Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Energiavámpír volt, vagy én...

Energiavámpír volt, vagy én rontottam el? (bővebben kifejtve katt)

Figyelt kérdés

Megismertem a közösségi portálon egy lányt, akivel sok közös érdeklődési pont volt.

Először sokat tett a kapcsolatba, rengeteget beszéltünk közös érdeklődési pontokról, a természetről, megvitattuk egymást munkáit, sőt, még rajzolt is nekem. (elég szépen rajzol)


A gond akkor kezdődött, amikor egyszer csak elkezdett túl sok lenni, ilyen kék szivecskéket küldött nekem (pedig van barátja) és kiakadt, hogy én nem küldöm vissza. Mutogatta a rajzait, (ez még a pozitív dolgok közé tartozott) meg elkezdett nekem rengeteget mesélni az életéről. Ami érdekelt meghallgattam de voltak ilyen pletyka szintű dolgai, és amikor mondtam is, hogy nem nagyon érek erre rá, meg dolgoznom kell nem tágított. Végül le kellett némítanom a beszélgetést.


Addig addig tolta a dolgait, amíg végül ő kötött belém, hogy ÉN veszek el sok energiát az Ő életéből mert én mindent megosztok vele, stb. (lényeges és aktuális dolgokat amik tényleg kooperációt igényelnek, megvitatást, véleményt igen megosztottam, de szinte mindig azzal jött, hogy őt ez nem is érdekli) és végül annyira feldühített, hogy letiltottam.

Végül megsajnáltam és feloldottam és megint hallgattam napokig a dolgait, alapvetően tök kedves volt. De megint jött nekem valamivel, hogy ő csak azért nem törölt le eddig az ismerősei közül mert nem akart bunkó lenni, erre letiltottam a fenébe.

Ma végül (és egyébként ma tök jó kedvem volt) de végül feloldottam és gondoltam borítsunk fátylat rá, mutattam neki egy semleges témát, erre rögtön azzal jött, hogy én ilyen meg olyan vagyok meg hogy képzelem, meg ő nem is akar velem beszélgetni így ezek után meg hogy gondolom hogy ez csak így el van intézve, szinte utasított, hogy kérjek bocsánatot.


Erre leírtam neki, hogy rossz ajtón kopogtat mert a semmiért nem fogok megalázkodni, neki kéne visszavennie és ha hajlandó erre én nyitott vagyok a további kommunikációra.

Erre végül ő tiltott le, aztán megint feloldott, én nagyon durván beszóltam neki most meg annyira tiltott le, hogy csak üzenetet nem tudok neki írni, de nem tágít.


Mi lehet a célja? Energiavámpír? Ártó?

Vagy csak én kezelem rosszul?

Mit tegyek? Hagyjam letiltva? Árt nekem? Vagy hasznos, csak nehezen tanulok?


2017. febr. 9. 15:35
 1/7 A kérdező kommentje:

Az a nagyon érdekes, hogy most, hogy letiltott ilyen rossz érzés van bennem, lelkiismeret furdalás, hogy bántottam amikor igazából (jófej?) volt velem. De ő provokálta ki, én csak egyszerűen védtem a személyes zónámat. Nem fogok megalázkodni egy internetes valakinek egy hülyeség miatt, ami teljesen értelmetlen.


De nem tudtam a beszélgetést sehogy se visszafordítani a rajzokra, természetszeretetre. Amúgy a lány eléggé ilyen "darkos" volt. Lehet, hogy megszállta valami sötét energia?

2017. febr. 9. 15:37
 2/7 A kérdező kommentje:
Légyszi valaki segítsen mert nem nagyon tudom egyedül feldolgozni.
2017. febr. 9. 15:37
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért is lenne energiavámpír, ha te kapaszkodsz utánna?

Többször letiltod, aztán feloldod a tiltást, de ebből hogyan következik energád általa történő elszívása?

Következetlen vagy, nem tudod, hogyan viselkedj vele, ezért őt nevezed ki energiavámpírnak.

.

Javaslatom:

- csak olyan szavakat használj, aminek tudod jelentésüket,

- légy következetes, TUDJ DÖNTENI,

- ha döntöttl, ne táncikálj oda-vissza.

2017. febr. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Szimeon ***** válasza:
100%
Szívesen segítenék valami tanáccsal, de mit lehet itt tanácsolni? Ha fáraszt a lány, akkor hagyd, keress olyat, akivel kellemesen érzed magad. Nem rokonod, nem kollégád, semmi nem indokolja, hogy fáraszd magad...
2017. febr. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Bonyolultabb ez ennél.
2017. febr. 9. 16:05
 6/7 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy az elején értékes volt a kommunikációnk, aztán folyamatosan elhangolódott, és a lány nem volt hajlandó visszahangolni, tulajdonképpen az elejétől fogva "ásott" egyre mélyebbre, hogy rám tudja szórni ezeket a magánéleti fusztrációkat. Aztán miután tükröt mutattam neki hirtelen felszívódott mint egy rossz démon.

Miért is én lennék az energiavámpír? Én csak azért adtam neki esélyt, mert élt bennem a remény, hogy visszaállíthatóak az értékes beszélgetések.

2017. febr. 9. 16:06
 7/7 anonim ***** válasza:

A probléma nem veled van, hanem az illetővel.

Vannak bizonyos határok és terek, ameddig egy beszélgetés elmehet.

Sokan csak azt akarják, törődjenek velük, rajongják körbe. Az illető biztos nem elég érett, ez a viselkedésén is látszik.

Te nem rontottál el semmit, ez így alakult. Megmutattad számára, hogy ő milyen is valójában, ami neki nem tetszett és ettől még ő akad ki, ez gyerekes viselkedés.

Hagyd rá, ne foglalkozz vele. Egyszerűen lépj tovább.

Az ilyen személy nem energia vámpír, hanem gyerekes, éretlen és nem tudja hol a határ.

Valami, valaki csak akkor árt neked ha hagyod, hogy ártson.

Inkább te taníthatnál neki jó modort és viselkedést, szóval ne magadban keresd a hibát.

Írd meg neki, ha lesz rá alkalmad, hogy örültél a megismerkedésnek, de számodra ő csak teher, nem ért meg bizonyos határokat és stb. Ezután töröld, tiltsd le vagy bármi, ahogy jólesik. Úgyis neki áll majd feljebb, ha ész érveket hozol fel, téged hord el mindennek, szóval lépj tovább, ne foglalkozz vele.

Nem kell mindent így felfújni. Nincs minden egyénnel karmikus vagy bármi kapcsolatunk, manapság az internet által, az arctalan kommunikáció által, ez picit más formát vett.

2017. febr. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!