Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi az élet értelme?

Mi az élet értelme?

Figyelt kérdés

2017. okt. 28. 08:50
1 2 3 4
 21/40 anonim válasza:
34%
Semmi értelme! Aki megszületik az meg is hal. A két végpont között meg van a sok szenvedés.
2017. okt. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 foregon válasza:
Természetesen az utód nemzés. Az élet elsődleges értelme hogy szaporodjunk hogy tovább vigyük magunkat. Az állatok nem olyan hű de okosak mint mi mégis ösztönből tudják ezt. Mi már annyira inteligensek vagyunk hogy akár az új Iphone , új kocsi is lehet ez persze még egyedül meg nem halunk és a pillanatban rájövünk hogy elbasztuk.
2017. okt. 30. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
58%

Lényegtelen, hogy az életnek van-e - számunkra - értelme.


Hallottam olyan elméletről, hogy az élet a gének túlélési versenye. Bennünket csupán gazdatestként használnak. Cél a végtelen szaparodás, vagyis a gének túlélése - ergo élet. A gén számára már kevésbé számít, hogy miután a szaparodási feladatodnak eleget tettél, mit csinálsz.

2017. okt. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:
Ez elèg beszűkűlt világkèp ès felfogás eredmènye utolsó. Remèlem nem terjed el megint.
2017. okt. 30. 10:52
 25/40 ILaci66 válasza:
Hogy előbb - utóbb véget ér és amíg ez eljön érezd magad a lehetőségek szerint a legjobban.
2017. okt. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
Én is gyakran feltettem magamnak a kérdést. Ha nem lenne természet feletti, azaz Isten, Számomra sokkal kevéssé lenne értelme az életnek. Ha az ember hisz Istenben, attól nem kell szektához tartozni.. Akár egyedül is lehet hívőként élni. Nekem két könyv, amit olvastam mostanság, segítette a hitem megerősödését: William Paul Young: A viskó, Lorba Byrne: Angyalok nyelvén. Madách idézet: "A cél halál, az élet küzdelem. Az ember célja a küzdés maga." Az élet értelmetlenségének kérdése ebből a kaotikus világból fakad, ahol azt sulykolják, hogy a szépség, gazdagság, sikeresség az érték. Az a baj, hogy egyik sem maradandó. Így ha v.ki nem emelkedik ezek fölé, a nihil marad csak. Aztán a szeretetben szegény nevelés is sok depressziót okoz..
2017. okt. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim válasza:
39%

Az élet értelme? Az Élet!!

És annak mi az értelme?? Annak meg az élet!!

Ez, szerintem egy értelmetlen kérdés!

Az élet egy biológiai folyamat! A gondolkodni tudó biológiai lény, az ember, tudja azt megtölteni értelemmel.

Ki mennyire értelmes, olyannal. A helyes kérdés az lenne, hogy mennyi értelme van az életnek? Válasz: Annyi, amennyit az egyed adni tud neki. Az értelmes, helyes, néha helytelen célokkal.

A cél lehet egyszerű és összetett. Képességeken és tanultságon múlik.

De a lényeges célok közül az alábbiak a legfontosabbak, szerintem:

Szeretet, Tisztelet, Megbecsülés!

2017. okt. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
A nagy fennkölt lelked az, ami magasabb eszményeket aka az életbe belelátni, és fennkölt célokat akar neki hinni. "Az élet egy biológiai folyamat!" A többi költészet.
2017. okt. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim válasza:
Az! (Hülye kérdésre hülye válasz :D )
2017. okt. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 monen válasza:
Megtalálni és megtartani a kapcsolatot a Teremtéssel, a kapcsolat által felszabadulni és átalakulni örömteli szabad teremtő lénnyé - és íly módon szolgálni Istent és embert.
2017. okt. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!