Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ki a világegyetem teremtője?

Ki a világegyetem teremtője?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy ugye minden van valamiből. Először baktériumok voltak a földön ugye. A föld is létrejött.

A föld elemei is vannak valamiből, az univerzum elemei is vannak valamiből.

De az elemek eleme miből van? Úgy értem, hogy a semmiből ezek nem állhattak össze, és az sem lehetséges hogy a kezdezek óta létezzennek, mert nincsen kezdet, kivéve ha valaki teremtette ezt a világot.

Szerintem ez nagyon ijesztő, ha belegondolok félelem önt el, de tényleg.

Mert ki tudja, hol is vagyok pontosan (Az oké, hogy a földön, otthon a szobámban)

Vagy hogy mi lehet az univerzumon túl, ez teljesen megrémit, hogy ilyen világban élek, amiről semmit nem tudok.

Nyilván isten létezik. Én erre következtettem.

Az univerzum magától csak nem jött létre a nagy semmiből, az ürességből... De mi lehet az egész mögött?

A mai nap folyamán több ilyen kérdést kiirtam, nagyon érdekel a téma.

Remélem kapok rá választ, előre is köszönöm! 14/L



2016. nov. 12. 22:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A világ mindig stabil állandó állapotban volt, vagy pedig kezdet nélkül örökké mozgott, változot.

Ha mindig egy helyben állt, akkor mitől gondolt egyet, hogy más legyen?

Ha mindig változott, akkor mi és hol a kezdete? De most mondtam, hogy nem lehetne kezdete.

A másik, hogy ha semmiből nem lesz valami, akkor minden részének léteznie kellett.

Miben különbözünk, ha minden egy dologra vezethető vissza? Minél jobban felbontunk egy részecskét annál bonyolultabb lesz?

Az egyforma mitől más vagy honnan a különbség?

2016. nov. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én is sokat gondolkodom ezeken a dolgokon.De mi emberek ezt nem értjük.De az már a mi bajunk. :D
2016. nov. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
31%

Isten.

Fizikális létben gondolkodsz.

Világegyetem nem fizikális létből kreálódott.. akkor az nem eredeti világegyetem lenne..., mert már létezett volna világegyetem valamilyen formában.

Írj rám ha van kérdésed.

2016. nov. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
32%
A véletlen. :)
2016. nov. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én. Hiszen ha akárki más lenne a világegyetem teremtője, akkor meg kéne kérdezni - na és őt ki teremtette? Hiszen egy azelőtt nemlétező valaki nem teremthette meg saját magát. Tehát, ha már rajtam kívül a világmindenségben mindenről megállapítottuk, hogy valami más teremtette, és feltételezzük, hogy nem lehetett körkörösen magába záródó teremtési ciklus (ez a fenti logika alapján jogosan feltételezhetjük), akkor már megállapíthatjuk, hogy a világegyetemben létező n dologból az (n-1)-ediket nem teremthette más, mint én. Tehát - közvetve vagy közvetlenül - én vagyok a világegyetem teremtője. QED.
2016. nov. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Missi_Key ***** válasza:
2016. nov. 13. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
#5 az én vagyokról ír. Ki/mi az én vagyok? Mindenki közös én vagyokja? Az én vagyok van mindenben, vagy a minden van az én vagyokban? Az nem elképzelhető, hogy minden, ami az én vagyokban megjelenik, az álom, illúzió? Amikor álmodsz, honnan tudod, hogy az álmod mikor keletkezett, és hogy miből jött létre, semmiből, vagy valamiből?
2016. nov. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ez a bolygó másodpercenként 300 000 km/s szállguld a nap körül, mégsem szédülünk le róla, sőt a bolygó nem zuhan ki a pályájáról.

Azért nem érzel semmit az egészből, mert az egésszel együtt mozog.

2016. nov. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#8


az a feny


30 000 m/s el halad a fold az urben a nap korul


ami 30 km/s


#Kerdezo


belinkelned a kerdeseid?


Isten mindennek a teremtoje

2016. nov. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 How Arrow ***** válasza:

"De mi lehet az egész mögött? "


De ki lehet az egész mögött?


Az Atya Isten, a Fiú Isten, és a SzentLélek Isten.


Az evolució szempontjábol a sok véletlen!


Döncsd el méket gondolod igaznak mert az eggyik változat halálosan igaz!

2016. nov. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!