Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ördög? Hol tudok jobban utána...

Ördög? Hol tudok jobban utána nézni? Történetet írnék.

Figyelt kérdés

Pár napja kezdett kirajzolódni brnnem egy könyv témája amiben szerepelnének ördögök. Már próbáltam utána nézni hogy pontosan mit tudunk róla de mindenhol mást találtam. Valahol azt írták hogy:

1. A démon alfajtája és többes számban nem használjuk az ördög szót

2.a démon sötét angyal az ördögnek pedig nincs hozzá köze...

A történetemben az ördögöknek lenne egy külön világa, gonoszok lennének és persze lenne valami feladatuk. Azt szeretném tudni hogy ez hogy lehet a leg"reálisabb" amennyiben ezt az egészet "reálisnak" nevezzük. Remélem értitek.

Ha pl tudtok olyan oldalt ahol többet megtudhatok vagy ti magatok tisztában vagytok ezzel akkor légyszi segítsetek. Ha nem voltam érthető megpróbálom jobban leírni akár privátban is. Köszi



2017. nov. 5. 15:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Mivel nem létező dologról írsz könyvet, így értelmetlen a "mit tudunk róla" kérdés...
2017. nov. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Egyébként meg hallottam már, hogy ördögök, sőt egy Dosztojevszkij regény címe is. Már itt bukott az első pontod.
2017. nov. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem kíméld meg a világot a könyvedtől. Mi is jobban járunk és te sem strapálod magad feleslegesen.
2017. nov. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

Kedves kérdező! Az ördög nem egy akkurátus megnevezése egy természetfeletti fajnak, ez csak a magyar nyelvben a modern megfeleltetése a keresztény Sátánnak, illetve néhol használják a démon szó szinonimájaként. Eredetileg az Ördög a magyar pogány ősvallás dualisztikus természetéből adódóan a gonoszság ősereje, avagy istene, ha személyként értelmezed.

A keresztény értelemben vett ördögöt Sátánnal azonosítják, akit pedig Luciferrel.

Itt meg kell jegyezni, hogy Sátán a héberben 'ellenség', de az ennél is ősibb szanszkritban a 'satnam' szó a legfelsőbb Isten nevére utal, illetve igazságot jelent.

Lucifer pedig nem csak a keresztény bukott arkangyal, hanem a pogány római vallásban a Hajnalcsillag pozitív Istene volt.

Szóval láthatod, sem Sátán, sem Lucifer sem mindenképpen egy negatív erő, csak a keresztény kultúrkörben, amiben felnevelkedtünk.

Az ördög mai használatában (mivel már a magyar ősvallás nem él) főleg a keresztény értelemben vett gonoszt jelenti és a keresztény értelemben vett Sátánt.

Ha a Démonok érdekelnek, akkor keress róluk anyagot, főleg angolul, mert magyarul nem sok van. Így, hogy "ördög", nem sok használható forrást fogsz találni, inkább csak primitív, leegyszerűsített népi hiedelmeket.

2017. nov. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
15%
Ne hallgass rájuk . Gyere beszélj velem privátba . 19F. Nagy szakértője vagyok ennek.
2017. nov. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#5, szerintem a kérdező nem dugó pajtit keres, hogy itt privátba invitálod a korodat és a nevedet kiírva.

Én a #4-es vagyok és egy objektív választ adtam a kérdezőnek, hogy pontosabban el tudjon igazodni és jobb forrásokat találjon az írásához.

2017. nov. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ördög=sátán
2017. nov. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!