Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A föld maga a pokol?

A föld maga a pokol?

Figyelt kérdés

Sok az írás erről-arról meg a hit és a vallás.


De a modern felfogás nekem ezt sugallja:


"Mi földiek miért gondoljuk azt, hogy az hogy ennünk, innunk kell, laknunk kell valahol amihez pénz kell, és még társat is találnunk kell, vagy az hogy aludnunk is muszáj, maga lenne a mennyország, és nem esetleg maga a POKOL?"


Szerintem mindenki aki a földön van bűnhödik. És valaki 20 valaki 70 éves kora után de megváltásra lel a pokol hatalma alól, ami jelen esetben maga a földi élet.


Mert egyébként nem érteném, miért ilyen "prototipus és elhibázott" az emberiség.


Ennünk, innunk és aludnunk kell. Pénz kell, megélhetést csak hatalomnak való behódolással tudjuk elérni, írányítanak minket.


2015. máj. 22. 17:18
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
7%
Nekem akarom leírni egy korábbi sötét kommentem, de lényegében ahhoz, hogy éljetben elgyetek folyamatosan gyilkoljátok egymást, bővítve a föld nevű tömegsírt.
2015. máj. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

kedves a humorod, csak ez nem humor kategória.


Az élet szenvedés maga, mert magától nem müködik, ez volt a lényeg. És ha meg is vannak ezek akkor se leszel egyértelműen boldog.

2015. máj. 22. 17:29
 3/33 anonim ***** válasza:

Had idezzem egy jo ismerosom, egy depresszios pillanataban:

"A Fold egy masik vilag pokla."

2015. máj. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
73%
Te lehet nem, de az inkább a depressziód miatt lehet, amin egy jó orvos sokat tud javítani.
2015. máj. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
90%

"Az élet szenvedés maga..."


Buddha is ezen kezdett el töprengeni 29 éves korában, és hat év meditáció után meg is világosodott :)

2015. máj. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
Nem...
2015. máj. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

nem vagyok depressziós, van barátnőm is, csak nem értem az élet értelmét.


Az emberiség túl tökéletlen ahhoz, hogy a világ úgy álljon hozzá a földi élethez, hogy pótolhatatlan, és úgy dolgozza fel a halált, mint valami "problémát".


Miközben lehet a halál maga a megváltás.


Az más kérdés, hogy sokan hiányozzák XY-t és azért szomorúak vagy búslakodnak. Tény. De az megint más kérdés, amikor valakik félnek a haláltól és ragaszkodnak ezen tökéletlen formához itt a földön.

2015. máj. 22. 17:56
 8/33 anonim ***** válasza:

Furcsa lenne, elég sok boldog ember él a "pokolban".


A világ egyhangú és unalmas lenne rossz nélkül, és a pillanatnyi örömöket sem értékelnénk nélküle.

2015. máj. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 Ozmium42 ***** válasza:
36%
Mondok egy jobban: sem Mennyország, sem pokol nincs. Fantázia, vallási zsarolás, ígérgetés. A Földet nem kell viszonyba helyezni, mert nincs mivel viszonyba helyezni. Olyan, amilyen, kinek jó, kinek rossz. A halál után nincs semmi, mert a halál az élet vége.
2015. máj. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
69%

"A halál után nincs semmi, mert a halál az élet vége."


Vagy nem..

2015. máj. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!