Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Zsidó vallás követőihez szól...

Zsidó vallás követőihez szól a kérdésem. (nem provokáció, csak érdekel, hogy mit gondoltok, vagy hogy van ez az egész) Mit gondoltok Jézusról?

Figyelt kérdés

A szitu: A főpapok mondták Jézusnak: "Mondd meg tehát nekünk, te vagy-e a Messiás, az élő Isten Fia?! " És erre Jézus azt mondta: "Én vagyok"

Ekkor szaggatta meg ruháit a főpap, és mondta, káromkodott, mert Isten fiának mondta magát.

1. kérdésem: Milyen választ vártak mégis? Ha eljön majd a "szerintetek igazi" Messiás, honnan fogjátok tudni, hogy ő az, ha azzal, aki azt mondja így bántak anno?

2. kérdésem: Ha azt mondta volna, hogy "nem én vagyok", akkor elengedték volna?

3. Minek fogadjátok el Jézust, ha Messiásnak nem? (próféta ilyesmi? )



2016. máj. 9. 19:51
 1/6 Tobi Hurwitz ***** válasza:

1, majd amikor talalkozom veluk meg kerdezem oket ;)

Nem tudom milyen valaszt vartak mert nincs sehol leirva hogy mit gondoltak.

A rambam adott nekunk egy par jelet hogy honnan tudjuk hogy ki a meshiash.

Van ket konszepcio a meshiashrol,

1, az aki leginkabb lehetne a meshiash 'meshiach taluj' akirol nem biztos hogy a meshiash hanem csak gondoljak

2, az akirol biztos hogy a meshiash 'mashiach vadaj'

Igy tudjuk hogy valaki biztos a meshiash es ezek nelkul nem jott meg meg a meshiash:

-felepiti a szentelyt

-osszehozza a zsido nepet izraelbe

-teljes beke lesz

-megjovetele utan nem lesz halal

-megjovetelekor minden gonosz meg fog halni

-megjovetele utan senki se fog csinalni semmi rosszat mert latni fogjak Isten szentseget a szemukkel es nem fognak merni rosszat tenni

-a barany bekeben fog fekudni a farkas melle..... Allatok vegetarianusok lesznek

-a halottak fel fognak tamadni

A lehetsegrs meshiasht meg ugy ismerjuk fel hogy

-Isten harcait harcolja (nem kell hogy fizikusan)

-Torat tanul es micvakat csinal mindig

-osszehozza a zsidokat


2, ki engedne el kit? Nem ertem?


3, o egy zsido aki kiment es kitalalt maganak egy vallast (amugy nem mondta hogy o Isten fia mert az baromsag hogy lehet Neki fia, csakhogy o meshiash a masikat meg tanuloja Paul mondta) ami miatt sok zsidot oltek, kiuldoztek hazajukbol mert nem fogjak elfogadni a vallasukat.

Ennyi.

2016. máj. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%

Melyik Jesus ra gondolsz ?


Jesus Navas-ra a focistara, vagy Jesus Guzman-ra aki a baseballban nagyon remekul szerepel ?


[link]


[link]

2016. máj. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Tobi Hurwitz ***** válasza:
#2 :) aha
2016. máj. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Gondoltam tetszeni fog :)
2016. máj. 12. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Mit gondoltok Jézusról?"


Semmit.

Rosszat nem ,de nem össze egyezthetőek a tanai a zsidósággal.


"1. kérdés"


Nem ismertem őket. :)


"2. kérdés"


Nem tudom.


"3. kérdés"


Alapjába véve semminek ,bár vannak messiáshívő (vagy más megszólítással messianisztikus) zsidók ,akik hisznek Jézusba.

De ők vallásilag inkább keresztények ,mint zsidók.

Amúgy nem hiszek Messiásban.


Üdv!

2016. máj. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Először egy objektív információ, csak hogy tudd:


a főpapok szadduceusok voltak, a mai rabbinikus zsidóság viszont a farizeusok szellemi örökségét viszi tovább, ezért elég nagy butaság a mai zsidókat faggatni a szadduceusok tetteiről és véleményéről.


Egyébként azt tudjuk a szadduceusokról, hogy csak és kizárólag Mózes öt könyvét, a Tórát fogadták el (az Ószövetség többi részét nem, közte Jeremiást és Ésaiást sem, amelyben megjövendöltetik a Messiás).

A szadduceusok ezért eleve nem hittek a Messiás eljövetelében, mint ahogy nem hittek amúgy a mennyországban, a feltámadásban, a pokolban, és semmilyen halál utáni életben sem, mert ezek sincsenek Mózes öt könyvében említve.


A farizeusok viszont elfogadták a teljes Ószövetséget, a papság által végzett és kisajátított kötelező templomi szertartások mellett viszont jóval mélyebben élték meg a hitüket, és már ekkor (az intertestamentális korban is) zsinagógákat, tanházakat tartottak fenn, rabbijaik voltak, akik tanították és magyarázták a Tórát (tehát már elkezdett keletkezni a szóbeli tan, amelyből lett később a Talmud).

Ők várták a Messiást, csak egészen másképp képzelték el, mint Jézus. Ők is, ahogy a mai utódaik, valamilyen értelemben társadalmi-politikai síkon is megnyilvánuló Messiást vártak (aki népvezér is egyben). Akkor még állt a jeruzsálemi templom, és a zsidó nép sem széledt szét, ezért akkor még a szentély felépítése és a zsidók egybegyűjtése még nem tartozott a "kritériumok" közé. Volt viszont római uralom és elnyomás, és bizony a farizeusok (és pláne a zelóták) az ettől való megszabadítást is elvárták volna egy "tisztességes" Messiástól.

A világképükbe nem igazán fért az bele, hogy valaki az égi Jeruzsálemről, pusztán a túlvilágon történő megváltásról beszélve legyen a Messiás (noha hittek a halál utáni életben és a feltámadásban).


Ennek ellenére a farizeusokat azért izgatta Jézus személye, érdeklődtek iránta, kérdezgették (a Biblia tanítása szerint egyébként rabbinak szólították), vitatkoztak vele, bár gyanakvással is nézték, és nem egyszer "tesztelték".

Mindenesetre a farizeusok messze nem voltak olyan ellenségesek Jézussal szemben mint a szadduceus főpapok, bár a nevük mai, pejoratívvá vált jelentése nagyon negatív képzettársításokat hoz fel a keresztényekben (és annyi tény, hogy Jézus bigottnak és álszentnek tartotta őket).



A kérdésre válaszolva pedig, bár én magam nem vagyok vallásilag zsidó, de sok zsidóval beszélgettem erről, és én úgy tudom, hogy egyszerű zsidónak tartják, aki egyébként be is tartotta a zsidó szokásokat, ünnepeket az Újszövetség szerint is. Volt olyan, aki azt mondta nekem, hogy szerinte egy sajátos nézeteket valló rabbinak számít, de nem Messiásnak. Olvastam, hogy vannak Jézushívő zsidók is, akik körülmetélkednek és megkeresztelkednek, sok zsidó és minden keresztény szokást, ünnepet megtartanak, viszont egy részük nem ismeri el a szentháromságot, azaz ugyanazt hiszik, mint az unitáriusok vagy a székely szombatosok: hogy egy próféta volt, a valaha élt legnagyobb próféta, de ő maga nem Isten, nem része a Szentháromságnak, és nincs is három isteni személy ("Egy az Isten").

2016. júl. 29. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!