Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mit válaszolnál az energiavámp...

Mit válaszolnál az energiavámpírnak? (hosszú)

Figyelt kérdés
Kérem, csak azok írjanak, akik hisznek ebben. (Amúgy ez csak egy pszichológiai jelenség, nem szó szerint kell venni a vámpír szót.) Szóval több oldalon is olvastam, hogy a velük szembeni védekezés egyik módja, ha egyszerűen nem vagyunk vevők a negatív megnyilvánulásaikra, elengedjük a fülünk mellett stb. És írják azt is, ilyenkor az ún. energiavámpír nem tud mit kezdeni a helyzettel, csak azt érzi, hogy most valami megváltozott, hogy ezúttal nem járt sikerrel, és majd megkérdezi: "mi az? mi történt veled? mi a baj?" Nálunk ez menetrend szerűen le is zajlott, persze nem bunkó módon hagytam figyelmen kívül a pletykáit, százszor elismételt dolgait, panaszkodásait, célzásait, szurkálódásait, de nem is mutattam különösebb érdeklődést, és főleg nem folytam bele a "beszélgetésbe", csak egy "aha. hmm, tényleg?" féle reakcióval próbáltam rövidre zárni. De sajnos ennek nem az lett az eredménye, hogy elmaradoztak a próbálkozásai, hanem még inkább rám irányul a figyelme! Mert hogy velem valami baj van. Nem úgy reagálok, mint régen, nem nevetek a mások kárára mondott vicceken, nem vagyok hajlandó politikusok fölösleges szídásával meg panaszkodással elfecsérelni az időt és az energiát. Naponta 100x hallom a frusztrált és ingerült hangsúllyal feltett kérdést, hogy "mi a baj?" Amivel megint csak a véremet szívja, átvitt értelemben. És naponta 100x kell mondanom, hogy "semmi", és a "biztos?" kérdésre, hogy "tényleg semmi". Hogyan lehet kikerülni (nem csak fizikailag) egy ilyen ember látóteréből? Szerintem félig-meddig tudatosan csinálja ezt a játszmát, szeret lelombozni másokat, ezért sem olyan egyszerű a helyzet. Kapcsolat megszakítás nem opció (egyelőre), durva összeveszés nem opció, egyenes beszéd nem opció (az csak jóindulatú emberek közt működik), én viszont a játszmázáshoz vagyok tehetségtelen. Bocsi, hogy ilyen hosszú lett! Ha van valakinek tapasztalata ilyen téren, szívesen veszem a tanácsait, mert bár messze nem a világ legnagyobb problémája, tudom, de azért hosszútávon igencsak idegőrlő tud lenni.

2017. ápr. 5. 22:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Semmit.
2017. ápr. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha megkérdi mi a baj köszönd meg az érdeklődését vagy hogy próbál törődni veled és hagyd faképnél
2017. ápr. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 TR75 ***** válasza:
Szembesítsd azzal, hogy energiavámpír.
2017. ápr. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én ezt:

[link]

2017. ápr. 6. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A mennyei prófécia c. regény és a hozzá tartozó gyakorlati könyvek kizárólag erről szólnak.:)
2017. ápr. 6. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Fish1 ***** válasza:

A játszmázás meg a rövid visszakérdezés nem vezet eredményre, ezek csak adják alá a lovat. Egyik megoldás pedig az egyenes beszéd, de nem leszóló stílusban. És szerintem úgy add elő, hogy téged ez fáraszt, stb., ne úgy, hogy őt okolod bármiért is. Ez véget vetne a mi a baj című kérdéseknek is.

Ha nagyon negatív és azok után se változik veled szemben, hogy elmondtad neki, mit érzel, akkor marad a kapcsolat fokozatos leépítése (egyre kevesebb találkozás, beszélgetések minimalizálása).

Jó esetben észbe kap és máshogy fog viselkedni. De ehhez szembesíteni kell a saját dolgaival, mert lehet észre sem veszi magát, hogy ezáltal jut energiához.

Vagy ha nagyon fáraszt, pl. másokról való siránkozásokkal, mondd neki, hogy nem érdekel mások élete, főleg nem olyanoké, akiket nem ismersz, van saját életed is, stb.

Szerintem ha nem mondod el neki konkrétan, mivel szipolyoz le, akkor változni se fog.

2017. ápr. 6. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Legyél határozottabb kiállású. Ha elkezd mondani valamit, 2 mondattal szereld le. Pisilnem kell, fel kell hívnom valamit, fel raktam a kaját főni ki ne fusson vagy mittudomén:) a lényeg, hogy nem nem reagálunk, hanem nem engedjük hogy elmondja. Valasztanod kell. Vagy a sarkadra állsz és nagy eséllyel megsértődik-de aztán békenhagy, vagy mindennap leszívja az agyadat. Nekem volt egy ilyen csekkolóm a hotelban. Mindennap fejfájással mentem haza. Mindig velem akart meló után beszélgetni mert én meghallgattam. Aztán leépítettem a fentebb leírt módon. Ne hagyd magad. Nagyon meg tudja keseríteni az életedet.
2017. ápr. 6. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mondd meg neki hogy

- fáraszt az állandó nyaggatásával, hagyjon békén.

- most nem érsz rá a hülyeségeire

- beszélgessen erről X-szel mert őt érdekli a téma

Ha nem veszi a lapot akkor egyszerűen mondd meg neki hogy "Nézd, engem ez nem érdekel.". Ennyi. Ha olyan hülye hogy továbbra is a véredet szívja akkor nyugodtan emeld fel a hangodat, mondd meg neki hogy "Zavarsz" és küldd el a fenébe.

2017. ápr. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Awakening77 válasza:
78%

Tudom, nagyon nehéz, de keresd meg ebben az emberben a jót. Pl. szép az arca, szép ruhákat hord, jó a humora, vagy bármi szép és jó amit találsz benne. Koncentrálj erősen ezekre a tulajdonságaira. Válaszolj pozitívan a negatív hozzászólásaira. Kitartóan, állhatatosan.

Pl. amikor szid valakit, (bárkit) te szép szóval védd meg azt az illetőt: pl: "a politikusoknak szerintem óriási teher van a vállukon: ismertség, nagy horderejű döntések, ők is emberek, tévedhetnek, stb.." Mindenben keresd a jót. Ha erre koncentrálsz, ezt fogod bevonzani, és a változás is érzékelhető lesz. Én ebben hiszek.

2017. ápr. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 thoomas26 ***** válasza:

Ha tényleg nem tudod elkerülni és kénytelen vagy a közelében maradni, akkor sajnos muszáj felvenni a kesztyűt... bár igyekezni kell azért a lehető legkevesebb időt rászánni, illetve vigyázni, hogy nem tudjon sok energiát elvenni tőled.

Talán a legértelmesebb tényleg az lehet, hogy megmutatni neki, hogy hogyan is kellene a világ dolgaihoz állni, hogy hogyan is kellene viselkedni. Ilyen értelemben csatlakoznék az előttem szólóhoz; mindenképpen úgy kell előtte viselkedni, ahogy helyes, s előbb-utóbb talán észreveszi, hogy másképpen is lehetne, nem csak úgy, ahogy ő eddig tette.

2017. ápr. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!