Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Miért ilyen szűklátókörűek az...

Miért ilyen szűklátókörűek az emberek?

Figyelt kérdés

Spanyolországban voltunk a gyerekünk unokatesójának az esküvőjén. Leszbikusok, ezért is ott történt a házasságkötés. Pici korától fogva nagyon jó a kapcsolatuk. Napi szinten nem is téma a leszbikusság, ő még minden párkapcsolatot amolyan barátság szinten kezel.

Mivel hetero esküvőn is voltunk már korábban, az érdeklődésére annyit mondtunk, hogy ha két ember szereti egymást, összeházasodnak. Többnyire fiúk lányokkal, de van amikor lányok lányokkal vagy fiúk fiúkkal. Nem is kérdezett tovább.


Az esküvő jól sikerült, ő is nagyon jól érezte magát. Persze az oviban is elmesélte. Másnap jött a feketeleves, beszólások néhány gyerektől (gondolom otthon elmesélték, aztán a szülők fejtágítottak), és az egyik óvónőtől, hogy micsoda bűnnek és fertőnek teszünk ki egy pici gyereket.


Kissé kiakadtam... Miért kell ilyen korán előítéleteket nevelni a gyerekekbe? Volt egy programon, jó élményként élte meg, majd az általa szeretett emberre mocskolódó megjegyzéseket hall.


2016. szept. 21. 22:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
60%
Mert igy erzik magukat felsobbrendunek, ha elitelhetnek masokat.
2016. szept. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
37%
Nem szűklátókörűek, csak itt keleten még le vagyunk maradva a nyugati gondolkodástól.
2016. szept. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
56%

Ez nem szűk látókör, csak szerintem egy ovis korú gyereknek még nem érkezett el az idő az ilyenfajta felvilágosításra, hogy ezt közvetlenül lássa, amikor két nő megcsókolja egymást meg házasságot köt. A gyerekeknek az a normális és természetes, hogy egy nő és egy férfi egy pár. A herceg és a hercegnő kb. Én sem szívesen fogadnám, ha a gyerekem előtt mondjuk két pali smárolna. Pár év és majd meg fogja érteni, hogy ilyen is létezik, vannak más emberek, de én is korainak tartom ezt még egy ovisnak. Egy intelligens szülő ezt tudja diszkréten kezelni szerintem, mindennek megvan a maga ideje, nem kell egy ilyen pici gyereket még összezavarni.

Én is elmentem volna a gyerekemmel, de mondjuk az ilyen smárolós egybekelést biztos, hogy kihagytam volna, mert még nem kell, hogy ezt lássa, inkább tekintse úgy, hogy egy jó buliban voltunk. Ez nem előítélet, ez csak a liberális agyament gondolkodás, hogy a gyerekedet már ilyen fiatalon ennek teszed ki és összezavarod. Szép dolog az őszinteség, csak egy gyereknél erre fokozottan figyelni kell, nehogy károkat okozz benne. Változik a világ, amiért 100 éve még felakasztottak volna valakit, azt ma már elfogadják. Viszont az ember őstermészete nem változik, akármilyen eszmék is jönnek-mennek.

2016. szept. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
44%
Nyugati gondolkodás? Arról beszélsz például, amikor már a pedofíliát is lassan legalizálják? Amikor a lányok már 12 évesen elveszítik a szüzességüket? Szerinted erre van szüksége a következő generációnak? 20 éves korukra mindegyik kiégett, depressziós, kiélt ember lesz?
2016. szept. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
45%

Az emberek buták. Sajnos ez ellen nem tudsz mit tenni.

Max annyit, hogy a te gyerekedet továbbta is így neveled.és elmagyarázod neki, hogy az ovis társai szülei, nem tudják miket beszélnek.

Nem dobálóznék itt olyasmivel, hogy kelet, meg nyugat. Meg vallással sem. Németország, ahogyan spanyolország is, nagyban katolikus ország, még ig kézenfogva járnak a melelegek az utcán. Senki nem titulálja fertőnek a kapcsolatukat.


Szerintem, mást nem tudsz tenni, mint hogy megtanítod a gyerekednek, hogy nem kell mindig egyet érteni a többiekkel, néha még az óvónénovel sem.

Egyszerbzalán jön egy normálisabb kor a társadalomban, ami nem ilyen primitív emberekből lesz többségében össze rakva.

2016. szept. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
25%
Bocsi, tefonról írok, remélém azért olvasható.
2016. szept. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
75%
amíg egy gyermek jóformán a nemek közti különbség lényegét nem is érti, valóban kár összezavarni. majd jönnek a még több kérdések, hogy akkor meg miért van egyáltalán két nem és ő ugyan akkor most melyikhez tartozhat, ha a nő nem mindig nő, a férfi nem mindig férfi. a nemi identitás fejlődése egy folyamat. sérülékeny. nem is tudom hányan bik csak a média miatt.
2016. szept. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
21%
Úgy értettem, hogy Nyugaton elfogadóbbak az emberek... Nem ítélkeznek úgy, mint itt.
2016. szept. 22. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
46%

Mindamellett, hogy egyàltalàn nem értek egyet azzal, hogy ilyesmivel mindenképpen meg kell zavarni egy gyereket a nemi érés kellő közepén ( aztàn le lehet pontozni, de ez nonszensz a mai vilàgban, hogy nekem kötelező lenne ezt elfogadnom, de ők magasról tehetnek az én és a gyerekeim jogaira hogy erre nem vagyok kìvàncsi se nyìlt utcán sem közintézményben)

de az óvónő privàt véleménye megint nem egy olyan dolog ami elfogadható ebben a szituàcióban. Én is próbàlom toleranciàra nevelni a gyerekeimet, de mindennek van hatàra, mindkét részről. Teszek rà, hogy otthon mit csinàlnak,meg hàzasodjanak ha jólesik, de ne vonuljanak fel, hogy ez a normàlis mert egyàltalàn nem az. Szoktàk mondani ha ez nem deviàns viselkedés lenne, màr kihaltak volna...


Na de az óvónénit nyugodtan kapd le a 10 körméről, a vezetővel meg beszélj, mert egy közintézmény(plàne ha oktatàsi is) jó példàval kell hogy elöljàrjon nem pedig uszìtani jobbra vagy balra( mert azért tàmogatni sem kell a dolgot).

Szóval beszéld meg ezt mindenképpen, mert màs témàban is lehet hasonló igencsak nem pàrtatlan véleménye az óvónéninek.

2016. szept. 22. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
72%

Nem tudom, hányas válaszadónak írom, hogy nem a látvány dúlja fel acgyerek lelekivilágát, hanem a reakciók.

Egy másiknak meg, hogy ne mossa össze a pedifiliát a homoszexualitással.


Húgom leszbikus, gyerekeim ebbe a helyzetbe születtek bele. Sosem kellett magyarázni, számukra ez a természetes. És herceg-hercegnőset jàtszottak, mert ez van genetikailag beléjük kódolva.


Az óvó néni meg a kedves szülők elmennek a fenébe. Akár az ő gyerekükkel is megeshet, hogy a saját neméhez vonzódik

2016. szept. 22. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!