Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Annyian írják, hogy anyanyelvi...

Annyian írják, hogy anyanyelvi szinten űznek egy bizonyos nyelvet Magyarországon élve, mennyi alapja lehet ennek?

Figyelt kérdés

Olyan sokszor olvasom itt, hogy anyanyelvi szinten beszél valaki akár több nyelvet is a magyaron kívűl, hogy elgondolkodok, valóban anyanyelvi szinten beszélnek, vagy csak azt hiszik. Egyébként a minap a fogalomnak utána jártam és azt írja, az beszél anyanyelvi szinten egy másik nyelvet, aki születésétől kezdve tanulja azt a másik nyelvet is, teljesen egyenértékűként a másikkal.

Aki pedig később tanulja meg, az csak majdnem anyanyelvi szinten tudhatja.

Szerintem az emberek nagy része túlozza a nyelvtudását és ha az adott nyelven anyanyelvi szinten beszélő emberekkel lenne körülvéve-tehát külföldön-akkor rádöbbenne, hogy mekkorát tévedett.

Mégis az emberek honnan veszik, hogy anyanyelvi szinten űzik a nyelvet?

Majd 10 éve élek külföldön, de nem merem azt mondani, hogy anyanyelvi szinten tudok.


2015. máj. 24. 23:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Túloznak az biztos...elmentek nyelvvizsgázni, 60%-al épp hogy meglett nekik, persze a magnó csak 40%-al (tehát a minimum) ezért azt hiszik, hogy ők most nagyon menők, mert el tudták mondani az előre betanult szövegüket, ami az oroszból átképzett angoltanár vizsgáztatónak nagyon tetszett :D
2015. máj. 25. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Betanuljak a teteleket vagy itt kernek ra tanacsot. Kint meg kapkodnak a fejuket, de az is akihez beszelnek. Ha mar nem tudjak oket eladni, ok mar anyanyelvuk. Egyet ertek veled kerdezo. Amugy a szokasokat, kulturat, tajszolast, szzlenget is erteni kellene.
2015. máj. 25. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

Hát nem tudom én lassan 18 év angol tanulás után, egy olyan diplomamunka megírása után aminek 100 hivatkozása van és abból 90 angol, egy C1 nyelvvizsga után még mindig azt mondom, hogy rohadtul nem tudok angolul.

Az anyanyelvi szintet csak akkor jelentheted szerintem ki, ha kint éltél X évet.

2015. máj. 25. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Akkor nem csak én vagyok, aki így gondolja:D. A minap válaszoltam egy olyan kérdésre, amiben ez volt, és már több, mint egy napja nem válaszol a kommentekre, hogy ugyan honnan vette, hogy anyanyelvi szinten űzi.
2015. máj. 25. 10:01
 5/11 savanyújóska ***** válasza:
80%
Igen, az anyanyelvi szinthez kint kell élni, minél később kezded, annál többet. Más: ŰZNI sportot szoktak, pl. prof szinten űzi a teniszt, nyelvet nem. #grammarhun
2015. máj. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%
Arra azért kíváncsi lennék, hogy miért is lettem lepontozva.
2015. máj. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom...

Én olyan régen élek Franciaországban, hogy le sem merem írni, de az imént kerestem egy fordításhoz az "elagyabugyál", "elnáspángol"-ra egy jó szót, és bár van erre kifejezés (réprimander), mégsem adja vissza a magyar hangulatot.

Szóval anyanyelvi szint... khm...

2015. máj. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%
6-os, talan azert mert meg X ev utan se lehet igazan kijelenti, hogy anyanyelvu?
2015. máj. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
33%

Sot, X ev utan mar se mag yar, de meg mas anyanyelvu sem vagy/leszel.

X ev utan ket szek kozott erzem magam.

2015. máj. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én nyelvészetre jártam, és az anyanyelvi szint értelmezhetetlen fogalom. A magyarok se ugyanolyan szinten tudnak magyarul.
2018. jan. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!