Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A Föld a Pokol?

A Föld a Pokol?

Figyelt kérdés

2016. szept. 21. 12:38
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
Tőled függ, mivé teszed magadnak. De azt elárulom, hogy nem egyforma még neked sem, és ahhoz, hogy élvezni tudd a földi mennyországot, időnként meg kell járnod a poklot is.
2016. szept. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim válasza:

szerintem a földön bolygón ugyanúgy jelen van a pokol is meg a mennyország is.egyik lent, másik fönt. te döntöd el, hogy hogyan szeretnél cselekedni, hogy melyiknek kapod meg a belépőjét. amíg élsz, addig a földön jársz.élsz. jól vagy rosszul, ez csak egy döntés. eldöntheted azt is, hogy boldog vagy.ha boldog vagy nem foglalkozol olyanokkal, akik elrontják minden napodat. én is voltam a béka feneke alatt lelkileg, de úgy döntöttem mindenre mosollyal válaszolok. összerakódtak az életem darabkái és már csak alakítgatom ahogyan én szeretném. most is történnek rossz dolgok, de attól maradok boldog, hogy nem mélyülök el bennük, hanem folytatom az életemet tovább.

próbáld ki, hogy egy nap boldognak hiszed...tudod magad.ne rágódj másokon.ha leüvölt egy bácsi, hogy miért nem adod át a helyedet a buszon büdös parasztgyerek kérdezd meg tőle boldogan, hogy szöget tetszett enni, bácsi? nézd a reakciókat, és látod majd, hogy valójában mások hiszik magukról, hogy boldogtalanok.és jól fogod érezni magad! :)

2016. szept. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Többet kicsit félreértettétek a kérdést. Nem úgy értettem, hogy ki minek érzi a Föld bolygót, illetve hogyan érzi magát ezen a planétán.


Inkább például úgy értettem, hogy ha van Teremtőnk, Isten, akkor Isten nézőpontja mi lehet a Földről? Pl. az Univerzumban milyen szerepet tölt be a Föld?

(Nem bibliai nézőpontok alapján, de akár az is.)


Ugyanakkor azok a nézőpontok is érdekesek, amit Ti felvetettetek.

2016. szept. 22. 12:40
 14/32 anonim ***** válasza:

Én is így értettem :) (#1)

Isten felruházott minket szabad akarattal, tehát pont olyannak látjuk a Földet, amilyennek akarjuk :)

2016. szept. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

Szerintem az, hogy valamit valamilyennek látunk vagy látni akarunk, nem feltétlenül egyenlő a valósággal.


A szabad akarat az inkább arra vonatkozik, hogy ha van például egy eldöntendő kérdés az életünkben és van válaszként mondjuk 10 választási lehetőségünk, akkor szabadon kiválaszthatjuk az egyiket a sok közül.

2016. szept. 22. 13:21
 16/32 anonim ***** válasza:

Ez is egy vélemény, de én nem osztom :)

Szabad akaratunk addig volt, amíg megterveztük az életünket, de azóta már nincs, hogy landoltunk a Földön :)

HA továbbra is lenne, mindenki a saját kénye-kedve (egója) szerint eltérhetne a nagy tervtől... Isten pedig nem kockázik.

2016. szept. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
Objektív valóság sem létezik (szerintem), mindenkinek a valósága teljesen szubjektív.
2016. szept. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
A nagy terv nem csak egy keret, de azért azon belül vannak saját döntéseink?
2016. szept. 22. 13:59
 19/32 anonim ***** válasza:

Mielőtt megszülettél már mindent eldöntöttél.

És az életünk jelentős részét öntudatlanul éljük (bár a legtöbben az egész életüket öntudatlanul élik le) és mégis, még öntudatlanul is követjük azt az utat, amit kijelöltünk önmagunk számára. Ha valamiért letérnénk erről az útról, akkor kapunk valami tragikusat vagy balesetet, hogy legyen időnk megtanulni a leckét vagy legalább elgondolkodni rajta.

2016. szept. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
Elméleted szerint az is előre meghatározott, hogy fekete vagy barna zoknit (bármit) ölt magára az ember reggel (bármikor)? Ilyen részletességgel meghatározott szerinted?
2016. szept. 22. 17:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!