Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha valaki nem szeret élni és...

Ha valaki nem szeret élni és szeretne meghalni akkor az mindig életben marad, aki meg szeret élni az meg meghal, miért van ez?

Figyelt kérdés

2017. szept. 10. 09:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Azért ez a "mindig" erős! Nem szerencsés ilyen végletesen fogalmazni. Maradhatnánk annyiban, hogy amit a kérdésedben leírsz, az a Te megfigyelésed szerint van így.


Egyébként pedig aki született, az mindenki meghal. Meg tudod-e ítélni, kinek mikor jön el a végórája, és miért? Szerintem nem.

2017. szept. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mindig még senki nem maradt életben, de értem, hogy mire célzol. Aki életben marad pl egy öngyilkoság, vagy betegség után, annak van még valami dolga. Aki meg meghal, annak nincs. Legalábbis én így gondolom ezt.
2017. szept. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az akaratod semleges erő, hiába nem akarsz valamit, vagy akarsz valamit, az a valami be fog következni. Tehát a nem akarok èlni gondolat az ami nagyon erős az ilyen emberekben.
2017. szept. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 thoomas26 ***** válasza:

Ez valóban csak a saját megfigyelésed lehet. Számodra valamiért kiragadott példák, melyek erősítik ezen gondolatodat.

Valójában - alapjában véve - nem az dönti el, hogy meddig élünk, hogy most, a jelenlegi személyiségünk mit akar. Mi legfeljebb abban dönthetünk, hogy milyen minőségi életet élünk az az idő alatt, ami megadatik. Hogy mennyire vigyáznunk az egészségünkre.

A halál időpontja nem ezen múlik.

Minden embernek vannak, úgynevezett kilépési pontjai, melyek az abban a pillanatban fennálló energiákkal (bolygóállások, stb.) állnak összefüggésben, amely akkor áll fenn, amikor a lélek a testhez kapcsolódott. Ilyen pont általában több is van egy élet során, s a lélek mindezekkel, a leszületése előtt tisztában van. (Egyes esetekben még azzal is, hogy melyik lesz a biztos pont.)

S minden ilyen pont eljövetelkor maga a lélek dönt, hogy távozik-e vagy sem. Ha úgy ítéli meg, hogy megtette, végrehajtotta azt, amiért leszületett, akkor megy, ha nem, akkor még marad. S amennyiben a lélek úgy dönt, hogy megy, akkor elhagyja abban az időben a testet, különféle halálnemeken keresztül, s a testben bekövetkezik a biológiai halál.


Tehát az, amit a lelkünk gondol, nem feltétlen áll szinkronban azzal, amit a jelenlegi életére felvett személyisége gondol (tehát akinek most gondoljuk magunkat).

2017. szept. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
3. Válaszoló vagyok. Annyit mèg hozzáfűznèk, hogy a nem akarom gondolatok tudatalatt hatnak rád. Az akarom javarèszt tudatos. Ha jó szándèkkal tetted fel a kèrdèst akkor azt tudom tanácsolni, hogy tanulj meg úgy akarni, ahogy tudsz nem akarni.
2017. szept. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Helló!


Élünk, és meghalunk. Ki hosszabb ideig, ki rövidebbig, ez az egyik tapasztalat. És egy teljesen másik tengely, hogy ki szeret élni és ki nem.

Van, mikor párban van a kettő (szándék és beteljesülés), és van mikor nem.

Kivéve a kifejezetten önpusztító/szuperegészséges életmódot választók.

Bár sokszor ott is előfordul a fordított eredmény.

Üdv.

2017. szept. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 szenes43 ***** válasza:

A #4.-es jól összekapta a választ. Röviden: a születésünk pillanatában magunkkal hozzuk a halálunk időpontját is. A lélek beleköltözik egy testbe és a test és a lélek egymást okosan használva maradandó alkotásokat vihet végbe X évek alatt amit életnek nevezünk.

Baleset vagy betegség esetén a lélek ha úgy véli már nem tud a számára hasznosat produkálni a test akkor "leveti".

A baleset vagy betegség nem a szeretem,nem szeretem kategória ami megbonthatja a test és lélek egyensúlyát.

2017. szept. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mert az élet igazságtalan.
2017. szept. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 szenes43 ***** válasza:
Akkor kit hibáztassanak azok a családok és apró gyerekek akiket a Szerb -Horvát konfliktus idején belelőttek egy gödörbe és betemették. Kölcsönösen egymás falvaival ezt megcsinálták. Az élet volt igazságtalan? A sorson lehet számonkérni? Kérdezték hogy ki akar éli s ki szeretne meghalni? Sokáig kerestem erre a karma válaszát és megnyugtató választ igazából nem kaptam.
2017. szept. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A fèlelmet hibáztasd
2017. szept. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!