Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Büntetlenül megúszhatják...

Büntetlenül megúszhatják mások átverését a magukat médiumnak valló bűnözők?

Figyelt kérdés
Gyalázat, ami az országban folyik és sokszor legálisan húzzák le az idős hiszékeny korom belieket. Betelefonálos jósdákkal és miegymással. Mit tehetünk ellene?
2017. ápr. 6. 18:47
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

#9

Az ezotéria nem feltétlenül kóklerség, hanem az a módszer amit a TV-ben lenyomnak.

2017. ápr. 6. 20:47
 12/19 anonim ***** válasza:
Kit érdekel. Csalók mindig is lesznek.
2017. ápr. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 thoomas26 ***** válasza:

Az ezotéria általában kézzel nem megfogható, tetten nehezen érhető jellegű dolgok összessége.

Éppen ezért ezzel a legkönnyebb csalni az egész világon.

Sajnos pontosan ezek a csalók miatt veszti hitelét nagyon sok ember szemében maga a témakör. Pedig vannak, ha kisebb számban is, igazi művelői.

Védekezni - amennyiben a törvények lehetővé teszik mindezt - aligha lehet másképpen, minthogy távol tartjuk magunkat tőlük. Az "rtlklubos" féle ezoterikus műsorokat például nem kötelező nézni senkinek. Azontúl senki olyantól nem ajánlatos ilyen szolgáltatást kérni, aki nyilvánvalóan csak lehúzza az embert. Nagy pénzeket semmiképpen sem kell kiadni senkinek. Aki tényleg komolyan csinálja, nem fog vagyonokat kérni érte.

Ha viszont egy jóst vagy egy médiumot szeretnénk letesztelni, mi sem egyszerűbb: kérdezzünk tőle olyant, amit csak mi tudhatunk magunkról, vagy egy (akár elhunyt) szerettünkről. Ha tudja, akkor nincs miről beszélni.

2017. ápr. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

13:

Nagyon egyszerű a dolog, aki pénzt kér mágiáért, az csaló. Akinek vannak mágikus képességei, annak nincs szüksége arra, hogy pénzért mindenki apró-cseprő dolgaival foglalkozzon.

2017. ápr. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

#13

Amit mondasz szép és jó, viszont a betelefonálos ezós műsorok mások, mert az egyértelműen csalás nincs semmiféle személyes jellegű, amiről meg bizonyosodna a telefonáló. Nem ismerem a jogszabályokat, de ezek valahogyan szűrni kéne, mert ez enyhén fogalmazva legális rablás. Ezekre kéne valami törvényt hozni vagy meg változtatni a jogszabályokat. Mondjuk pénzvisszafizetés meg ilyesmi. Valami garancia kéne, ha már a tv-ben sugározzák.

2017. ápr. 7. 15:04
 16/19 anonim ***** válasza:
hívd az emeld díjas számot és gazdag leszel! (bocsesz elírtam, leszek.)
2017. ápr. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"És ez hogyan jön ide?"

Úgy, hogy a tüntetésnek sincs értelme! De még a felháborodásodnak sem. Sok ember attól lesz boldogabb, ha megdicsérik. Na már most, ha ez az ember a tv nézők hallatára pénzenergiát kap, és ezt el is hiszi, már aznap este boldogabban fogja megteremteni a következő napi betevő falatot.

Az hogy ebből néhány diplomás rendesen meggazdagszik, szerintem nincsen semmi kivetni való.

2017. ápr. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
ismerek egy csajt szellemeket lát, volt pszichiátrián, amúgy tök normális, csak van ez a furcsa dolga, de kitűnő tanuló gimibe, több nyelvvizsgával rendelkezik, és értelmes is, és mégis vannak hülye dolgai, én meg dr csernust olvasok ez se sokkal jobb :'D
2017. ápr. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 thoomas26 ***** válasza:

14: Igen, valaki minél több pénzt kér érte, annál gyanúsabb.

15: A betelefonálós műsorok sajnos egy sajátságos típusba tartoznak. Nem tudom, én a magam részéről tudok csak nyilatkozni, engem zsigerből taszítanak, s ezt mindenkinek magának kellene eldönteni, hogy képes-e megemészteni az azt jellemző stílust.


Az tény, hogy engedni valóban nem szabadna az efféle nyilvánvaló "ámítást". Azon is csóválom a fejem, amikor például egyes női magazinokban egyoldalas hirdetéseket látok Patrick Guerin-nel. (Gondolom az ővele és az ő hozzá hasonlókkal fémjelezett hirdetéseket senkinek nem kell bemutatnom.) Ha bárki is csak egy kicsit utána néz, rájön, mi is áll az ilyen hirdetések mögött.


Az életünkben nagyon sok olyan tér van sajnos, ahol rá akarnak bennünket szedni. Én mindenkinek azt javaslom, hogy semmit se higgyen el csak úgy, mindennek járjon utána, mindennek nézzen mögé, másképp nem lehet. Jó magam is ehhez tartom magam.


Azokat a (főleg idősebb) embereket én is sajnálom, akik az előbb említett elővigyázatossági lépésekre valamiért nem képesek, ők tényleg ki vannak szolgáltatva a különféle csalók kénye-kedvének. A törvényi szabályozás pedig meglepő módon mindig tartalmaz újabb kiskapukat...


Végszó: jelenleg olcsó vigasznak tűnhet, de az egész létezés legfontosabb alaptörvénye, hogy senkivel ne tégy olyant, amit nem szeretnél, ha veled tenne. S aki ez ellen vét, előbb-utóbb saját maga ellen vét. Ebben szikla szilárdan hiszek. S részemről ez nem csak hit kérdése. Tehát aki mást becsap, rászed, eme negatívumok előbb-utóbb, de mindenképpen visszahatnak majd rá.

2017. ápr. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!