Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ti hisztek Atlantiszban? Ha...

Ti hisztek Atlantiszban? Ha volt is, fent maradhatott valamennyi tudás belőle?

Figyelt kérdés
Érdekel a véleményetek, és szeretek ezzel kapcsolatos történeteket olvasni, főleg mágiákat. :)

2016. aug. 1. 15:31
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:

Nem tudom pontosan, hogy mit kell vele kapcsolatban hinni vagy se. Elolvastam itt a véleményeket, Keoxpiramis, Írországban manózás, Toth :))), dimenziók... ebben nem hiszek (össze se tudom rakni, hogy pontosan miben kéne hinni.)

De azt nem tartom kizártnak, hogy volt már egy nagyon fejlett alfaja az emberiségnek, akik elkülönültek és egy természeti katasztrófa következtében odavesztek. (Akár még úgy is, hogy saját maguknak köszönhetik, ahogy a mai emberiség is a saját sírját ássa az erdőirtással.)

2019. ápr. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
72%

Atlantisz letezett s valóban fo,yamatosan reinkarnálódunk.

Ha két egykori Atlantiszi “ megtalálja” egymást, nagyon gyorsan felveszik egymás rezgéseit, szóval energiát tudunk közvetíteni egymáshoz/ nak. Nagyon ritkán van olyan, hogy beleszól a karma, s előző élet adóssága miatt el kell válni. ( mert az atlantiszi tudat /lét nem mindig egyenlő az erkölcsi felemelkedéssel !!) Ilyenkor sem szakad meg az energia , de folyamatos hiányérzet lép fel.

2019. aug. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
72%
Én hiszek, és biztos fennmaradt valamennyi tudás csak a kormányok rejtegetik. És hogy építettek akkora piramisokat, hogy szállították oda a hatalmas márványtömböket, meg hogy rakták össze a piramist, ez is mind Atlantisznak köszönhető.
2019. aug. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
64%
szerintem ez az ősi kultúrák összefoglaló neve. Nem vagyok biztos benne, hogy valaha is létezett, de rengeteg fejlett, vagy fejlettebb civilizáció lehetett előttünk. Például Egyiptom, Húsvétszigetek, maja és más amerikai kultúrák... Európában Ázsiában is fellelhetők ősi fejlett civilizációk nyomai és nem hiszem, hogy Földönkívüliek voltak...
2019. szept. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
27%
Igen, Atlantisz létezett. Krisztus előtt 500000 évvel alapították meg, és krisztus előtt 10000 körül esett el.
2019. dec. 9. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:

Ezt egy kicsit részleteznéd a 10000 még oké, arról vannak említések, mítoszok.

De az 50000 keletkezés, egy kicsit magas, nem elképzelhetetlen csak magas.

2019. dec. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim válasza:
77%

látom, hogy ezotéria témában van a kérdés, szóval lehet, hogy végeredményben bosszantani fog az, amit irok, de nem kötekedésnek szánom


atlantiszt első körben, sőt, egyedül Platón leirásából ismerjük, legalábbis ezen a néven, ő úgy festette le, mint egy ideális világot, ami az ő kora előtt 10000 évvel létezett. azt állitotta, hogy egyiptomi papoktól hallott a létezéséről


mint törtnelmi helyet, sokszor próbálták behatárolni, és nagyon sok az elmélet, amiket én hallottam, random sorrendben:

1. valójában a krétai minószi civilizációval azonos, akiknek a santorini szigeti települése teljesen megsemmisült, a krétai birodalma pedig cunami áldozatává vált, amikor kitört a théra Kr. e 1600 körül >>> ez népszerű és kézenfekvő magyarázat, de sok részlet nem stimmel

2. Atlantisz valahol a mai gibraltárnál "heracles oszlopainál egy sziget, amely az őskorban, a jégkorszakban lakott volt, de amikor felolvadt a jég az áradás elsodorta >>> a sziget létezésére van geológiai bizonyiték, de arra hogy lakott lett volna, semmi

3. Altantisz valójában amerika, vagy amerikában volt >>> annyi biztos, hogy az óbirodalom idején egyiptom kereskedett amerikával, mert a múmiákbn kimutatható a kokain, márpedig a kokacserje csak az újvilágban honos, és az is biztos, hogy amerikában sok még feltárásra váró gazdag ókori civilizáció van, de konkrét kapcsolat atlantisz mitoszával nem bizonyitott

4. Atlantisz valójában azonos a bibliai Tarsissal (Tarsissal, nem Tarsussal) ami rengeteg hasonlóságot mutat a platóni leirással, beleértve a város hirtelen eltűnését is a történelemből. Ha igy van, atlantiszt dél-nyugat spanyolországban kell keresni, és talán már meg is találták >>> számomra ez a leghihetőbb teória, és a dokumentumfilm, amely az ilyen irányú kutatásról a kutatásról szól, számomra eléggé meggyőző, nem erőltetett és nem is légbőlkapott leleteket mutat be, és a történeti összefüggések is ezt erősitik bennem

https://www.youtube.com/watch?v=yOjIvYuL8c0


ez a dolgok egyik fele.


viszont a másik, az ezoterikus. atlantisz elég sok, valószinüleg önjelölt látnoknak meg médiumnak szolgáltatott már alaptémát, mert "atlantisz" jól eladhatóvá tesz bármit, felkapják a nevére az emberek a fejüket világszerte. de nincs kettő látnok, amelyik ugyanazt mondaná, és ezzel hitelesitenék egymás látomását

VISZONT: olyat már láttam, hogy olyan szintű ezoterikus zagyvaságot hordott össze valaki atlantisz reklámja alatt, ami olyan ember szemében, aki kicsit is jártas a spirituális/vallási tanokban 3 sor után hiteltelenné válik, és valószinüleg ezt a szerző/kiadó is tudta, ezért volt szükség az eladáshoz egy jól csengő névre.

és olyat is láttam, amikor a zsidó-keresztény-iszlám ellenes, mai posztmodern liberális korszellemet próbálták "látnokok" igazolni azzal, hogy az atlantiszi "tiszta faj"-nak (ezt a fajta megfoglmazást Hitler után már elég necces szerintem papirra vetni, de nem mindenki gondolja igy) ez volt az eredendő "hite". Elég átlátszó a motiváció, magyarán: ha az Istenhit tanainak a gyökerei igazolhatóan 4-5000 évre nyúlnak vissza, támadjuk azzal, hogy a liberalizmust még régebbre datáljuk.

(Mutass fel egy atlantiszi szent könyvet, mondom erre én, mert addig nem hiszem. De még ha igaz lenne is, nem tudnál, mert atlantiszt elnyelte a tenger. Kérdem én, akarná-e épeszű ember olyan civilizációt erkölcseit követni, aki szemmel láthatóan magára vonta a Természetfeletti haragját???....)

2019. dec. 23. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
11-es hogy utaztatják előző életeibe az embert? Egyszer mesélte itt vki hogy a nagybáttyja mester ebben. De hogy csinálja? Meditációval vagy hipnózissal vagy ezek közül egyik se, és nem ilyen formában? Pl. Meditáltatja aztán következő napokban a körülötte lévő világ történései emlékeket hoznak elő vagy legalábis egy "olyan ismerős ez érzést"? Pl. Megy az utcán és lát egy tőle független eseményt pl. Játszó gyerekek és érzi hogy ismerős ez az egész. Vagy álomba? Vagy hogy? Tényleg kiváncsi vagyok csak mert akkor se tudták elmagyarázni hogy utaztatnak előző életbe.
2020. máj. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!