Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogy lehetne a TM meditációt...

Hogy lehetne a TM meditációt megtanulni otthon, egyedül?

Figyelt kérdés
Tanfolyamra nincs pénzem. Akkor reménytelen?

2017. júl. 23. 13:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
bocs, előző hozzászóló nem azonos Red Vixennel!
2017. júl. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
10-esnek. Nem olvastad végig rendesen, amit írtam. Sajnos nem csak a bevezető és valóban ingyenes előadás a csoportos, hanem az összes többi is kivéve egyetlen alkalmat, amikor 1-1,5 órán keresztül csak veled foglalkoznak. Ha 100 ezer ft-ot kérnének azért, hogy 10-11 alkalommal egy egy órátcsak velem foglalkozva megtanítsanak valamire, az korrekt lenne, de csoportos együttlétekért enyhén szólva sok. Ha csak egy emberrel foglalkoznának, akkor is egy alkalom 10 ezer ft lenne (10x10 ezer= 100 ezer, igaz??) . Gondolom ez elég jó órabér. De ha már 5 ember ül ott (és lehet , hogy több, de ennyi minimum), akkor már 50 ezer ft-os órabérben tanítanak. Amúgy Sivananda ( [link] éppúgy egy hindu spirituális tanító volt, akár Maharishi, a TM-es. Nem hinném, hogy bármelyik, az ősi hindu szent iratokra, és tanításokra alapuló meditációs technika között olyan különbség lenne, mint a Lada és az Audi között. A Sivananda jógaközpontban lehet a Sivananda mester módszerét tanulni. Abszolút autentikus és ősi forrásból származó. Semmi gagyi. Többieknek köszönöm a linkeket.
2017. júl. 23. 21:53
 13/18 anonim ***** válasza:
Ott a pont. Megfelelő a Sivananda féle, és nem megy rá inged gatyád. :)
2017. júl. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
13-asnak. Köszönöm. Egyetértek. Abban fogok jobban elmélyedni.
2017. júl. 23. 22:17
 15/18 anonim ***** válasza:
Sok szerencsét hozzá! :)
2017. júl. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
Kutattam a témában (Nem 5 percet :) ) És ugye a Tm-et vizsgálták és jó hatással van.Ez nem is kétség.Viszont többféle technikák vannak.Van amelyik a légzés figyelésére irányul.Van amelyik a testi érzetekre.A TM-ben mantrákat ismételgetünk gondolatban.Azt írják ezek közül a technikák közül a tm hatékonyabb.Olvastam,hogy a mantrát a tanár egy elbeszélgetés után adja amit az egyén idegrendszeréhez van igazítva.De olyat is olvastam,hogy idővel van mantra csere amiért fizetni kell.Nos engem nagyon érdekel a tm.És érdekelne ,hogy hogy megy ez a dolog.Tényleg van köze a mantrának az idegrendszerhez? Illetve milyen mantrák ezek(Nem konkrét mantra érdekel) Hanem,hogy van jelentésük, többszavasak.Össze kell kötni a légzéssel esetleg mennyire erőfeszítésmentes a gyakorlat .Jelenleg nincs keretem rá ezért érdekelne,hogy amint lesz érdemes e kifizetni rá az összeget.
2017. júl. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Semmi közük az idegrendszerhez. Életkor szerint kapsz mantrát. pl. nekem 31 évesen a Shirim-et kéne mantráznom. Totál pénzlehúzás az egész...

Bármilyen relaxálás, meditáció képes pozitív hatásokra. Nemcsak a TM-et bizonyította a tudomány, hogy hatásos. De azért mennyivel jobban hangzik, hogy transzcendentális meditációval érték ezt el. Tudod üzlet... ;)


A mantrák is halandzsa szövegek, ráadásul, hogy hiteles legyen - minden életkorhoz van egy megfelelő mantra, amit odaadnak neked nem kevés pénzt leakasztva rólad. Ez a világ megérett a pusztulásra...

2017. júl. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Én minden nap minimum 20 percet meditálok. Mantrázni szoktam gondolatban,az én mantrám a So Ham mantra. Belegzesnél so kilégzésnél ham. Jelenleg nincs penzem a Tm-re, de meditálni szeretek.
2017. júl. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!