Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ez tetszik nektek?

Ez tetszik nektek?

Figyelt kérdés

Azt mondják, szeress!

Mondják. Miért mondják? Mi a szeretet? A valódi.

Mondják. Akármilyen nehéz bevallani, olyannyira nehéz szeretni.

Elfogadni, szeretni. Nehéz. Elfogadni, hogy szeretve lenni. Nehéz. Nehéz, e dimenzióban, e kegyetlen illúzióban. Feladat. Megoldás. Itt. Máshol, valóságban, illúziók nélküli tudatban, és tisztaságban vajon mit rejt magában e nagy szó? Vajon ez a neve, szeretet? Lehet e egy szóval jellemezni Az érzést? Valódit.


Befelé tekinteni szellemi síkon lelkembe, elmémbe, tudatában lenni belső lényemnek.

Ránézni fizikai síkon létező testemre.

Belülről kifelé haladva. Körbetekinteni. Észlelni. Magam.

Nézni a szobában köröző legyet.

Ki vagyok én? A légy, a szoba, vagy aki nézi? Együtt.

Kinézni lelkem ablakán, tekintetem a szél fútta fának leveleire tapadva.

Ki vagyok én? A fa, a szellő, a levél, vagy aki nézi? Együtt. Egység.

Csicsergő madarat látni szállni az égen, mely megtelepedni látszik a fának ágain szépen.

Én vagyok az ég, a madár, ki megszáll ágaimon. Nézem. Érzem. Magam vagyok. Mi vagyunk. Együtt. Egység. Szeretet.



2017. jún. 28. 18:44
 1/4 anonim válasza:
Nekem nagyon tetszik
2017. jún. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszonom :)
2017. jún. 28. 20:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Olyan mintha Franz Kafka írta volna.


Vannak kérdőjelek a fogalmazásodban.

Ha te vagy minden, akkor nincs senki más, egyedül vagy, egységben önmagaddalal, ami a valódi szeretet.

A magányos, meg leválasztja magát erről az egységről, ő is egyedül van, csak ebben egyedüllétben önmaga körül tekereg, mint a kigyó.

Azt kérdezted ki vagy, Avatár vagy, aki azt a testet, akiben él irányítja,tapasztalja. Egy megfigyelő vagy, aki nemcsak a környezete megfigyelésére képes, hanem a rajta áthullámzó gondolatokra is, hogy mit gondol az igazi szeretetről.

Amikor eljön a test halála a nagy egész része leszel.

2017. jún. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagyon elgondolkodtató... Tetszik!
2017. júl. 1. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!