Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mikor teljesen azt érzed,...

Mikor teljesen azt érzed, hogy kezded elveszíteni önmagad, akkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Ezt úgy értem, hogy állsz egy adott szinten spiritualitásban, lelkileg, és érzed , hogy az életed jó irányba halad.

Na most ez nekem eddig meg is volt, de az utóbbi 2 hónapban elég erős amortizációt érzek minden téren, ez mitől lehet, vagy mihez kellene kezdenem ahhoz, hogy minden vissza álljon a "normál kerékvágásba"?



2017. márc. 1. 20:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd magad, előbb szabadulsz!
2017. márc. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%
Amortizáció? Hát figyelj az ember idővel elhasználódik értéke csökken és ezen már a kávé sem segít. Öregszel le vagy fáradva. Amit javasolni tudok kevesebb stressz több alvás meg ilyesmi. Én is addig mondogattam, hogy 66 éves vagyok, hogy végül hat őszszállat találtam a hajam között. Végülis nem szoktam órákat a tükör előtt nézelődni, hogy milyen tökéletes vagyok vagy ilyesmi, de basszus mi a sz@rnak van elöl nekem 6 ősz hajam? Bölcsesség vagy a karma átka? Fogalmam sincs mi ez. Na mindegy. Kezdem úgy érezni, hogy elveszítem önmagamat. Mi halálért vannak elöl ezüst hajtincseim? Ki vagyok én Kozsó nagyapja?! Annyira, de annyira bosszantó! Asszem eljárt felettem az idő. Nem tudom hogy fogok visszatérni a normál kerékvágásba. Emlékszem amikor még fiatal voltam mennyi spirituális életenergám volt, de az már elmúlt. A spiritualitás élet kegyetlen!
2017. márc. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
37%
Az lesz, a legjobb, ha veszek egy spirituális hajfestéket.
2017. márc. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha spirituális életet élsz, akkor gondolom tudod, hogy az élet az egy örök változás. Van olyan igen, hogy az élet beáll egy adott szinten, vagy éppen minden jó, de senki nem mondta, hogy nem kell szintet lépni, vagy valamit megfejlődni.


Bár nem tudom milyen életet élsz, mennyire vagy spirituális, vagy az mit takar, de 1. vagy túl sokat foglalkozol ilyen dolgokkal, és keveset a földi élettel, vagy 2. nem foglalkozol eléggé mélyen a spiritualitással, hanem csak a felszínt kapirgálod.


Amúgy rossz hír igen, hogy ha valaki elindul a spiritualitás útján, vagy az önmegismerés útján, akkor mindig újabb és újabb dolgok jönnek, amit el kell engedni, megfejlődni, kitisztítani magunkból, stb.


Gondolj csak bele, megannyi előző életből mennyi fájdalmat, karmát, elakadást, miegymást hozunk magunkkal.


Most nem rád gondolok, de legjobb, amikor emberek hangoztatják, hogy ők megbocsájtottak, elengedtek, megfejlődtek, valamilyen szinten vannak, (legjobb jön) MEGVILÁGOSODTAK, de mégis a Maslow piramis alsó szintjein élik az életüket. Vagy érdemes Hawkins tudat térképét is tanulmányozni, ő 1000-es szintig lőtte be az embert, az 1000 az a megvilágosodott állapot. Szerintem 250-310 környékén kezd az ember valóban őszinte és tudatos életet élni, alatta csak önbecsapás van, hogy mekkora spirituális vagyok, de igazából ugyanúgy minden bajom van.

[link]


[link]


Szóval, a normál kerékvágás a fejlődés, változás, lehet leálltál ezzel, és ezért érzed, hogy amortizálódás van körülötted. De egy kicsit írj konkrétabb dolgokat, hogy mit értesz amortizálódás alatt, illetve mit értesz az alatt, hogy spirituális életet élsz.

2017. márc. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Miféle amortizációt érzel? Nem értem ezt a mondatot.
2017. márc. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Amortizáció alatt azt értem, hogy úgy érzem, hatalmasat fejlődtem, csak vissza felé.

És főként ezt lelkileg értem.

Spiritualitás szempontjából úgy értem, hogy olyan mintha képességileg is csökkent volna minden, nem megy úgy semmi ahogy eddig.

Nem értek semmit úgy, ahogy eddig, amit eddig megszereztem "tudást", úgy érzem kezd a feledés homályába veszni.

2017. márc. 2. 02:22
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Leszarni a külvilágot ès a szabájait, logikáját. Kitűzni egy cèlt, ès elhatározni, hogy elèred. Csak a cèlra fókuszálni.
2017. márc. 2. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szabályait*
2017. márc. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
55%
Kikapcsolom az X-boxot. :D
2017. márc. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Hm. A gondolataid nem te vagy, az adottságaid nem te vagy, a tested nem te vagy, az érzeteid nem te vagy... Ezek Gautama buddha szavai magyarul. Spiritualizmussal foglalkozol? Elkezdett minden darabokra hullani? Remek! Engedj el mindent, végső soron úgyis személytelen minden. Az, hogy ezt problémaként éled meg, azt mutatja, hogy még mindig van benned ragaszkodás, még nem vagy hajlandó megszabadulni az én illúziójától. Vagy eleve azért kezdtél spiritualizmussal foglalkozni, hogy több legyél általa? Rossz hírem van, itt nam laksz jól, itt te leszel a préda! Ajánlom neked Adyashanti Világod Vége című könyvét, ebben a szakaszban hatalmas segítség lehet...
2017. márc. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!