Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek helyes az elmélete...

Szerintetek helyes az elméletem az idővel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy nem csak az van ami most van, csak mi ehhez viszonyítunk.Szóval ami hozzánk viszonyítva elmúlt, az van, csak nem nekünk, akik most vagyunk. És talán ami tegnep volt, az is van, csak nem most nekem, és annak aki tegnap van annak a holnapja egy másik ma.

Bocs ha érthetetlen, de valahogy nagyon nehéz kifejezni amire gondolok.


2010. máj. 30. 20:21
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
0%

Tehát ha bevered a fejed, és fáj, de IDŐvel elmúlik, akkor mégis fáj? Vagy valaki másnak fáj? Mindig fáj? :D


No comment..

2010. jún. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

Helló!


Mi van akkor, hogy ha minden egyetlen egy pillanat, ami örökké tart, s egy elme végtelen számú gondolatot vetít a személyi tudatunkra(pontosabban a személyi tudatunk is egy meggondolt valami), egymást követve, hasonló, de nem ugyanolyan gondolatok váltják egymást, s mi ezt érzékeljük időnek, ezt a változást, s térnek pedig azt, ahogy a gondolatok által a "képeken" mozognak a "tárgyak".

Mint a filmvászonra vetítjük a sok képkockát, és film lesz belőle.


üdv

25/F

2010. jún. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyos elméletek szerint csak itt a fizikai síkon érzékelhető lineárisan az idő múlása...

Gondoljunk csak az álmokra,ott egyszerre lehetünk múltban,jelenben ,jövőben,mégsem csodálkozunk ezen álmunkban.Az asztráldimenzióban például még nagyon hosszú ideig megmarad a látható,érzékelhető "lenyomata" azoknak a dolgoknak,amik a fizikai valóságban léteztek.

És vannak az előre megérzések,ami szintén érdekes dolog,az ember olyan dologról szerez valós információt,ami csak később fog bekövetkezni,tehát ebben az esetben sem számít az idő.

2010. jún. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

11:21 nek


Előtted szóló vagyok. Érdekelne, ez saját gondolatok amiket leírtál, vagy olvastad valahol? ha olvastad, akkor elárulod hol? Ha pedig csak vélemény, akkor én meg tudom rá a magyarázatot, hogy miért vannak a megérzések, meg az álom hogy működik, az előző válaszomból, amúgy lehet következtetni. :)


üdv

25/F

2010. jún. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Na, miért vannak a megérzések? Erre nagyon kíváncsi vagyok, mert én mindent, mindig megérzek! Ez komoly! Sokszor megijedek magamon
2010. jún. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

11:28-nak


Csak elmélkedtem...de olvastam már az enyémhez hasonló elgondolásokat más fórumokon is,ahol szóba került az idő.

A te elméleted is nagyon jó,lehet,hogy valóban így van...csak képtelenek vagyunk egyszerre érzékelni mindent,bele is bolondulnánk.

Meg aztán van olyan elmélet is,mi szerint vannak alternatív jövők...és mind létezik,de fizikai szinten csak egyet élhetünk át belőle.

Az biztos,hogy az idő működéséről még sok mindent nem tudunk pontosan.

2010. jún. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Figyelj, időbe tellene, mire elmagyaráznám, tehát ehelyett a könyvet ajánlom, ami az élet igazságát tartalmazza, s megtalálod benne a kérdésedre is a választ ezáltal. Bízz bennem kérlek, nem akarlak félrevezetni, olvasd el, s meglásd minden átlátható lesz. :)

elég mély irodalom, szóval szükség lesz tényleges belemélyedésre.


üdv

25/F

2010. jún. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

le is hagytam a lényeget, de akkor ajánlom 11:52 nek is :)

S ha belenéz felismeri, hogy nincsen kifejezett alternatív jövő, ha úgy vesszük. :)


Paul Brunton : Az Önvaló bölcsessége.


üdv

25/F

2010. jún. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Az én elgondolosám szerint a megérzés a következő okok miatt lehetséges:


1.Valamiféle sugallat,szellemvilágból,őrangyaloktól,hogy eltudd kerülni a közelgő veszélyt,(vagy ne szalassz el valami jó lehetőséget).(Bárhogy is van,a veszélyes helyzetnek már léteznie kell valamilyen szinten,külömben mi értelme lenne a figyelmeztetésnek?)



2.A megérzés csupán a korábbi tapasztalatokon ,alapul.Az biztos,hogy több mindent figyelünk meg,érzékelünk a világból,mint amit tudatosan képesek vagyunk felfogni.

Tehát a körülöttünk zajló eseményekből,apró "jelekből"következtetünk valamilyen eseményre,ami meg is történik.

Hát,ez akart lenni a racionálisabb magyarázat.


3.A jövő már létezik,csak még nem érzékeljük ,de kivételes esetekben szerezhetünk róla információt.De ez is azt bizonyítja szerintem,hogy tudat alatt érzékeljük a jövőt.


4.Elképzelhető az is,hogy a jövőt a kollektív tudat alakítja.Az tény,hogy mindnyájan "össze vagyunk kapcsolva"tudatilag valamilyen szinten.

Ehez jön még az is,hogy a tudat mindent precizebben és hamarabb érzékel,mint a fizikai test...

És van az a bizonyos egyetemes tudás is,miszerint mindenki mindenről mindent tud. Ez a tudás nem ismer sem teret,sem időt...Így aztán,ha mindent tudunk és jól működnek a "radarjaink"akkor teljesen érthető,hogy vannak előérzeteink.

2010. jún. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Köszi a könyvajánlatot,utánanéztem a neten,nagyon jónak tűnik!
2010. jún. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!