Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mit tudtok Mardukról saját...

Mit tudtok Mardukról saját magatoktól elmondani?

Figyelt kérdés
Nem összekeverendő a black metal együttessel,az istenségről kérdezem,kinek mi jut eszébe róla,ki mit hallott.Most az emberek saját véleményét várom,olyat,ami nincs leírva itt a neten,ne linkeljetek,azt én is tudnék,egyszerűen mit tudtok,hallottatok róla,arra vagyok kíváncsi..
2010. jún. 4. 12:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Tiamattal szimpatizálok inkább :)
2010. jún. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
És Tiamatról mit tudsz?Ez lett volna a következő,mert mind a két név végigköveti az életem..
2010. jún. 4. 12:30
 3/15 anonim ***** válasza:
A mezopotámiai mítosz szerint ő teremtette a világot és az embert. Az asszír birodalom főistene. A sárkány a jelképe meg a bárd alakú akármi.HIrtelen ennyi, de sokkal többet is tudnék írni, ha gondolkodnék.
2010. jún. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
Anno mintha töri oran hallotam volna mar a nevet, amugy semmi...Nem tudom ki az, melyik vallasban, mit csinal, vagyis semmit nem tudok rola.
2010. jún. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Sajna csak a zenekart ismerem,az istenségről annyit,hogy a halálhoz van köze,de nem vagyok benne biztos.
2010. jún. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
sumérok főistene
2011. jún. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint csak engem kerülget ez a Marduk név, és társai..
2011. jún. 6. 08:46
 8/15 anonim ***** válasza:

Hú, de jó kérdés.

Irodalomórán tanultuk, valami ókori Istenség.

Babiloni talán...

Nem tudom,mindjárt megnézem...

2011. jún. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A mezopotámiai mitológiában jelenik meg. Esetleg érdemes elolvasni Zecharia Sitchin a 12. bolygó c. könyvét.

A Nibiru-ról, egy állítólagos bolygóról is szó van benne, ami kb. 3600 évente tér vissza a Naprendszerbe.

A lényeg: a könyvből én azt vettem ki, hogy a sumer mitológiában az istenek egy-egy bolygónak feleltek meg. Valamikor Tiamat ott állt azon a helyen, ahol most a kisbolygó-övezet található. Valami összetűzése volt Mardukkal, aki összeütközött vele, és Tiamat a darabjaira hullott. Elég homályos, de valmi ilyesmire emlékszem. Bele kellene ahhoz megint olvasnom, hogy pontosabban fogalmazzak.

2011. jún. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ő egy Istenség és em Isten. 2ő nem ugyanaz. Véleményem szerint sok Istenség van, akik az adott bolygó uralkodója. Földnek Gaia.

Marduk negatív! Salamon is írt róla. Evileg idézhető is.De mi az hogy végigkiséri életed? Attól,hogy tetszik a neve meg amit a könyvek leírnak róla, mert menőnek tűnik , az még nem jelenti azt,hogy végigkiséri életed! Védőangyalod kisér végig! Meg Isten!

2011. jún. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!