Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire reális...

Szerintetek mennyire reális az, hogy egy bizonyos termék Magyarorszagon 60E forint, eBay-en pedig 13E?

Figyelt kérdés
2017. jan. 14. 22:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon , haver egy maszeknál melózik . Egy termékhez a elektronikai vezérlőpanel 25 e Ft a számlán , 4 ezer pedig a beérkezése Kínából .
2017. jan. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
30%

Kínából, Amerikából való érkezése esetén a termékre 27 % áfát + x összegű vámot kell fizetni, s mindezt ráadásul a postaköltséggel növelt árra...

Sokan meglepődtek már azon, hogy az olcsónak tűnő amerikai áru, mire ideér, kb annyiba van, mintha itthon vette volna egy webáruházban.

2017. jan. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%
az előzőekhez még annyit, hogy az ebay-en a nagyon olcsó termékek egy része hamisítvány. Például lehet kapni 50 ezres sportcipőt 6000-ért, majdnem 10x-es a különbség, de ha a kezedben van az eredeti és a hamis is, akkor már csak nyomokban hasonlítanak egymásra.
2017. jan. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%

@kérdező: egyébként ha ennyire jó üzletet találtál, akkor mi tiltja, hogy belevágj, és milliomos legyél?


Megveszed 13-ért, itthon eladod 55-árt (messze olcsóbb vagy, mint a konkurencia, mindenki tőled vásárol).


Meg a termékre kifizeted a

- vámot

- áfát

- vállalkozásod után fizeted az adókat

- könyvelőt alkalmazol

- magad vagy az alkalmazottad után a munkabért, és annak adóit, járulékait, etc

- üzlethelyiség-et és/vagy webshopot tartasz fent

- legális szoftvereket vásárolsz a gépedre a könyveléshez, raktár nyilvántartáshoz, etc

- céges bankszámlát tartasz fent, fizeted a banki költségeket

- foglalkozol a garanciális ügyekkel, ha bejön a vásárló, hogy nem online vette, élni akar az elállás jogával, akkor visszaadod neki a pénzt, kezeled a visszárut, intézed a szállítóval a dolgokat (ebay-en nem nagyon lesz garancia ha már nem tudod a paypal-t visszakérni, a magyar törvények szerint viszont a vevőnek neked 1 évet kell biztosítanod)

- tőkét teszel bele, tehát az árukészletben ott áll a pénzed, ha idő közben megjelenik az idei modell, vagy egy jobb konkurens, akkor amit te berendeltél, az már senkinek nem fog kelleni (ugye azt nem megy, hogy majd megrendeled ha kifizette, mert a kutya nem fog 3-6 hetet várni, mire meghozza neked a posta), ilyenkor akciózol, leírod az árut, akármi, de buksz rajta.



Szóval ha mindezzel együtt a 13 ezres ebay-es cuccot olcsóbban tudod adni 60 ezernél, akkor ügyes vagy, megtaláltad a piaci rést, vágj azonnal vállalkozásba!

2017. jan. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
28%

" Egy termékhez a elektronikai vezérlőpanel 25 e Ft a számlán , 4 ezer pedig a beérkezése Kínából ."


#1-es: az előző pont neked is szól.


Mert gondolom a haverod pl ingyen melózik a vállalkozónak (egy minimálbéres teljes foglalkoztatási költsége 157.648HUF csak a bér jellegű kiadásoknál, de ugye akkor még van rá bérszámfejtési költség, és társai), tehát a vállalkozó simán adhatja 4ezres panelt mondjuk 5 ezerért, mert elég a saját hasznát megkeresni rajta, a haverod bérét nem kell. És ha 2 hónapig nem vesz senki egyetlen panelt sem, akkor a haverod azt mondja, főnök, most nem kell munkabér, nem volt bevétel, nem lenne igazságos.

2017. jan. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Egy kameráról lenne szó (Nikon D3000).

A termék pedig Németországból jönne.

Ha 163db 100%-os vélemény van róla, akkor is lehet hamisítvány?

Vállalkozás? Hát erre még nem gondoltam. Lehet sikerülne, de szerintem most nem kezdenék bele, de ha mégis kipróbálnám, feltétlenül újra olvasom a kommented.:)

2017. jan. 15. 10:28
 7/13 anonim ***** válasza:
60%

Na várj!! D3000-et vagy 3 éve nem forgalmaz senki: [link]


Ez valami egyszeri használt cucc? Ennyiért még a német ebay-en sem kapsz új DSLR-t, nem tudom, hogy mennyire értesz németül, de valószínűleg valamit benéztél.



(a kamera egyébként valszeg nem lesz hamisítvány, bár pl a hamis SSD-k és akció kamerák elég elterjedtek mostanában. A 163 100%-os minősítés meg... Én vettem ebay-en angol manustól egy órát hasonló minősítés mellett, hamis volt, megírtam neki, azonnal megkaptam a pénzt vissza, és jelezte, hogy szerinte nem az, de első neki a vásárló. Utána hiába hagytam megjegyzést, gondolom megírta az ebaynek, hogy én tévedtem, de ha ez igaz lenne nem adta volna vissza másodpercek alatt a $-t).

2017. jan. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nah jó, szerintem hagyom az egészet. Inkább majd Magyarországról veszek egy használtat.
2017. jan. 15. 11:24
 9/13 anonim ***** válasza:
60%
csak kíváncsiságból átdobod a hirdetést amit nézel? (nem akarok nikon gépet venni :))
2017. jan. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

amit átküldtél azzal pl több gond is van:


- használt

- Mo-ra nem küldi

- licit: a licit pedig úgy szokott működni, hogy az elején kialakul valamilyen ár, aztán az utolsó 1-2 percben akár a duplájára is nőhet.



Elég sokszor licitáltam már, simán előfordult, hogy az utolsó 30 másodpercben akár 10 alkalommal felüllicitáltak, volt láttam már egészen extrém példákat, hogy hogyan lesz a 10€-s termékből az utolsó pillanatokban 200€-d.


Szóval az, hogy most 11 ezren áll nem jelenti azt, hogy 2 perccel a lejárat előtt nem lesz 60 ezer.

2017. jan. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!