Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Fejtsük meg! Mitől mozoghatnak...

Fejtsük meg! Mitől mozoghatnak a tányérok a mosogatóban? (Kérlek válasz előtt olvasd végig, nem hosszú! )

Figyelt kérdés

Éjjel arra ébredtem, hogy hangos zajok jönnek a konyhából, több egymás után. Nem vagyok egy betörőktől parázós, de kimentem, és semmi, minden zárva.

Úgy vélem, a tányéron zörrentek a mosogatóban, amelyek egymásra csúsztak.


Az erősen valószínű, hogy senki nem ért hozzájuk, mivel aludtunk, nagyobb testű állatok pedig biztosan nem mászkálnak a konyhapulton.


Mitől mozdulhatnak el mégis tányérak az éjszakában?


Előrebocsátom, NEM szellem-belemagyarázást várok, hanem komoly válaszokat arra vonatkozóan, hogy mi okozhat ilyesmit. Például arra gondolok, hogy száradás miatt lecsökkent két tányér közötti súrlódás, és ezért csúsztak össze.


2016. febr. 18. 17:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A száradás miatt, de akár a hőingadozás miatt is lehet. Vagy pl. kezdettől fogva mozogtak egymáson a nedvesség miatt, csak egészen lassan, ami csak órák múlva látszódott meg, mikor már lecsúsztak egymásról.


Ezek sűrűn előfordulnak. Nálunk pl. a szekrények is ropognak időnként. Érdekes, hogy főleg akkor, mikor bekapcsol a fűtés. Na már most nem 10-en fokos hőingásról van szó, max 1-2 fok, és mégis. Néha hirtelen akkorát roppannak, hogy rendesen ugrok egyet. :-)

2016. febr. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Elég instabilak ha pl össze vissza vannak benne elég csúszós tárgyak nagyon könnyen elmozdulnak. Akár a csapról rácsöppenő víz is okozhat ilyesmit. Vagy egy nagyobb zaj pl gyorsabban elhúzott egy teherautó az utcában ami egy kátyúra ráhajtott és egy minimálisan megremegtette a talajt.
2016. febr. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Egymáson feküdtek, és összecsúsztak, nálam a tálcák csinálták ezt. 1-2 óráig nyugiban vannak, aztán a hőtágulás miatt "összeesnek".
2016. febr. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Amiket irtak, azok logikusnak tunnek, de peldaul nalunk az uvegpoharak koccannak ossze, ugy, h van koztuk hely. Ki tudja, h hanyszor hallottam mar azt a tipikus hangot, volt, h kimentem megnezni, de szepen alltak a szekrenyen.
2016. febr. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Akár rázkódástól is lehet, például ha vonat, vagy egyéb nagy jármű halad el az épület közelében.Mi vasúthoz közel lakunk és ahányszor kamion vagy vonat halad el, a vitrinünk üvege halkan csörömpöl.Az ilyen kis remegés is szerintem simán elcsúsztathatja az amúgy is instabilan álló edényeket.
2016. febr. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A száradás miatt lecsökkent két tányér közötti súrlódás, és ezért csúsztak össze. De egyébként nem láttad, hogy mozognak a tenyérok és gondolom nem vezetsz naplót a tányérok helyzetéről, hogy pl: 1 órával ezelőtt milyen pozícióban voltak meg ilyenek. Valószínűleg félálomból felébredve csak képzelted.

"nagyobb testű állatok pedig biztosan nem mászkálnak a konyhapulton."

Egy grizzly biztos nem, de egy egér és egyéb rágcsáló állatok még lehettek.

"Előrebocsátom, NEM szellem-belemagyarázást várok, hanem komoly válaszokat arra vonatkozóan, hogy mi okozhat ilyesmit."

Akkor minek jöttél ide kérdést feltenni, ha szerinted nem szellemek és ezoterikus lények vannak a tányérmozgás hátterében, hanem tudományos módszerekkel akarod megválaszolatni ezt a kérdést? Nem lett volna egyszerűbb a tudomány topicban feltenni ezt a kérdést?

2016. febr. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

"Valószínűleg félálomból felébredve csak képzelted."


Ez kizárt, nem szoktam félálomból felébredve képzelődni, főleg nem egymás után többször is. Sosem volt rám jellemző.


"Egy grizzly biztos nem, de egy egér és egyéb rágcsáló állatok még lehettek."


Köszi a feltételezést, annyira ismerem a konyhámat, hogy ezt a lehetőséget is kizárjam. :)


"Akkor minek jöttél ide kérdést feltenni..."


Mert nyitott vagyok ilyen magyarázatokra is. Az ezotériát a szabadgondolkodás egyik fórumának is tartom. Semmit sem szeretek kizárni, csak azért, mert elsősorban nem a szellemjárást feltételezném. Kötözködnöd meg nem kell.

2016. febr. 19. 17:26
 8/14 anonim ***** válasza:
Régebben laktam egy Váci úti panelház 4. emeletén. Pont a ház alatt ment el a metró, és olyankor mindig berezonált az egész lakás.
2016. febr. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Ez kizárt, nem szoktam félálomból felébredve képzelődni, főleg nem egymás után többször is. Sosem volt rám jellemző"

Mi az, hogy egymás után többször is? Minden éjjel, vagy mi? Gyakran vagy félálomban álom és ébrenlét között? Mondjuk álmodban egy robbanás hallasz és hirtelen felébredve azt hiszed, hogy ébren hallottad? Ez valóban olyan kizárt lenne?

"Köszi a feltételezést, annyira ismerem a konyhámat, hogy ezt a lehetőséget is kizárjam. :)"

Ezt nem valami sertésnek szántam, de eléggé gyakori, hogy olyanoknál is van egér, akik kizártnak tartják ennek a lehetőségét. Gyakran csak este merészkednek elő. Nemtom, de ha van otthon háziállat az is le verhette a tányérokat, vagy egy kisebb földmozgás is okozhatta. Na nem, nem földrendésre gondolok, hanem a közelben elhaladó járművekre.

"Az ezotériát a szabadgondolkodás egyik fórumának is tartom"

Jó neked.

"Mert nyitott vagyok ilyen magyarázatokra"

De, ha tudományos módszerekre válaszokra vagy elsősorban kíváncsi, akkor értelemszerűen a tudomány kategória jöhet szóba, hacsak nem titokban fordított pszichológiát alkalmazol. :D

"Kötözködnöd meg nem kell."

Én nem nevezném annak, de a te dolgod mit hiszel.

2016. febr. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Egy darab egér egy darab éjszaka alatt is akkora pusztítást végez a konyhában, hogy képtelenség nem észre venni, hogy ott valami járt.

Az apró kis ürülékéből amit jártában keltében mindenhol szana széjjel hagy, még a laikus is igen gyorsan realizálja, hogy beköltözött a lakásba.

Csak az nem veszi észre, aki nem is akarja, az egér ugyanis kifejezetten feltűnő nyomokat hagy maga után.


Az egeret tehát minden további nélkül ki lehet zárni.

2016. febr. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!