Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Dupla Deja vu? Mostanában már...

Dupla Deja vu? Mostanában már másodszor történik meg velem a következő.

Figyelt kérdés

Ugye van egy adott inger, amire előjön a deja vu érzés. Hogy azt érzed, ez már megtörtént veled. Nekem általában beugrik egy kép, amit egyfajta "emlékként" jelenik meg, hogy ez már egyszer megtörtént velem, csak ugye sokkal intenzívebb, mint egy emlék. Az utóbbi alkalommal pl pontosan emlékeztem, hogy ez már megtörtént velem, pontosabban egy másik, korábbi deja vu alkalmával. Tehát az adott deja vu érzést deja vu-ztem, ha létezik ilyen, de nem az érzést, hanem az eseményt. És arra is tisztán emlékszem, hogy utóbbi alkalommal nem emlékeztem korábbi, hasonló deja vu- kre, tehát nem valószínű, hogy egy korábbi esemény lenne. vagy nem tudom. Kicsit para, mintha a múltban történt deja vum a mostani eseményekre történt volna, a mostani szintén, csak emlékeztem, hogy volt már ugyan ilyen.

Lehet, hogy mindkettő egymás ok-okozati következményei? :D kaotikusan hangzik, tudom.

Vagy mindkettő csak egy "normál" deja vu, ami ugyebár megmagyarázhatatlan, de ugyanarra az emlékre? utal vissza, csak most már emlékszem a korábbira?


És az a durva, hogy az elmúlt pár napban ez már másodszor történik velem.


Mit gondoltok erről?

Létezhet, hogy a deja vu valójában egyrészt egyfajta kapcsolat a még meg nem történt dolgokkal, másrészt azok megtörténtekor újra érezzük?

A deja vu deja vu-je.



2018. márc. 10. 17:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem túlkombinálod,a deja vu az lehet sorozatos is akár..az mindegy hányszor történik maga az érzet,minél több annál nagyobb xarban vagy,mert azt jelenti nem tanulsz az adott szituációból..
2018. márc. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Akkor ha jól értem, te a deja vu-ket egyfajta tanulási folyamatként, pontosabban annak hiánya esetén fellépő tudatos/tudatalatti jelenségként(reflexként) értelmezed?
2018. márc. 10. 19:28
 3/12 Alain Delon ***** válasza:
Ilyen nekem is volt már párszor. Én deja vu deja vu-nek neveztem el. Nagyon furcsa érzés, az biztos. De a deja vu-ben az a legfurcsább, hogy tudod előre, mi fog történni a következő pillanatokban.
2018. márc. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
34%
Az agyad szórakozik veled. Röviden: adott információt az agyad duplikálva dolgozza fel. A lényeg az, hogy nincs természetfeletti képességed csak valami baj van a fejeddel, legalábbis a sorozatos deja vu erre utal. :D
2018. márc. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Bár én sem tudom mi ennek az oka, de velem is előfordult már párszor. Mindenesetre nagyon érdekes és furcsa érzés.
2018. márc. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%
1-es vagyok..Én nem értelmezem sehogy mert ez így van.. Vannak helyekkel ill. eseményekkel,személyekkel kapcsolatos dejavúk...Mint pl.rengeteg beszámoló van arról,hogy valaki sosem járt még (most olvastam) Indiában,de amikor életében először sikerül eljutnia oda,egy bizonyos városban otthon érzi magát.Ösztönösen tudja merre kell fordulni az utcákon,hogy eljusson x üzlethez,vagy házhoz,úgy érzi járt már ott,kiismeri magát..Ez reinkarnációs dejavú,vagyis valamelyik előző életbeli emlék...Aztán vannak kisebbek,mint a különböző szituációkkal kapcsolatosak...(Én 25 évesen éreztem ilyet először,éppen anyámnak magyaráztam kézzel lábbal fölötte állva,ő pedig előttem ült,amikor beszéd közben összeraktam az ujjaim és ráztam mint az olaszok vadul fröcsögve.. :D akkor bevillant,hogy ez már megtörtént és láttam anyum szemében,hogy neki is...persze mindketten lefagytunk :) Vagyis ismétlés,elakadás...ugyanúgy reagáltam le amit a megfelelő személyiségfejlődéssel már máshogy kellett volna...Az is mindegy,hogy melyik életedben történt megrekedés,ebben is lehet ahogy repetázni is..leszületéskor azt a programcsomagot kapjuk ugyanis amit ki kellene bontani,de a mostani "utolsó időkben" pluszcuccok és sűrítve is jöhetnek... pl. a többszörös dejavú amiben átérezheted (mert összeér)a múltad,jelened és jövőd egyben...ez nem reflex,hanem a tudatalattiban tárolt információ felszakadása..
2018. márc. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
34%

A deja vu érzés mindig az esemény után van vagy aközben és nem percekkel, órákkal, napokkal előtte. Nem egy előző életbeli emlékbe enged bepillantást, nem összekeverendő a hamis emlék szindrómával. Nekem is sokszor volt már. Nálam olyan érzés, mint mikor reggel felkelek és nem emlékszem mit is álmodtam aznap. Lényegében nem hiszem, hogy itt most bármelyikünk is látnok volna. Orvos vagy pszichiáter szemmel a deja vu nem több, mint egy emlékzavar. Látáson halláson keresztül, jelen esetben a jobb vagy bal szemen keresztül egy ezredmásodpercnyivel késve érkezik meg az agyban az információ.

[link]

2018. márc. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem gondolom azt, hogy szuperképességem lenne, hiszen a jelenséget mindenki átéli. :)

Első: érdekes, ez az előző életes párhuzam eléggé érdekes. Mondjuk ezt az én értelmezésemben azt feltételezi, hogy (tételezzük fel, hogy létezik lélekvándorlás) minden "lélek" ugyanolyan személyiséggel, ahogy mondtad, "programcsomaggal" rendelkezik. Akkor valójában ez nem is kapcsolat az előző élet eseményeivel, emlékezés rájuk (ez azt feltételezné, hogy minden életet ugyanolyan körülmények határoznak meg), hanem a hasonló "programok" reakciója egy hasonló ingerre, és valójában nem a szituáció ismerős, hanem maga a válaszreakció, hogy ezt már egyszer lereagáltuk?

Ezt a duplikációs/késéses dolgot én is olvastam valahol. De mint az említett linken is olvasható, vak emberek is élnek át deja vu-t, és ezidáig csak a látásnál bizonyították a kettős ingert. Mondjuk kérdéses, hogy az agyam valójában az elsődleges, vagy a másodlagos ingert dolgozza fel valósnak. Mert ugye attól, ha az első inger beérkezik, akkor az tudatosul hamarabb, ergo nem lehet ismerős sehonnan. A második meg ugye nem érkezhet hamarabb, mint az első, valamint, nem hiszem, hogy az agy figyelmen kívül hagyná az elsőt, hogy a másodikra reagáljon. Mindenesetre elég érdekes téma.

Igen, valóban leginkább egy álomra való visszaemlékezésre hasonlít, ami egy pillanat erejéig ugrik be, és gyakran lehet tudni, mi fog történni.

Mondjuk érdekes, hogy nekem gyakran nem is egy különleges szituáció váltja ki (gyakran megesik munka közben random, amit ugye szinte mindennap végzek, de mégsem minden nap történik meg.) Kicsit olyan érzés, mintha egy "másik dimenzióban lennék egy pillanatig", vagy valamilyen módon egy alternatív valóságban. Előfordult, hogy olyan körülményekre emlékeztem tisztán vissza, amelyek abban a környezetben és helyen biztosan nem történtek meg, csak ugye a visszaemlékezés időpontjában, de akkor más helyszínen voltam (pl.: legutóbb facebookon cseteltem egy személlyel, akivel előtte nem nagyon ismertük egymást, nem is beszéltünk. Aztán hirtelen beugrott az érzés, hogy vele már beszéltem egyszer, sőt hasonló dolgokat is mondtam neki, de mégis más mondatokkal, más volt a szöveg tagolása. Plusz, más helyszínen voltam .A deja vu helyszínén meg este volt, otthon voltam.

2018. márc. 11. 22:53
 9/12 anonim ***** válasza:

"Ezt a duplikációs/késéses dolgot én is olvastam valahol. De mint az említett linken is olvasható, vak emberek is élnek át deja vu-t, és ezidáig csak a látásnál bizonyították a kettős ingert."

Mit kapálózol most komolyan? Ha ennyire különlegesnek akarod érezni magadad vagy be akarod magyarázni magadnak a természetfelettit csak nyugodtan. Feketén fehéren le van írva a deja vu jelenség okai, nem az általam belinkelt cikkben, szerte az interneten. Le van írva, hogy miért is életnek át deja vut a vak emberek is. Ha le akarsz pontozgatni valakit ott van az előttem szóló, aki nyilvánvalóan tök felesleges választ biggyesztett ide meg ide nem illőt. Kit érdekel miben hisz? Muszáj ide hányni mindenféle f@ságot? Akkor miért is én lettem lenullázva? Kész vicc! Milyen logika ez? Őszintén általában teszek rá hogy pontozgattok, de most tényleg kíváncsi lennék az okra. Én voltam az egyetlen, aki normális választ adott erre meg... Omg.

2018. márc. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem értem, miről beszélsz. Egyáltalán nem akarom különlegesnek gondolni magamat, és ezt nem is akarom bemagyarázni senkinek, legfőképpen nem magamnak. Igen, elolvastam az általad belinkelt tartalmat,és igen, a tudomány jelenleg állása szerint ez az általánosan elfogadott magyarázat a deja vu-re. Idézett mondatommal nem megcáfolni szándékoztam az említett linken lévő dolgokat, hanem csak rámutatni arra, hogy az ezzel foglalkozó tudomány még gyerekcipőben jár pl. a fizikai törvényszerűségek kimutatásához képest, és ebből adódóan lehetséges, hogy nem teljesen fedi a valóságot, vagy legalábbis nem minden esetben. Ezt nem tudhatjuk. A kérdés, és a körítő "f@ságok" pedig elsősorban nem a jelenség lefolyására, hanem a személyes véleményekre, tapasztalatokra, az esetleges kiváltó okokra irányulnak.

Ha a kérdésben az "én" került volna túlsúlyba, akkor szeretnék elnézést kérni, elsősorban a jelenségről érdeklődtem, a személyes tapasztalatok pedig csak példaként szerepelnek.

Azért írtam ki mégis a kérdést, mert kíváncsi voltam az emberek véleményére/tapasztalataira, akár még hitére is, ha a témával kapcsolatos és meg tudja magyarázni a véleményét.

A lepontozással kapcsolatban meg: Én nem pontoztalak le. Nem tudom, ki volt. Személy szerint a jelen kérdésnél, ami éppen az emberek - akár minél sokrétűbb - véleményének megismerésére irányul, nem tartom etikusnak negatívan pontozni egyik választ sem. Épp ezért nem értem a vádaskodást és a hangnemet, amit a lepontozás miatt jogosnak érezve megengedsz magadnak. Ha ennyire számít neked a pontozás, tudod, mit felpontozlak :) (mondjuk pont az ominózus hozzászólásod után lehet, hogy nem kellene).

2018. márc. 15. 14:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!