Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha a jövőben csak egy vallás...

Ha a jövőben csak egy vallás lehetne az egész bolygón, és a jelenlegiek közül kéne választanotok, akkor melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

2017. aug. 7. 14:02
1 2
 1/13 anonim válasza:
68%
Mindenki legyen ateista es tanuljon :D
2017. aug. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%
Buddhizmus. Mert az nem is annyira vallás és mégis. Emellett nagyon békés.
2017. aug. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
63%
Ateizmus, mert ez az egyetlen alternatíva az épeszü emberek számára.
2017. aug. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Jóságot követőek vallását. Nekünk nincs vallásunk e értelemben, csak nem elkorcsosultban. Úgy, azt valljuk, mindenkinek jót akarunk s legyen így, gondolkodva, tudva, ésszerűséget, szeretet használva.


De.. e létsíknak nem tökéletességre van szüksége. Így talán, mit legáltalánosabban agymos minden réteget, kereszténységet.

2017. aug. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy értelmezem a kérdést, hogy lenne 1db vallás, de mundenki eldönthetné, hogy hisz-e benne, vagy sem. Az az 1 vallás szerintem lehetne a kereszténység vagy a buddhizmus, nekem mindkettő épp egyformán megfelelne. Nem hinnék benne, de bajom se azokkal, akik igen.
2017. aug. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:

En nem hiszek Istenben, de ha igy lenne, es valasztani kéne, akkor a zsidó vallást választanám, az áll a legközelebb hozzám.


De szerintem pont ezert nem lesz csak egy vallas Világban, mert mindig lesz egy olyan ember aki valami ujjat, jobbat akar es kitalál valamit.


Az viszont hogy Ateizmus

2017. aug. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
26%

Kedves Kérdező!


Te egy zseni vagy, az tuti. Nem tudom, h előre megfontolt szándékú, vagy spontán lángelme vagy, veled született e tulajdonság, esteleg gyúrtál rá, de el kell ismernem, lenyűgöző a teljesítményed.


Ilyen egyszerűen, látványosan és egyértelműen még senki nem húzta csőbe az ateistákat, mint te. Le a kalappal!


Ugye, az volt a kérdésed, h egy vallás lehetne, akkor melyik legyen az. Nos, erre rákezdett egy kórus, h az ateizmus legyen. Pedig tudjuk, h az ateizmus az isten, istenek vagy más természetfeletti lények létezésébe vetett hitet elutasító eszmei irányzatok csoportja. A helyes válasz a "semelyik" lett volna.


Ehelyett -el nem vitatva az ateisták magas szintű intelligenciáját, és jelen esetben is tanúsított őszinteségét- beismerték, h bizony az ő szintjükön az ateizmus semmiben sem különbözik az általuk olyan mélyen elutasított vallásoktól: nevezetesen az itt felszólalt ateisták csak hiszik, h az anyagon túl más nem szerveződik/irányít/fejlődik. Ők, akik itt felszólaltak, mezei anyaghívők, ami egy tökéletes kiindulási pont ahhoz, h később szeretethívők/transzcendenciahívők/istenhívők legyenek.


Mindenkinek jó utat kívánok.

2017. aug. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
71%
#7 Egyetlen embert sikerült csőbe húzni, így nem tudom mi ez a királyi többes. Láthatóan amúgy sincs fogalmad, hogy mi az ateizmus. Az ostoba hittérítéseddel meg inkább hanyagolj minket, köszi.
2017. aug. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 thoomas26 ***** válasza:

A vallások többségével az a probléma, hogy - noha az igazságon alapulnak - mindegyik úgy színezi ki a tanításokat, hogy a félelemben tartás eszközével a vezetőik az igényeiknek megfelelően vezethessék (meg) a benne hívőket.

Egy olyan vallás fennmaradása volna ildomos, mely a létével nem istenfélőket, hanem igazságkeresőket támogatna.

Azonban ez ma még - széles körben legalábbis -

elképzelhetetlen, a Földön élő emberiség még nem tart itt.

2017. aug. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
57%
Eh, Heteske, tudod hogy a helyes válasz az lett volna hogy semmilyent, de azt már nem érted hogy az ateista a válaszával pont ezt mondta, csak neked nem jelzett a szarkazmusmérőd ezért félremagyarázod.
2017. aug. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!