat. Ott vagyok véges végig sehova se kerülök onnan unalmasnak és kétségbeejtőnek tűnt a gondolat. Utána jött hogy itt maradunk, az energia meg szellemek...hallani se akarok ilyenről félek sötétben félek ha megreccsen hirtelen a zongorám vagy szekrények. Nem, szellemek nincsenek, emberek nem maradnak itt életük után. Tehát a legegyszerűbb legoptimálisabb ha mindenki reinkarnálódik. Ez a jó a hitben mindenki maga dönti el miben hisz aszerint hogy az mért pozitív hatású ránézve

2015. jún. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
62%

Bár én nem tartozok közéjük, de a kérdésre nagyjából tudom a választ az elmúlt pár nap vitái alapján:


Abban hisznek, hogy ha meghaltak, akkor eltűnnek nyom nélkül. Illetve ők azt állítják, hogy nem hisznek semmiben (nihilizmus), csak abban, amit tudományosan bizonyítani lehet (szkepticizmus, a nihilizmus tesója).


Szerintük lélek nem létezik, mert a tudomány jelenlegi állása alapján nem bizonyítható a létezése. Büszkén vallják, hogy nincs lelkük. Tehát a tudat elvész a halállal. Off, ennyi volt.

2015. jún. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
62%

Abban hiszek, hogy biztosan csak egy életem van és azt nem szabad elpazarolni semmilyen hiedelem, babona vagy megalapozatlan téveszme miatt. Az életben hiszek.

Inkább megszívom halál után, minthogy arcon köpjem magam vagy vegetálják racionális okok nélkül.

2015. jún. 16. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
A hitem abszolút másodlagos. Az embereket a tetteik és szándékaik minősítik és csak ez számít.
2015. jún. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom miért kéne olyasmiben hinni ami kitaláció, semmi alapja nincs. Találgathatunk a végtelenségig hogy mi lesz, vagy mi nem lesz ha meghalunk, de hiába, mert akkor sem fogjuk kitalálni, senki nem tudja.

Engem nem is érdekel mi lesz, teljesen lényegtelen dolog. Az a lényeg hogy most élünk és kész. Ami ezután lesz majd ezután derül ki... elég lesz akkor foglalkozni vele.

2015. jún. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
100%

Végülis a kérdés oda lukad ki:

miért nem fizetsz nekem 1,000,000 dollárt?


Én azt mondom tartozol nekem, bár elismerem erre semmilyen bizonyíték nincsen.

De arra sincs hogy nem tartozol.


Tehát miért nem fizeted ki nekem az 1,000,000 dollárt?

2015. jún. 16. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
75%

"Tehát miért nem fizeted ki nekem az 1,000,000 dollárt?"

Mert még nem hoztad vissza Eszmeraldát :D

2015. jún. 16. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!