Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek léteznek szellemek?

Szerintetek léteznek szellemek?

Figyelt kérdés
A véleményeteket támasszátok is alá.

#szellem #létezés #szellemek léteznek
2017. szept. 9. 16:24
 1/7 anonim ***** válasza:
60%

Ez attól függ, hogy mit nevezünk szellemnek. Ha a meghalt emberek "lelkét" érted alatta, abban nem hiszek. Halál után az idegrendszer lebomlik, visszakerül a természet körforgásába. Abban szükségszerűen az idegműködés, tudat, gondolatok is megszűnnek. Egy kupac, zsírsavakká és nitrátokká bomló anyag nem fog gondolkodni.

Más értelemben vett szellemekben akkor tudok hinni, ha bárhogy kapcsolatba kerülök velük, vagy bármi meggyőző információt gyűjtök be a létükről. Ha szigorúan vesszük, ez ugyanennyire igaz a húsvéti nyúlra is.

2017. szept. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Még a létezésüket sem sikerült bizonyítania soha senkinek, tehát praktikusan nem léteznek.
2017. szept. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Léteznek szellemek .Pl kinyilik magàtol az ablak vagy az ajtó .
2017. szept. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 thoomas26 ***** válasza:

Akinek volt konkrét, semmi mással nem magyarázható élménye, tapasztalata, annak nem kérdés a szellemek és így a szellemvilág létezése. Aki csak mások esetéről hallott (vagy még azt sem), annak a saját világképe függvénye, hogy mennyire képes beleilleszteni annak létezését.


Nekem már több saját élményem is volt. Egy példát ragadnék csupán ki közülük. S előre bocsájtom, hogy senkit sem akarok ezzel meggyőzni, és senkitől sem várom el, hogy mindezt elhiggye, vagy ennek alapján higgyen a létezésükben. Ezt mindenkinek magának kell eldöntenie, illetve addig nem is várható el senkitől sem, amíg saját tapasztalata nem volt. Akik szerint nem léteznek, véleményüket elfogadom és tiszteletben tartom. Ugyanakkor én tudom, hogy léteznek.


(Éppen ezért olyan hozzászólásokra, melyek mindezt vagy az épelméjűségemet vonnák kétségbe, nem kívánok érdemben reagálni.)


Szóval. Rendszeresen kommunikálok is a szellemvilággal. S még a leges legelején, kíváncsi voltam, hogy nem pusztán a képzeletem játéka-e mindaz, amit érzékelek. Vágtam négy darab papírfecnit, s megszámoztam őket egytől négyig. Felfordítottam, jól összekevertem s találomra húztam belőle egyet. Nekem semmiképpen sem volt és nem is lehetett fogalmam, hogy melyiket húztam ki. Megkérdeztem attól a szellemtől, akivel éppen kommunikáltam, hogy melyik a kihúzott szám. Megmondta, s akkor felfordítottam, s tényleg az a szám volt rajta, amit a szellem közölt.

Hogy még a véletlent is kizárjam, rögtön utána tettem még egy próbát. S az is ugyanolyan sikerrel járt.


Azóta és ezen kívül természetesen más élményem is volt már, de önmagában ez is minden kétséget kizáróan bizonyította számomra a szellemvilág és a szellemek létezését.

2017. szept. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 bit123bit ***** válasza:
Igen, léteznek csak tudattalanok.. Vagyis a lélek csupán csak egy energia.. De biztosan nem tudok semmit se erről..
2017. okt. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 007 fröccs válasza:
0%
Mi fizikai világban élünk. Számunkra nincsenek szellemek. Csak ha meg halunk át esünk egy teljesen más világban. Vagy ujjá születünk
2017. okt. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 dani4786455 ***** válasza:

Bolondság azt mondani, hogy nem. Azt kijelenteni, hogy léteznek, simán realitás. Mint ahogy azt is, hogy Isten létezik.

Ember... mit gondolsz, mitől van valóság... gondolkodj...

Ja, ezt azért is írtam, mert Isten is szellem.

A szellemvilág sokkal valóságosabb mint a fizikai. A fizikai csak az árnyáka a szellemvilágnak. Sokan azt gondolják, hogy a szellemek ilyen pára lények stb... közben nem így van. A fizikai valóság nagyon korlátozott, még a végtelent sem tudjuk emberi ésszel felfogni.

2018. jan. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!