Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Korábban hittem a vonzás...

Korábban hittem a vonzás törvényében. Igazából most is hiszek, de nem tudok annyira pozotív lenni, nem tudok abban reménykedni, hogy pazar dolgok fognak történni velem. Hogyan léphetnék ezen túl?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 15. 19:12
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Újra használni szeretném, mert régebben apró dolgokban működött. Most nem megy, mert folyton úgy állok hozzá, hogy nem fog változás történni. Általános elkeseredettséget érzek és emiatt fogalmam sincs hogyan tudnám működésbe léptetni.
2017. ápr. 15. 19:14
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Pszichológia. És most te is csak azt bizonyítod, hogy a pszichológia létezik (mily meglepő), a vonzás meg nem.

Nem gyanús egy kicsit sem? Csak gondolj bele. Ha úgy állsz hozzá, hogy nem fog megtörténni - azaz nem látod bele dolgokba -, akkor tényleg nem történik meg. Régen meg annyira hittél benne, hogy "megtörtént", "működött", mert beleláttad.

2017. ápr. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 thoomas26 ***** válasza:
97%
A legtöbb ember nem is hinné, hogy a gondolataink mekkora hatalommal bírnak, milyen hatalmas erejűek. Amilyen előjelűeket engedsz ki magadból, olyanok találnak vissza hozzád, emberek, események, körülmények formájában. Hogyan léphetnél túl a negatív (vagy legalábbis kevésbé pozitív) gondolkozásmódon? Csak egy módon, ha pozitívan gondolkodsz. Azt gondolom, nincs más út. Olyan, mintha azt kérdeznéd, hogyan tudnál gyorsan előre haladni, miközben bevallod, olykor hátrafelé is mész. Csak úgy, ha minél kevesebbszer mész hátra.
2017. ápr. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
31%

Ez annak a jele, hogy kezdesz felnőni, egyre inkább (de még mindig nem eléggé) kezded reálisan látni a dolgokat.


Gondolod, hogy az, aki kicsi korától kezdve beteg, bevonzotta a betegséget? Meg az is magának vonzotta be a bajt, aki háborús övezetbe született? Meg az is, aki egy nyomornegyedbe? Ugyan már!

2017. ápr. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%
Hazugság az egész, nincs ilyen "hogy vonzás törvénye". Csak belemagyarázott humbug, placebo. Ha pozitívan állsz a dolgokhoz, akkor az kihat az egész életedre, ha negatívan ugyan ez. Ebbe nincs semmiféle misztikus, ezotérikus vagy tudományosnak hazudott törvény.
2017. ápr. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%

A kétely az első lépés a tagadás felé!

Már egészen megszüntetni nem tudod, hiszen mindig emlékezni fogsz arra, hogy volt idő, amikor kételkedtél.

Járd végig az utat a kételytől a tagadásig, ha megtetted, megvilágosodsz és rájösz, hogy nemlévőben hittél, ami pozitív volt, csak belemagyaráztad!

2017. ápr. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
60%

Kedves kérdező! Nem értek egyet az előttem felszólalókkal

1. Ha hiszel benne (nem hinni akarsz, hanem hiszel) akkor már működik. Hogy miért? Azért mert lesz egy támaszod.

2. Hibás gondolkodás a válaszolók többsége azt mondja, hogy nem létezik, kezdesz felnőni stb... és ez a probléma! Sokan nem képesek a dolgok mögé látni. A vonzás törvénye nem más mint egy tanítás. Nem hókuszpókusz semmi más csupán egy egyszerű tan: Lásd pozitívan a világot, azt nézd mid van, és ne azt hogy mid nincs, magaddal foglalkozz és ne mással és a legfontosabb, hogy minden gondolatnak súlya van! Ez a vonzás törvénye és nem pedig a rágondolok a 10milliós szelvényre és egyszer majd valamikor megjelenik előttem.

3. Ne remélj! Ha a jövődet építgeted nem tudsz élni a jelennek pedig elhiheted hogy a holnap soha nem lesz ma.

2017. ápr. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szimplán csak a pozitív hozzáállás nem elég. Ez olyan, mintha használt vászonra akarnánk festeni valami újat, szépet... Ami nekem sikert hozott: éveken keresztül figyeltem az érzéseimet, mindenféle szituációkban - mit érzek? Ha pozitív az érzés, azt hagyom, ellebegek benne, ha negatív az érzés, akkor addig boncolgatom, amíg meg nem találom a probléma gyökerét. Láncszerűen kérdezgetem végig, hogy 'ez miért rossz nekem?' Minden válaszra kérdezz rá önmagadban, hogy miért rossz - és el fogsz jutni a probléma gyökeréhez.


Hogy érthetővé tegyem, egy példa a vonzás törvényével kapcsolatosan: tudom, hogy működik, de mégsem... Miért? Menj bele ebbe az érzésbe extra mélyen és figyeld meg, hogy megtalálod-e a negatív hitrendszeredet. Pl. nem vagyok képes rá, vagy: nem hiszek ebben. Ha valami nem működik az életedben, ahhoz általában kapcsolódik egy ilyen korlátozó hitrendszer, ezt kell felismerni és ezen már tudsz dolgozni.

2017. ápr. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
30%

@ 00:13


Ha egy egy tanítás, akkor miért nevezik "törvénynek". Pont itt mutatkozik meg az egész hazugság mivolta.

2017. ápr. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nyugi van! Nem kell mindig és mindenkor pozitívnak lenni. A pozitív gondolkodás nem valamiféle ezoterikus maszlagot jelent, hanem azt a hozzáállást, hogy a pohár "félig tele van", hogy az életedben a jó dolgokra figyelsz, és a rosszban is megpróbálod meglátni a jót. Nem kell semmit E "programozni" meg "bevonzani", egyszerűen csak lazíts. Hidd el, nincs azzal semmi go nd, ha most éppen nem hiszed, hogy pazar dolgok fognak történni az életedben - egyébként valóban nem fognak, hacsak nem teszel értük! "Bevonzás" helyett inkább gondold végig a céljaidat, és azt, hogy hogyan tudnád elérni őket. Utána pedig tettre fel!
2017. ápr. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!