Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Van akinek bejött a Bryan...

Van akinek bejött a Bryan Tracy féle vonzás törvénye, alkalmazása esetén?

Figyelt kérdés
Akár az egzisztencia területén... F
2018. ápr. 29. 09:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%

Nekem "bejött", bár én Bryan Tracy hanganyagaira csak azután találtam rá a youtubeon, miután már megtapasztaltam és felfogtam, amiről beszél, szóval újat nem mondott, csak megerősített. Az összes nagy guru igazából ugyanarról beszél, csak máshogyan, más nézőpontból. Minden ugyanarról szól.

Ez egy körforgás a tetteid és a gondolkodásod között, mert ha úgy gondolsz magadra, mint aki képes valamire, akkor a tetteidben megjelenik ez az önbizalom, és ez fogja garantálni, hogy sikeres leszel. Ha viszont nem vagy magabiztos, és kétségeid vannak, akkor a tetteid is ezt fogják visszatükrözni. Szóval igazából nem vonzasz be semmit (legalábbis az én nézőpontom szerint), hanem a megfelelő gondolkodással egységbe kerülsz önmagaddal, ami az alapja annak, hogy elérd az életben, amit szeretnél. Nincs itt semmiféle misztérium, ez baromi egyszerű. Ez nem egy hókuszpókusz, amire csak néhány "kivételes" ember képes, hanem mindenki naponta megéli, csak valaki felismeri a létét, és a felismerés által képes rajta változtatni, ezáltal pedig az életén változtatni.

2018. ápr. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:

Ha belegondolsz a vonzás törvénye abszolút bejön. Nem tudatosan biztosan. Tudatosan csak úgy tudod bevonzani a dolgokat, ha el is hiszed, hogy az úgy lesz, nem csak felületesen gondolsz néha rá, hogy de jó lenne.

Én gyerekként megálmodtam milyen életszínvonalon szeretnék élni. Tök érdekes, de amellett, hogy mindig ilyesmit játszottam, rengeteget fantáziáltam róla és most úgy tűnik, hogy némi változtatással ugyan, de beálltam a helyes útra.

Hittem benne és elindult valami. Az más kérdés, hogy felnőtt fejjel már sokkal szkeptikusabb vagyok. Így nehezebb is bevonzani valamit.

2018. ápr. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

A bevonzásban nem hiszek. Abban igen, hogy ha tudom, mit akarok, pontosan tudom (!), látom magam előtt, és tudom miket kell tennem érte, akkor jobban észreveszem a lehetőségeket magam körül, és ha minden nap elmondom, hogy képes vagyok rá, akkor merek is élni ezekkel a lehetőségekkel. Bryan Tracy-t tisztelem és szeretem. Jó ember, és nagyon sok mindenben változtatott a munkássága a gondolkodásmódomon, rengeteget köszönhetek annak, hogy meghallgattam és elolvastam, amiket ő összegyűjtött és megírt.


//Viszont a Szabó Péter féle lebutított majmolás kifejezetten ellenszenves nekem.//

2018. ápr. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Húhú, ezt mintha én írtam volna. :D Ugyanígy megálmodtam gyerekként, hogy milyen életet akarok élni felnőttként, rengeteget fantáziálgatok róla a mai napig, és megvalósulni látszik. Én nem a vonzást használnám, mert szerintem nem vonzunk be semmit, hanem megteremtjük maguknak azt a közeget, amely közegben tetteink sokkal nagyobb százalékban képesek kifejteni hatásukat az álmainkra. Ezért mondtam, hogy ez egy körforgás. Gondolat -> Tett -> Gondolat. A körforgás pedig bármikor átprogramozható bárki számára, csak először fel kell ismernie, hogy létezik ez a körforgás. Így teremthetünk meg dolgokat.
2018. ápr. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Én egyébként az oviban ismertem fel először, hogy a gondolataim minősége befolyásolja a tetteimet, mert volt egy ilyen verseny, és különböző feladatokat kellett végrehajtani. Az egyik pl az volt, hogy távolról kellett labdával beletalálni valami dobozba. Szinte az összeset betaláltam, és bekerültem a döntőbe, mert dobás előtt mindig elképzeltem, ahogy eldobom és betalálok. A gondolat megteremtette bennem a tettet, ami sikerre vitt.
2018. ápr. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
A komoly sportolók felkészülésének is része a vizualizáció. Nem véletlenül. Fejben dől el.
2018. ápr. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Szóval, akkor, ha elképzelem, hogy lottó-milliomos leszek egy dögös luvnyával az oldalamon, akkor ez valóra is válik? :D
2018. ápr. 29. 11:21
 8/23 Elenios-E ***** válasza:
100%

Maximálisan egyetértek az előttem szólókkal.


A vonzás törvénye működik, mert minél többet gondolsz valamire (és nem mellesleg minél erősebb érzelmekkel gondolsz rá, ezt sokat kifelejtik, pedig ez is nagyon fontos), annál inkább benne lesz a gondolat az elmédben.


Aztán a későbbiekben, mikor olyan szituációval találod szembe magad, ami ebben segíthet, akkor nem kezdesz el gondolkodni rajta, tépelődni (vagy esetleg el se jut a tudatodig, hogy ez segíthet), hanem egyből beugrik ez az elképzelt vizualizált kép, és reflexből meg is teszed a dolgot.


Mondok, én is egy személyes példát.

Volt rajtam egy 10-15 kg súlyfelesleg közel 8 éven keresztül, és sehogy sem tudtam leadni. Pedig kipróbáltam mindenféle diétát és mindenféle sportot, de egy 2-3 hét után mindig előjött a kisördög, hogy ma inkább nem, mert fáj a fejem, fáradt vagyok,kell a pihenés az izmoknak, vagy most megeszek egy muffint, mert épp megdicsértek a munkámban, és így a súlyomból hol lement 2-3 kg, hol feljött, de nem sikerült leadnom a súlyfelesleget.

Aztán elkezdtem magamban minden reggel és este 15-15 percen át vizualizálni, hogy sportos vagyok, könnyedén futok, lapos, izmos a hasam, és utána azt vettem észre, hogy eltűnt a kisördög. Hazaértem a munkából, és semmi tétovázás, semmi gondolat, hanem teljesen reflexszerűen felkaptam a cuccom és mentem kondizni. Ebédnél is fel sem merült bennem, hogy ott egy somlói galuska (sokszor tényleg észre sem vettem), hanem reflexszerűen grillezett csirke fél adag rizs-fél adag zöldségköret.


Egyszerűen eltűnt a kísértés, eltűnt a kétség, mert olyan erős volt a fejemben a kép, hogy az agyam reflexszerűen (gondolkodás és tétovázás nélkül) minden döntéshelyzetben az ezt segítő opciót támogatta.


Nem meglepő módon, 3 hónap alatt le is adtam azt a 10-15 kg-t, és azóta se jött vissza.

2018. ápr. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

"Szóval, akkor, ha elképzelem, hogy lottó-milliomos leszek egy dögös luvnyával az oldalamon, akkor ez valóra is válik? :D"


MAgától nem. Ha elképzeled és akarod, és tanulsz és dolgozol érte, mint az állat, akkor igen. Akkor lehetséges, hogy gazdag leszel. Mert ha akarod, akkor meg fogod tudni találni a módját. A lottót megnyerni nem biztos, hogy a megfelelő út. A "luvnya" kifejezés pedig unintelligens emberek szótárában szerepel csak. Ha fejlődésre vágysz, akkor jobb lenne többet olvasni, tanulni és kevesebbet káromkodni.

2018. ápr. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Amikor először hallottam erről és Brian Tracyről semmim sem volt, se tervem, se célom, se igazán jó munkám, semmim. Miután úgy döntöttem, hogy belevágok (nem csak a vonzás törvényébe, hanem mindenbe, amit tőle tanulni tudtam), minden megváltozott. Az utóbbi 4-5 évben minden átalakult bennem és körülöttem. Csináltam 2 felsőfokú nyelvvizsgát, saját cégem lett, ami sikeresen működik és levelezőn egyetemre járok, egyre jobban érzem magam, kívül-belül, egyre sikeresebb vagyok és egyre nagyobb és több célom van az életben. Lehet rajta ironizálni, szidni, nevetni rajta, de egy dolog biztos: TE tehetsz azért, hogy neked jobb legyen! Ha akarod, tegyél érte!
2018. ápr. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!