Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan működne az időutazás?

Hogyan működne az időutazás?

Figyelt kérdés
Hogyha mondjuk előre tudnék utazni az időben és látnám hogy kocsi balesetben meghalok és megölöm magam mielőtt oda jutnék akkor miért láttam a balesetben a halálom. Nem igazán értem. És mivan ha aznap elásom magam valami atom bunkerbe és lelakatolom örökre vagy egy napra hogy ne tudjak kocsiba szállni. Akkor nem a jövőt muttatta az időgép vagy mi? Köszi a válszokat.
2017. júl. 27. 01:04
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Kevés sci-fit olvasol, az a te bajod. Mert akkor kisujjból ráznád az időparadoxon különféle megoldásait :))
2017. júl. 27. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Brian Cox professzor a Doctor Who című sorozatot felhasználva csinált egy előadást a témában. Einstein elmélete alapján magyarázza, hogy hogyan létezhetne és hogy igazából miért nem létezik időutazás még

[link]

Ez az egyik videó az előadásából, de én magyarul is láttam valamelyik csatornán régebben.

2017. júl. 27. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
38%
#1 a paradoxonak nincs megoldása aminek van az nem paradoxon
2017. júl. 27. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mobiltelefonnal hogy gondoltad?
2017. júl. 27. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ezzel csak egy új alternatív jövősíkot hoznál létre. A döntéseid különféle valóságokat detrminálnak. Minden egyes választási lehetőséggel egy új valóság jön létre.
2017. júl. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
#3: pont fordítva: a paradoxon látszólagos ellentmondást jelent. Éppen ezért rengeteg paradoxonnak van feloldása.
2017. júl. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2017. júl. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Időutazás nem létezik, mert nincs olyan, hogy idő. Mindig csak egy pillanat van. Az időt, idősíkot csak mi, emberek találtuk ki, mint fogalmat.
2017. júl. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Jó téma.

Tegyük fel, hogy van egy időgéped és te 2017 július 30.-án 13:00-kor előre utazol az időben mondjuk 2027 július 30. 13:00-ra.

Te egyáltalán nem láthatod a balesetet, magyarul nem találkozhatsz magaddal, mivel te 2017 július 30.-án 13:00-kor eltűntél.

Azaz a két dátum között, te nem léteztél.

Egy olyan jelent (számodra jövőt) látnál, amiben te eltűnt személy vagy. Ha találkoznál ismerősökkel, család tagokkal, akkor eléggé meglepődnének, hogy hol a bánatban voltál 10 évig és miért nem öregedtél, ráadásul sok minden megváltozhatott az eltűnésed miatt (pillangóhatás).


Ha pedig visszautazol a saját jelenedbe (2017 július 30.-án 13:00-kor), az általad látott jövő, nem fog megtörténni, mivel nem tűntél el.


Ez a gondolat menetem csak akkor igaz, ha te személyesen utazol. Ha pl egy kamerát vagy hasonló rögzítő berendezést küldenél a jövőben, akkor láthatnád magad.

2017. júl. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!