Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hülyeségek az alábbi kérdéseim...

Hülyeségek az alábbi kérdéseim, gondolataim, kifejtéseim a természetfelettiről, Istenről, angyalokról, stb (leginkább Istenes kérdések/felvetések? (nagyon hosszú) 16/l

Figyelt kérdés

Őszintén szólva egész eddig (rövidke) életemben ilyeneken gondolkodtam, mint amiket fogok írni. Nem f som tovább az előszavakat, mert így is hosszú lesz, és csoda ha valaki végigolvassa.

//Leszögezem, hogy nem 100%-ban, de azt, hogy Isten létezik, elhiszem, nem tartom kizártnak a lehetőséget, viszont nem vagyok vallásos.//

1) Ki/mi teremtette Istent? Ha Isten teremtette meg a világot, s az embereket, (vagy valami ilyesmi) akkor előtte valakinek Istent is meg kellett teremtenie. Ahogy azt is aki őt megteremtette, és így tovább. Valamiből ki kellett indulni.


2) Mi is az a semmi? Semmi volt, mielőtt bármi is létrejött vagy megteremtették. De kérdem én! Hogyan? Valahogy az egész univerzumnak létre kellett jönnie, de azelőtt mi volt? Ha semmi, akkor az, hogy nézett ki? Ha csak fehérség, mint ami pl a tévébe szoktak berakni, akkor az nem "semmi". Átlátszó sem lehetett, ugyanis ami átlátszó, azért átlátszó, mert mögötte van valami, bármi.


3) Ha Isten annyira jóságos és mit tudom én micsoda, akik több éven keresztül könyörögnek neki, miért nem hallja meg, miért nem küld bármilyen választ, ami nem teljesen rébusz, feltéve ha küld? Vagy nem feltétlen Isten, hanem mit tudom én, angyalok. Írok egy példát.: Valaki egész életében azért imádkozik, hogy valami varázslat történjen vele (másik világba kerül, szuper erőt kap, vagy találkozik Csingilinggel, Dzsinnivel az Aladdinból, akármi). Maga sem tudja miért, de vágyik erre az ismeretlenre mindennél jobban. Imádkozik éveken át, de ahogy az várható, semmi nem történik. Kérdi Istent, angyalokat, démonokat, a Sátánt, mindenkit, hogy miért. Aztán jön a másik lényeg! Ha teljesen felesleges, a semmiért van az egész, miért nem tudja elfelejteni, továbbjutni ezen a vágyán, ha ezzel csak magának okoz szenvedést? Vagy, ha mégsem lenne hiábavaló várakozás, miért nem tudják nem rébuszban közölni vele, hogy igen, van értelme, vagy nem, nincsen és lépj túl?


4) Ha nem csalás, nem ámítás, és tényleg létezik a nagyfőnök, angyalok, démonok, koboldok, dzsinnek, sellők, tündérek és pislogó kétfejű kígyók, akkor az ilyen felsőbb hatalmak miért nem mutatkoznak meg soha? Például az állítólagos őrangyalok. Ha tényleg mindenkivel van egy, az amelyik emberhez kötődik, miért nem láthatja? Én hiszek (vagy legalábbis szeretnék) a varázslényekben. Nem azt mondom, hogy pont a Földön, de akkora az univerzum, hogy szerintem kizárt, hogy ne legyenek.


5) Előző élet. Elméletileg utaztatással megtekinthető az előző életünk (feltéve ha egyáltalán van előző élet). Miért kell mindent elfelejtenünk? Nem azt mondom, hogyha kegyetlenül meggyilkoltak, akkor döfésre vagy kínra pontosan emlékezzünk, de miért kell mindent elfelejteni, törölni? Mi van akkor, ha mit tudom én, volt valami feladatunk ott, de azt nem végeztük el, és akkor az böki egész élete során a csőrét, de fogalma nincs mi is az ami nem hagyja nyugodni.


6) Miért nincsen mérlegelés vagy szerződés? Ezalatt azt tudom hasonlítani, mint pl amikor valaki eladja a lelkét a Sátánnak vagy ki a fenének. Most pozitív oldalra gondolok. Szeretne például erőt, de nem fegyvert, repülést vagy az egyik elem irányítását, mint az Avatárban, hanem tegyük fel, gyógyítás képessége. DE! Egyrészt, valaki megvizsgálná, hogy megérdemli e, s ha tegyük fel igen, akkor is, csak, hogy ne legyen ilyen egyszerű, az ereje használatával érezné gyógyítás közben a kínt, amit a beteg átélt, ami lelkileg valószínűleg megviselné.


7) Reinkarnálódásunk előtt megtervezzük az életünket. Miért is?

Olvastam és hallottam már, hogy mielőtt lejövünk a Földre, avagy megszületünk, megtervezzük (nagy vonalakban) az életünket, amit aztán amikor megszületünk, elfelejtünk, viszont az, amit elterveztünk, az megmarad. Persze ebbe a többi élő is beleszólhat, megakadályozhat, stb. De kérdem én, ennek így mi értelme lenne? Nem hiszem, hogy bárki magától választaná azt, hogy mozgássérültnek szülessen, vagy vaknak, vagy ami talán a legrosszabb, teljesen, feje tetejétől a talpáig bénultnak, és így várna rá hosszú élet. Ezzel most igazából azt szeretném írni, hogyha ez igaz lenne, ugyan mi írtuk meg, de mégsem lenne "saját" döntés - szerintem.


8) Miért jutna pokolra azért valaki, ha öngyilkos lenne? Ha öngyilkos lennék, akkor persze, a szeretteimnek fájna, de ezért nem hiszem, hogy bárki poklot érdemel. Ha életében jó ember volt, segített, sőt, még az egészségügyben is dolgozott, mégis egy mélypont miatt megölte magát, nem érdemel ezért poklot. Saját élete volt, elméletileg nem ő kérte, Isten pedig csak ne büntessen ezért.


Bónusz:


-Előző élet utaztatáshoz miért KELL +18-nak lenni? Nem mindenki ugyanolyan. Mire értem ezt? Arra, hogy valaki 18, de még 33 évesen se lenne képes például az előző életében történt halálát feldolgozni, ha látná, vagy hozzá még érezné is, valaki pedig 15-17 évesen is képes rá. Egyszerűen a nagyeszű utaztatónak meg kellene vizsgálnia, hogy alkalmas rá, vagy sem. Szerintem nem akarnak annyian 18 év alatt ilyenre menni, hogy ne tudjon leülni, és kérdezni az illetőtől, s kielemezni. Soha nem tudtam meditálni meg ehhez hasonló nyugodt dolgokat csinálni, mert képtelen vagyok ellazulni, vagy másért. Xy évek óta szeretném kipróbálni az utaztatást, mert érdekel. Ha az egész egy nagy baromság is, a pénzemen kívül semmit nem veszítenék, de az is az én saját problémám lenne. Erre szembesülök azzal, hogy 18 éves alatt lényegében be*aphatom, nincs semmi. Sajnos (vagy nem sajnos) az évek alatt kellőképpen olyanná váltam, aki kibírná. DE! Ha mégsem, akkor is a saját felelősségem lenne (apám is megengedné). Egyszerűen alá kéne íratni egy papírt, hogy nem vállalnak felelősséget oszt' cső. De nem. Most várhatok közel 2 évet, pedig tényleg annyira egyszerűen megoldható dologról van szó. Általános iskolás korom óta érdekel ez, pedig szkeptikusan állok hozzá, mert nem hiszem, hogy bármi kisülne belőle.

__________________


Most ennyi jutott eszembe, valószínűleg azért mert álmos vagyok, de évek óta bennem vannak ezek, és a legjobb barátnőmön kívül senkinek nem mondtam, mert nem olyanok, hogy elgondolkoznának ezeken. Aki teljesen hülyének tart, elfogadom. Tudom, hogy kicsit furcsa, sőt, akár abnormálisak a fent leírtak, de attól még, ha mindenki szerint az, nem fog változni. Hozzáteszem, hogy ilyenekről nem szoktam csevegni, mert nem erőltetem magam senkire, főleg akit egyáltalán nem érdekel.


U.i.: Aki végigolvasta, vagy nem olvasta végig, de nem írtad kommentben vagy privátban, hogy mekkora hülye vagyok, annak köszönöm. :)



2018. ápr. 7. 01:10
 1/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
30%
Nagyon sokat kell meg tanulnod, remelem lesz aki tanit.
2018. ápr. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Megpróbálok saját meglátásom szerint válaszolni:


1: Ki teremtette istent? Ahhoz hogy valami meg legyen teremtve a te értelmezésed szerint, ahhoz időintervallum kell. Csak azt felejted el meglátni, hogy a tér és idő kettő olyan folyamat ami a beteljesületlenséget fejezi ki. Minden szenvedés ezen okokból való. Például honvágy, vagy hiányzik a család mert messze van. Időben pedig, régen elhunyt barátok stb... Na most mindennek csak akkor lehet kezdete, ha az időnek is kezdete van.

Szóval arra a kérdésre hogy miben ér véget a teremtés kezdete, azaz ki kezdte, az a válaszom hogy minden kezdethez idő kell, még ha nagyon kevés is.

A valódi forrása a dolgoknak túlmutat mindazon hogy időbeli kezdete legyen, vagy térbeli tulajdonsága, mert ez mind csak a késlekedést szolgálja, a végcél elkerülhetetlensége felé. Képzeld el ezt az istent úgy, mint egy napot, amelyen kívül nincs semmi más. Ez a

"nap" a lehető legkisebb dolog az univerzumban mert csakis ez létezik, és minden oknak ez a forrása. De mégis a legnagyobb, mert mindkét fogalom ellentétes jelentése belőle ered. Ez a kettős természet jellemez lényegében mindent.


2: Mi a semmi, és milyen színe van? (Valami ilyesmi)

Lényegében a legegyszerűbb kvantummechanikai szabály az,

hogy minden aszerint változik hogy megfigyeled-e, vagy nem. Hogyha te nem vagy jelen valahol, ahol nincs semmi,

(Mivel ha jelen lennél akkor már nem lenne semmi, mert rendelkezel térfogattal/idővel) akkor honnan tudhatod hogy ott ahol nincs semmi, mi van? A semmi a jelenlét hiánya. Nem emlékszel arra, hogy mi volt még mielőtt nem léteztél? Ez azért van mert minden emlék, és agyi minta amivel rendelkezel, az része térnek és időnek.


3: Isten miért nem segít közvetlenül?

Beláthatod hogyha mindenkinek minden kívánsága teljesülne, az rövid úton más ember kívánságának ellentmondásába vezetne. Akkor kinek van igaza?

Felhozod példának a gyógyítást. Ezzel csak az a baj hogy

a természet törvényei ellen való. Lehet gyógyítani, nem azt mondom hogy lehetetlen. De azt biztos hogy nem "istentől" kell kérni, mert ugyanúgy ahogy a születés, a halál is természetes folyamat. Mindannyian csak egy behatárolt testnek kiterjedésében cselekszünk, akit ha meggyógyítasz még nem fogod megoldani a problémáit.

Különben is ha te képes vagy valakit meggyógyítani, miért nincsen meg annak a valakinek a képessége ugyanerre, hogy önmagával megtegye?

És ez a buktatója minden "szupererőnek".

Azt várja az ember tőle, hogy jobb lesz másoknál, még akkor is ha "magasztos" célt szolgál vele, amivel másokon segít. De az igazság az, ha mindenki rendelkezik vele, rögtön varázsát fogja veszteni, és olyan hétköznapi lesz mint az olvasás. Megjegyzem még azt is hogy, lehet az ember bármilyen erős, minden erejét a környezetéből szedi össze, és adja le. Soha semmi sem igazán új.

Miért nem közlik az emberrel hogy van-e az életnek értelme vagy nincs? Azért mert igazán boldog az ember attól függetlenül lesz, hogy miben hisz vagy mit tud? Aki a tudásában vagy másokban keresi a boldogságát

(Amelyet mindenki keres) az szenvedni fog, mert ezek mind olyan "minták" amelyek az adott tudás, vagy a barátok jelenlétének hiányával van körbevéve.

Hiszen több helyen nincs valaki mint ahol van, és ugyanígy több helyen nincsenek gondolataid mint ahol vannak!


4: Lények amelyek nem mutatkoznak. Esetleg belegondoltál abba hogyha valami magasan fejlett, a legtöbb helyen nem mutatkozik, mert nincs érdeke hozzá?


5: Az előző életekre való emlékezés már egy bonyolultabb dolog. Az emberi agyban a legtöbb dolog nagyon mélyen el van ásva, főleg a tanult folyamatok. Vajon miért nehéz olyan dologra emlékezni, amely nem abba a testbe történt mint amibe most vagy? Én még arra sem emlékszem mit reggeliztem tegnapelőtt. Jelentős események íródnak a lélekbe, és nem igazán a szürke hétköznapok.


7: Nem tudhatod hogy megtervezi-e születés előtt az ember az életét vagy nem.

Viszont a mozgássérült problémára hadd világítsak rá másképpen. Ha valaki mozgássérültként születik, és életképes, egészséges öntudattal rendelkezik, akkor van rá lehetősége elutasítani valamit ami elővé teszi?

Én sem, és más sem dönthet arról hogy megszületik, akár egészséges a teste, akár nem.


8: Pokolrajutás: Először is már ott bukik az egész ötlet, hogy véges élet állítólagos vétségeiért, nem járhat vég nélküli szenvedés. A döntés mindenképpen az emberé, ha öngyilkosságot követ el maga ellen. De nem szükséges eldobni mindent az embernek magától, mert ez egy lehetőség hogy válaszokat kapjon az élet nagy kérdéseiről, és megtapasztalja azt. Szóval el ne hidd hogy az embernek szenvednie kell az örökkévalóságig.

De úgy gondolom hogy a kereszténység már megcsillogtatta foga fehérjét az utóbbi évszázadokban, remélem nem kell többet mondanom...(A pápa szerint nincs pokol mellesleg)


Szóval ez lenne a válaszom. Örülök ha végig értél rajtuk, és elgondolkoztál. Ez a lényeg.

Üdvözletem

2018. ápr. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1, keresztény vallás szerint pl isten volt és kész, őt nem teremtette senki sem, csak volt mindig is, és ezt az emberek mivel korlátoltak nem tudják felfogni.

2, semmi az fehér sem lehet éppúgy ahogy átlátszó sem, és ahogy mondani szokták "a semmi olyan valami ami azért van mert nincs", egyszerűen nem lehet másképp megfogalmazni

3, általában azt mondják erre a vallásos emberek, h isten tudja h mi az ami ártana az illetőnek és azért nem adja meg

4, vannak akik azt állítják h isten/angyal/démon/stb megjelent neki

5, ha van is elöző élet akkor logikusan gondolkozva azt mondom azért nem emlékszünk mert nagyban befolyásolná a jelenlegi életünket, és ha van is vmi "befejezetlen ügyünk" akkor arra újra rá kell jönnünk

6, a Sátánnak a lélek kell, tehát nem fog mérlegelni h "megérdemli-e" az illető csak adja, és de van szerződés csak épp szóbeli (keresztény vallás szerint, sátánisták szerint a Sátán Atya a jószándékú istenség szóval ott más a helyzet)

7, ez egy logikátlan teória, ennek nem látom értelmét

8, gyilkolni bűn a keresztény vallás szerint (is), mindegy h magadat vagy mást de ölsz, és mivel főbűn ezért mindegy h am milyen "jó" ember volt Pokol a jussa

+bónusz, valószínűleg azért nem lehet 18 év alattinak ilyet csinálni mert a törvény nem engedi... Ez persze csak tipp, de ezt tartom logikusnak.


Részint logikámra hagyatkozva, részint vallási ismereteim alapján válaszoltam, igaz főként a keresztény vallásra koncentrálva, de ígyis elég hosszúra sikerült (esetleges helyesírási hibákért bocsi, lusta vagyok átolvasni) a komment. Ne emészd magad, tök jó h gondolkozol nem pedig birka módjára hiszel el/utasítasz el dolgokat! Ha esetleg van kérdésed írj nyugodtan privátban is akár. 21/L

2018. ápr. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Szép lassan elkezdek válaszolgatni :)


Lajos

2018. ápr. 8. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1. Az emberi gondolkodás lineáris, és te emberi logika szerint gondolkodsz. Ez a lineáris gondolkodás azt mondja ki, hogy az idő egy irányba halad, valamiből valami következik, az eseményeknek előzményük és utóhatásuk van (ok-okozat). De azt te is könnyen beláthatod, ha van benned egy kis nyitottság, hogy ennek nem feltétlen kell így lennie mindig, mindenhol, minden esetben. Létezhetnek olyan valóságok, ahol a mi fogalmaink szerint értelmezett idő nem létezik, vagy esetleg többirányú, vagy netalán párhuzamos. Ennélfogva nem nehéz elképzelni, hogy egy omnipotens entitásnak nincs szüksége időre, vagy térre - tehát öröktől fogva létező, minden mindenhol jelenlévő.


2. A "semmi", a "végtelen", és a hasonló fogalmak megintcsak olyanok, amik az emberi agy képességei felett állnak. Lehet ugyan számolni a semmivel, meg a végtelennel is, de ha istenigazából belegondolsz, a semmit nem tudod elképzelni. Ez azért van, mert az emberi elme a véges, megfogható (mentális vagy fizikai) formák használatára van "kitalálva". Ennek egyszerű evolúcióbiológiai okai vannak, mivel véges formákkal teli, fizikai valóságban élünk, egyszerűen így praktikus.


3. Honnan tudod, hogy Isten nem küld jelet? Lehet, hogy ezer és ezer jel van körülötted, de te egyszerűen nem veszed észre őket.

Én megfordítanám a kérdést: honnan tudod, te, egyszerű halandó, hogy nem épp az a legjobb számodra, amit kapsz? Mert éppenséggel nem kényelmes, vagy mert éppen fáj? Miért gondolod, hogy a vágyaid szerint kellene működnie a világnak?


4. Honnan tudod, hogy nem jelennek meg? Mi van, ha csak nem érzékeled őket?


5. Valószínűleg oka van annak, hogy mindent elfelejtesz. Nem biztos, hogy ez egy előre eltervezett valami; lehet, hogy egyszerűen az emberi elme, ezen az evolúciós szinten nem képes megőrizni az előző élet emlékeit.


6. ---


7. "Nem hiszem, hogy bárki magától választaná azt, hogy mozgássérültnek szülessen"

Én meg nem hiszem, hogy bárki is magától nézne horrorfilmeket, mikor vígjátékot is nézhetne, és azt sem hiszem, hogy valaki magától állna katonának, mikor irodai munkával akár többet is kereshetne, kényelmesen. Mégis sokan néznek horrort, és sokan állnak katonának.

2018. ápr. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Isten létének legfontosabb alapja, hogy ÖRÖKTŐL FOGVA VAN.

Ennek alapján, ha elhiszed létét, nem agyalhatsz azon, mióta.

.

"Reinkarnálódásunk előtt megtervezzük az életünket."

A reinkarnáció tanát nem ismerők divatos hangoztatása.

Általában olyanok mondogatják, akiknek elfogadható, vagy jó soruk van.

Valószinű, nem tartják igaznak azok a dél-amerikai szeméttelepen nyomorgók, akiknek lehetőségük sincs abból az állapotból kitörni.

(Mellesleg, születésem előtt én is Rotschild akartam lenni, de azt modták, oda nem kell kölök.)

2018. ápr. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!