Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi legyen az uralkodó a fény,...

Mi legyen az uralkodó a fény, vagy a sötétség?

Figyelt kérdés
Csak érdekel ki mit lát jónak és miért. Légyszi írjátok le miért azt válaszoljátok amit.

2017. dec. 24. 11:42
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Bármiféle szélsőség pusztulást okoz.
2017. dec. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Attól függ mit értünk sötétség és fény alatt duális világunkban. A teremtés folyamatát, vagy a rombolás folyamatát. Szeretem a létezést, úgyhogy az legyen az uralkodó, amelyik a teremtés folyamatát táplálja.
2017. dec. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Uralkodó alatt azt értem, hogy "döntő szerep" kedves első.
2017. dec. 24. 13:01
 4/8 anonim ***** válasza:
71%
Mivel sötétben nem látok, inkább a fény. Persze, azért vakító ne legyen, mert akkor ugyanott vagyunk...
2017. dec. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
26%
Én a fényre szavazok! Sötétben semmit nem lehet látni. Elesel, megbotlasz, nekimész valaminek, stb.
2017. dec. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sötétség. Ha valami szabálya van amugy is világnak, az az, hogy "rossz" mindig könnyebben történik mint "jó". A rombolódás tobbször előfordul mint az épülés. Születés sincs rombolás nélkül.


Am meggyöződésem, hogy a modern ember is ezért szenved. Kitaláltunk magunknak ostoba előregyártott álmokat, állapotokat, ábrándozunk mint a gyereke aztán egész életünkben azért sírunk mert nem érjük el őket. Mintha az életet valami külső valuta alapján mérnék aminek "igazság" vagy "lényeg" lenne a mértékegysége.


Egy ideje pedig az optimizmus meg a pesszimizmus marhaságaiban forgatjuk magunkat ami aztán végképp beteszi a kaput mindeki előtt aki egy kicsit is rávilágítana arra, hogy lehet mégsem annyira fényes maga a lét. Inkább csak olyan létszerű.


Az élet tanulás, munka, verejték, küzdelem/harc és végül pusztulás, kisebb vidám epizódokkal. Nem több, nem kevesebb, nem is volt soha, nem is lesz soha máshogy. Lehet kozmetikázni a jelenkor mosolykényszeres gondolatvilágával, de a valódi kérdés szerintem az, hogy a modern világ ismét felfogja azt, amit nagyapáink is tudtak vagy legalábbis elfogadtak magukban, vagy rídogálunk tovább ringatva magunkat ezekbe a gyermekmesékbe, hogy milyen fényes és mennyire csillog minden.

2017. dec. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Akkor ha már ennyire szabadon gondolkodsz, válaszolni tudsz a következő kérdésre. -Mi az ember, elképzelés, vagy valóság?- ha már az illúzióknál tartunk. Vagy talán egy pontosabb kérdés: Mi vagyok "én"? Mi az az én?
2017. dec. 27. 22:59
 8/8 anonim válasza:
Ez egyértelmű.A te fejedben már eluralkodott a sötétség.
2018. ápr. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!