Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Spirituális szinten fellehet...

Spirituális szinten fellehet valahogy oldani a gyűlöletet?

Figyelt kérdés
Meditációval vagy valami úton módon, azt a rengeteg stresszt amit sok ember hülyesége okoz, ez felgyülemlik és gyűlölet lesz, illetve a fő kérdésem az lenne, ha a nőkkel rossz tapasztalataim voltak idáig, (nem tudom elfogadni hogy le kell menni miattunk csicskába) s minden egyes alkalom arról szól hogy mit tudok felmutatni mennyire tudom kielégiteni a nő igényét... ebből kifolyólag hogy ne legyen meg az ember véleménye, ha aztmondja oké, kezdjünk tisztalappal, de hogy, hogyha eszébe jutnak a korabbi tapasztalatai? S így még nincs is sok kedve az embernek a dologhoz. Hogy lehet szellemi szinten úgy felfogni valamit, mintha az meg se történt volna, s nyitottnak lenni továbbra is? Meditációban mire kell fókuszálni ha ezen akarnék változtatni?
2017. aug. 15. 00:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nemcsak meditációban oldhatod fel, bár ott könnyebb programozni a tudatalattit.


A rossz tapasztalataid beárnyékolják a jövőbeli kapcsolataidat, mert már tudat alatt elvárásokkal vegyes félelmekkel közelítesz a nőkhöz, ahogy az írásodból kivettem.


Nem kell minden nő miatt lemenni csicskába. Aki ezt kéri tőled, az nem érdemli meg a szerelmedet, szeretetedet. Így állj hozzá! Legyen önbecsülésed, mert mindenki megérdemel egy egyenlő feltételeken alapuló, őszinte kapcsolatot.


Aki nem játszotta el a bizalmadat, azt próbáld meg kivonni a képletből. Sokszor éppen a legnagyobb csalódások után jönnek a legjobb dolgok.

2017. aug. 15. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Fish1 ***** válasza:
100%

A gyűlölettel elsősorban saját magadat mérgezed. Az emberek hülyeségeit elfogadni úgy tudod, hogy úgy nézel rájuk, hogy ők most a tudatosságuknak azon a szintjén tartanak, ahol. És mindenki hibázik, így gondolom te is hibáztál már. Szóval nem feltétlenül rosszabb egyik ember a másiknál. Ha hajlanak rá, tudsz nekik jó tanácsokat adni, vagy simán csak példát mutatni nekik a saját viselkedéseddel. Ha elindulsz pozitív irányba, előbb-utóbb a környezeted is el fog.


Egy normális párkapcsolatban nincs olyan egyik fél részéről sem, hogy valamelyik becsicskul, vagy épp uralkodik a másikon. A két ember egyenrangú, a kapcsolat játszmáktól mentes. Ha valaki úgy áll hozzád, hogy elvár egy csomó dolgot, vagy magasabb rendűnek képzeli magát nálad, akkor az nem a te embered, lépj tovább.

Ha új emberrel ismerkedsz, ne húzd rá a múltban tapasztalt negatív dolgokat, mert egyáltalán nem biztos, hogy ő is olyan, mint a régebbiek voltak. Előítéletekkel indulni elég hátrányos szerintem.

Ha ez a helyzet ismétlődik az életedben, hogy folyamatosan olyanokat fogsz ki, akik irányítani akarnak, akkor érdemes elgondolkodnod azon, hogy ez a helyzet mit is akar tanítani neked. Az élet olyan, hogyha kapsz egy "megoldandó feladatot", de nem kezdesz vele semmit, nem ismered fel az abban rejlő lehetőségeket, akkor mindaddig kapod ugyanezt a szitut, amíg rá nem jössz, hogy min is kellene változtatnod - de maga a helyzet egyre súlyosabb lesz, hogy vedd már észre a dolgot. Ezen kívül érdemes megnézned azt is, hogy a szüleidtől milyen mintát hoztál, mert ezeket akkor is eltanuljuk tőlük, ha nem akarjuk. Szóval ha az általad látott női minta ugyancsak olyan, mint amilyen nőket kifogsz, akkor ez a probléma gyökere.


A meditáció abban segíthet, hogy nyugodtabb maradj, de ezt hosszabb ideig kell csinálni, pár nap alatt nem fogsz látványos eredményeket elérni. Ezen kívül szeresd saját magadat, és önismerettel nagyon messzire juthatsz!

2017. aug. 15. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen. Szeretettel gyermekem és feltétel nélküli adakozással.
2017. aug. 15. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Noblesse Oblige ***** válasza:

Én spirituális szinten ugyan nem, de megszabadultam a "gyűlöletemtől". Apámnak bocsátottam meg, amikor úgy éreztem készen állok a továbblépésre.


Nálam fontos volt, hogy nem én adtam tiszta lapot másoknak, hanem magamnak. És ehhez kellett az is túllépjek a múlton.


Úgy gondoltam a negatív érzéseimre, mint a szobámba lévő kupira. Saját lelkem szennyezem vele, attól másnak nem lesz rosszabb, nekem viszont nagyon is. Szóval senkinek nem teszem meg azt a szívességet, hogy magamat teszem tönkre, mások hülyeségéért.


Én is sok olyan emberrel találkozok, aki erősen péklapát díjas, és szívem szerint agyon csapnám, de a fél vármegyét már mégsem üthettem agyon? Amikor ilyen emberrel találkozom, akkor én humorral ütöm el a dolgot. Magamban kifigurázom. Most csak a példa kedvéért: Ha egy okoskodó szőke nővel lenne dolgom, magamban felelgetem a nevesebb szőke nős vicceket. Ettől nagyon fel tudok vidulni, és könnyebb tovább menni.

Ez nem spirituális, de nekem bevált módszer.


A párkeresés, meg szerintem senkinek sem egyszerű dolog. Nekem sem ment túl jól. Én viszont, ami nem megy ne erőltessük alapon parkoló pályára tettem a dolgot. És lás csodát, amikor pont nem kerestem találtam is valakit. Szóval érdemes magadra fókuszálni és nem másokra. Építsd az életed, javíts magadon, járj amerre az utad visz. És idővel eljön akit kerestél.

2017. aug. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A gyűlölet az emberi természet része. Valójában nem azzal van a baj, hanem az előítéleteiddel. Azokat küzd le és egy olyan nővel kezdj ki (vagy hogy is mondják) aki nem akar csicskáztatni, bár az olyan ritka, mint a szürke holló. Sajnos a nőkbe genetikailag van kódolva ez a tulajdonság, meg sokszor maguk sem veszik észre. Tudod köztünk szólva szeretnek irányítótoronnyosat játszani.
2017. aug. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A gyűlöletet a visszafojtott düh okozza.

Ezért hívják gyűlöletnek mert felgyűlt.


A dühöt tudod kitombolni és akkor nem lesz gyűlöleted.

2017. aug. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!