Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért ilyen szűklátókörűek az...

Miért ilyen szűklátókörűek az emberek?

Figyelt kérdés
Az emberek többsége, az ufókra, vagy arra, hogy más bolygón van élet hallani se akar. Vagy, hogyha 100 százalékosan bebizonyítanák, hogy az egyik bolygón életet találtak, és valahogy kommunikálnánk is velük, biztos rávágnák, hogy nem igaz még akkor is. DE azt, hogy Isten a semmiből megteremtett minket, és minden lépésünket figyeli minden percbe, meg hogy a pokolra kerülsz, ha nem fogadod meg a 10 kitalált parancsát, ezt feltétel nélkül elhiszik és elitélnek, ha te nem hiszed el.

2017. febr. 23. 18:17
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
65%
Én úgy látom, szó sincs arról, hogy hallani sem akarnak ilyesmiről. A legtöbbeket még érdekelné is a téma, csak közben belefásultak abba a töméntelen mennyiségű hülyeségbe, amikor egyesek hirdetik a világmegváltó "bizonyítékokat", és mégsem tud soha senki felmutatni bármit is, ami hiteles és/vagy értelmes lenne.
2017. febr. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 Mojjo ***** válasza:
40%
Pont, ahogy Gabriel mondja. Hozzáteszem, az emberek elsöprő többsége nem zárja ki, hogy más bolygón lehet élet, és még mindig bőven a többség szerint nem csak lehet, de bizonyosan van is. Ebben alighanem többen hisznek valódi meggyőződéssel, mint Istenben. Amiben viszonylag kevesen hisznek, az az, hogy ezek az idegenek jártak is már itt.
2017. febr. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
68%

Pedig de, szűklátókörűek.

Nekem másodszor trollkodják szét a héten a topicomat egy tök más témában válaszadás helyett, mondván hogy a HOZZÁSZÓLÓ MÉG NEM HALLOTT RÓLA, ezért ilyen nincs is, és ezért én ne akarjam tudni a módját.:)

Általában a topicokban adott hozzászólásaimba is azért kötnek bele, mert KEVÉSBÉ tájékozott a belekötő, és az én ismerteimet tévesnek ítéli a saját tudása alapján.

Ez a jogi kérdésekben a legszembetűnőbb, a jogszabályokat idéző válaszokba szoktak legjobban belekötni azok, akik sosem tanultak jogot azokba, akiknek jogi diplomáik vannak és tájékozottak is az adott jogterületen.

Ez mind az a szűklátókörűség, amiről a Kérdező is beszél.

Egyszerűen a fel nem fogható mértékű dolog hülyeségnek hangzik.

De lehet, hogy pusztán érzelmi oka van. Az illető belül úgy érzi, hogy sosem fog felérni a másikhoz. Amiért pl. egyes szakmunkások egyetemistákat szidnak, hogy azok mennyivel bunkóbbak másoknál.

2017. febr. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
74%

Dogmának hívják ezt egyébként.

Ha valaki nem hajlandó felülírni a saját világképét a nyilvánvaló ellenkező tapasztalatai ellenére sem.

Hát még ha valaki másnak a tapasztalatairól van szó.

Egy sci-fi szerint a dogmatikus gondolkodás az, ami kipusztítja az emberiséget.

2017. febr. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
75%

Egy materiális világban nem az lesz a fontos kérdés, hogy van-e a Földön kívül élet, vagy létezik-e Isten. Amíg a létfenntartás a legfontosabb kérdés, meg hogy ki kivel kekszel, addig más nem is lesz.


Tapasztalat nincs, de vélemény van. Apám járt táltos dobkörbe, ahol a doboláson meg a meditáción kívül más nem nagyon volt, de nagyszüleim állandóan kérdezték tőlem, hogy nem szekta-e. Mondom nem, voltam én is többször. Most erre mit mondjak. És tele van a világ ilyenekkel, ahogy írják, meg amit írtam. Tapasztalat nincs, de mindenki szakértő és kutató. Fotel jogász, fotel pszichológus, fotel sportoló, lehet folytatni a sort a végtelenségig.


A pörköltön, hamburgeren, kólán, lángoson, szexen és ilyesmiken nevelkedett társadalomnak nem is lesz más nézetük, gondolkodásuk. Még 1-2 generációnak szerintem ki kell pörögni az életből, hogy az emberek elkezdjenek kicsit tovább gondolkodni és látni annál, ami éppen a két szemgolyójuk előtt van.

2017. febr. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
80%
5: De vegyük észre, hogy egyre szűkül a látókör, mert az életszínvonalat mesterségesen egyre jobban csökkentik (az objektív bőségnövekedés mellett, amiből egyre többet lopnak!!), és egyre kevesebben vannak azok, akiknek van szemük, energiájuk, vagyoni hátterük ennek az okán gondolkodni vagy bármit megpróbálni tenni ellene.
2017. febr. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
46%
Egy dolog, hogy szűklátókörű vagyok-e, kettő, hogy elhiszem-e, hogy a tévén keresztül a jósnő megmondja a lottó számokat nekem, az helyett, hogy ő lottózna...
2017. febr. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
45%
a tudomány is részben hiten alapul. Am a kérdés eleve rossz mert elég sokan kritizálják a vallást is, és ha megbízható hírmédiumokon pl NAsa weboldala , Mo-i origon-n fent lenne akk elhinnék meg a szkeptikusok is.
2017. febr. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
58%

7: A "hallani sem akar róla" és az "elhiszi" között elég nagy skála van, mert ez a skála 2 vége.:)

Még nem hallottam olyanról, hogy bárki azt ígérte volna, megmondja a lottószámokat, szóval ezt az opciót ne vegyük bele!

2017. febr. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
mm más élet létezését.
2017. febr. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!