Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » AteistákT kérdezem, ha nem...

AteistákT kérdezem, ha nem hisztek abban hogy a halál után nincs élet, mi értelme van az életeteknek?

Figyelt kérdés
Tudom, a fenti kérdés kissé depresszíven hangozhat, de szebben nem tudtam megfogalmazni. Szeretném leszögezni, hogy pusztán kíváncsiságbol kérdem, mert kíváncsi vagyok az érvelésetekre. (egyáltalán nem rosszindulatból tettem fel a kérdést) Szóval..tudom ilyenkor mondanátok olyan célokat hogy gyermekedet felnevelhesd, jó állásod legyen, hogy boldog légy és sorolhatnám. De az egésznek még is mi értelme van ha utána csak meghalltok és kész utána semmi. Egyszerűen kell lennie valaminek a halál után mert ennélkül minden, de minden értelmét veszti. Még a számunkra legfontosabb dolgok is.

2016. aug. 22. 09:28
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
98%

"ha nem hisztek abban hogy a halál után nincs élet"

ezt biztosan így akartad megfogalmazni? :)


am én ateista vagyok, nem hiszek istenben...

én abban hiszek, hogy az embereknek a boldogságra kell törekedniük, a szeretet nagyon fontos dolog, de ember és ember között (persze minden más élőlényt is lehet szeretni), nem kell semmi bálvány imádat, vagy mindenféle misztikus erő a szeretethez...

nem csak az számít, hogy mi lesz utána...úgy tervezem, hogy boldog legyen az életem, úgy szervezem a jelenemet, hogy most is és a jövőben is jól alakuljanak a dolgaim...

nem a "halál utáni boldogságért" pedálozok...én az életet szeretném élvezni...


23F

2016. aug. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
98%

Arra törekszem, hogy minél teljesebb életet éljek.

Nem hiszek benne, hogyha meghalok történne bármi más is mint, hogy menne tovább az élet. Ha elismer a családom, munkahelyem, barátaim más szóval a társadalom, boldog vagyok.


Ha meg valami elképesztő dolog történne körülöttem, akkor csoda helyett racionális magyarázatot keresek.


23/f

2016. aug. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
98%

Egyet értek az előttem szólóval.

Az életem értelme pedig maga az élet. Megadatott nekünk, hogy az állatoktól eltérően képesek legyünk az összetett gondolkodásra, hogy ne csak az ösztöneink hajtsanak.

Ebben semmi depresszív nincs. Tudom, hogy ha meghalok akkor nem létezik többé semmilyen formában a csodálatos lényem ( 😎😎😎) de amíg élek addig ki szeretném élvezni az "ajándékot".

Meg akarok kóstolni minden indiai sültbogarat és búvárkodni akarok, meg ejtőernyőzni. Kifacsarni az életből a legutolsó csepp lehetőséget is a boldogságra.

És az, hogy ez az egy életem van, az nem depresszív, hanem reális gondolat:)


(De nem ítélem el azokat akiknek a boldogságához, egy istenség létezése, vagy különböző mágiákban való hit szükséges)

2016. aug. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
98%

Miért? Neked csak az ad értelmet az életednek, hogy hiszed, a halálod után feltámadsz, avagy reinkarnálódsz? Más értelmét nem is látod az egésznek? Akkor nagyon rosszul fogod fel az életet.


Az élet értelme a létezés, a dolgok megtapasztalása, az öröm, a bánat, a fájdalom, az érzékek és érzések halmaza, a bölcsesség gyarapodása (már akiknél), az elmélkedés, a tett, a határok feszegetése, szóval minden olyan dolog, amit az ember, vagyis te az önismereted határain belül meg mersz és meg tudsz tenni.

A többi, ha van, csak bónusz.

2016. aug. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:
93%

Én nem hiszek Istenben, sem abban, hogy van egy előre megírt forgatókönyve az embernek (ha mégis, akkor valaki ballábbal kelt fel, amikor az enyémet írta).

Én nem a halál utáni boldogságra törekszem, hanem arra, hogy túléljem önmagam. Nem érdekel mi van utána, mivel úgyis a kukacok fogják szétrágni a testemet, a lelkem pedig beteg.

2016. aug. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
89%
Semmi
2016. aug. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
80%
Én nem vagyok ateista, de egyik vallás hívőjének se mondom magam. Viszont amit fent írtál az nem logikus. Azok akik hisznek a halál utáni életben azok se amiatt élnek hogy végre meghalhassanak és odajussanak. Mindenki mást fog mondani hogy neki mi az értelme, van aki azt mondja hogy semmi. De attól még nem nyírja ki magát. Szerintem nem kell meghatározni hogy ez vagy az az értelme az életnek. Csak ahogy jönnek a dolgok igyekszel a legjobbat kihozni belőle magadnak és/vagy azoknak akiket, amiket fontosnak tartasz. Szerintem nem veszti értelmét minden, a világ nem szűnik meg a haláloddal, ha itt hagytál valamit, akár valakinek az emlékezetében, akkor már volt értelme. Sőt, lehet már senki nem emlékszik, vagy senki nem él, de valami amit csináltál (lehet egy apróság is, pl hogy rámosolyogtál valakire az utcán) megváltoztatta másoknak az életét. Csak akkor értelmetlen az életed, ha elzárva mindentől fekszel egész nap és nem csinálsz semmit csak várod a halált. Attól még mert valami végleg elszáll és senki se tudja hogy voltak, pl a gondolataid, attól még lehet hogy volt értelme. Szerintem ezen nem változtat semmit hogy van e bármi is miután meghalsz vagy megszűnsz.
2016. aug. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem éppen így van értelme az életnek, hogy nincs utána semmi. Így lesz értékes és egyedülálló, hogy nincs utána semmi. Ezért kell törekedni a boldogságra és az örömre, mert később nem lesz lehetőségünk rá, csak amíg élünk. És hogy bezárjam a kört, ezért nem vagyok vallásos, mert a vallás szabályai úgy érzem korlátoznának abban, hogy tényleg boldog legyek. :)
2016. aug. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim válasza:
80%

Az élet a fejlődésről, előre haladásról szól.

A legtöbb vallás a halál utáni örökké tartó boldogságot hirdeti. Annak meg mi értelme? Ha minden jó, azt jelenti, hogy sosem történik semmi, semmi sem változik és nem is tudod értékelni a boldogságot.

2016. aug. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
86%

Én szerintem a Mennyország sem ad több értelmet az életnek. Most annak mi értelme van, hogy itt gürizel 70 évig, és aztán kerülsz oda? értem, hogy az kerül csak a Mennybe, aki kiérdemli stb., de annak mi értelme van, hogy ott élsz örökké, nem tudom, mit csinálsz, és csak élsz, és csak élsz, és csak élsz... Ennek mi értelme például?


Én amúgy nem szoktam kedvelni az élet értelmét firtató kérdéseket, mert nem gondolom, hogy kell, hogy mindennek értelme legyen. Én például a művészetet, a hobbijaimat, a tanulmányaimat tartom az élet értelmének, nem is az általad felsorolt dolgokat. Azt, hogy ezeket a dolgokat bizonyos ideig megtapasztalhattuk, és ez nem jár örökké, és így is érdekes.


Anyukám egyszer azt mondta, hogy szerinte azért kell az embernek meghalnia, hogy a világ változhasson. Mert az új eszmék, új dolgok sosem az öregek közt jelennek meg. És tényleg, mi van, ha elképzeled, hogy az egésznek az emberiség szempontjából van értelme. Nem a te kis saját életed, hanem a nagy egész szempontjából.

2016. aug. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!