Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Van akinek bejött a Bryan...

Van akinek bejött a Bryan Tracy féle vonzás törvénye, alkalmazása esetén?

Figyelt kérdés
Akár az egzisztencia területén... F
2018. ápr. 29. 09:50
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
20-as: Ez nekem nagyon kusza. :) Pedig megértek szinte bármilyen programozási algoritmust, de ez valami misztikus hókusz pókusz, kifog rajtam. :) Te vagy Dávid Kóperálló Field? :D
2018. máj. 18. 23:23
 22/23 anonim válasza:

Rendben.


Nézd pont erről (is) szólt ez az írás, mert amiről én írtam, pont hogy nem misztikus hokusz-pokusz.

Hogy ki vagyok? Csak egy 40-50 közötti pacák, aki 23-25 éve önfejlesztő. Nézd, amikor élőben megcsináltatom azt feladatot másokkal amiről neked írtam, nem tudnak megmozdulni, kinyitni egy könyvet, felemelni a karjukat. Ez nem bűvész mutatvány és nem metalizmus. Az emberek naponta sikeresen és könnyedén megcsinálják ezeket a feladatokat, ám amint úgy kell megtenniük, hogy ebben nem segíthet a tudatalatti akkor egy helyben ácsorognak értetlenül.

Ez az egyik véglet, amikor az éltedben egy sor dolgot úgy szeretnél megtenni, hogy abban nem segít a tudatalattid és így nem fog menni, még akkor sem ha egy egyszerű dologról van szó, amire képes vagy.

Ez nem hokusz-pokusz, még az olyan dolgokhoz is hogy kinyitod egy kulccsal az ajtód a tudatalattid és a tudatod együttülődése kell. Oké, tehát értesz a programozáshoz. Amikor beírod a PHP kódot, amit nagyjából tudatosan ötöltél ki, nem igazán foglalkozol azzal, hogy a tudatod amúgy nem igazán tudja magától, hogy hogyan is kéne mozgatni ehhez az izmaid. Ha a tudatodnak nem csak a PHP kód kiötlésével kéne foglalkoznia, hanem az ujjaid mozgatásával is az eléggé káosz lenne, hiszen a tudatban nagyjából egy gondolat tud aktív lenni.

Azért fontos ez mert az élet számos területén számos dolognak úgy állunk neki, hogy nem úgy szeretnék használni a tudatalatti és a tudat együttműködését, ahogyan az eredményes. Kiötölted a kis PHP kódod és már írod is. Azt szerettem volna, hogy érezd át, hogy így nem megy, igen kérdező, próbáld légy szíves leírni a kódodat, úgy hogy az tudatoddal akarod direktbe mozgatni az ujjaid, használni az egyes izmokat és tapasztalod, hogy a tudatodnak lövése sincs. Csak közli a tudatalattiddal hogy mit csináljon az meg megcsinálja és ennyi. Ám a másik véglet sem megy. Ülhetsz a gép előtt mindenféle pozitív képekkel a fejedben, vizualizálhatod a programot amit írni akarsz, nem fogja ez belevonzani a kódsorokat a gépbe. – Mondogathatsz bármit közben. Attól még nem kerül a kódod a gépbe.

Az a bizonyos vonzás a tudatod, tudatalattid és a tudatfeletti közötti finom együttműködés és pont hogy nem valami varázsige mormolós, csodavárós felnőttkori Mikulás hit, aminek nagyon sokan hittük az elején.

Az egész olyan egyszerű mint a sétálás. Attól, hogy az emberek alapból azt hiszik, hogy a vonzás arról szól, hogy összekel vigyorogni meg mondogatni maguknak amire vágynak és ehhez képest kuszának tűnik a valóság, attól ez még egyszerű.

Kérdező, most tök komolyan, mit gondolsz vagy hiszel a vonzás törvényéről ?


Azt hogy arra kell gondolni, amit szeretnél és akkor bevonzod, igaz ? Amikor egyszer megkérdeztem újdonsűlt vonzás híveket arról, hogy a felújításhoz biztosan elég lesz a tapéta. A kérdés ugye arra vonatkozott, jól számoltak-e, vagy ha kell van nálam pénz és vegyünk még,stb,stb. Akkor azt a választ kaptam, hogy jaj ne is mondjam, nehogy ezért ne legyen elég. Mert hát össze megy az a kiba.. tapéta, vagy megnő a lakás csak mert megkérdeztem, hogy elég lesz e a tapéta. Ezt gondolja a legtöbb ember a vonzásról. Hogy ez valami varázslat. Hogy amikor kint szobrozol a megállóban és nem jön a busz, akkor nehogy azt mond, hogy miért nem jön a busz mert bevonzod, hogy nem jön. Ám attól, hogy vizualizálgatod hogy jön a busz, meg mondogatod, nem fog odavarázsolódni.



Tudod amikor először történt az, hogy amit írtam vagy mondtam az valami tök mást értett mint amivel segíteni akartam neki, akkor elgondolkoztam, hogy talán másként kell elmondanom.

Az egész dolog arról szól, hogy nem korlátozod önmagad azzal amit hiszel vagy gondolsz és ezért elkezdesz tenni érte. Ha az egszintenciáról van szó. Akkor nem korlátozod magad azzal, hogy nem hiszel benne, hogy olyan életet élhetsz amilyet szeretnél és elkezdesz tenni érte.


Persze felelős vagyok azért, hogy úgy írom-e, hogy megérted vagy sem. Ha azt gondolod valami misztikus hokusz-pokuszról írtam, hát akkor igaz, eléggé kusza lehetet amit írtam.

A magam részéről igyekszem is mindent megtenni, hogy érthetőbb legyen amit írok. Egy dolog azonban biztos. Nekem bőven elég, ha csak egyetlen ember megérti azt amiről írok és változtat az életén. Elég ha egyetlen ember aki eddig azt hitte hogy a hite a vízen tartja majd és ezt hívják úszásnak, inkább mégis elmegy úszni tanulni.


Kérdező Brian Tracy a világ egyik legjobb üzleti tanácsadója és sok keresnivalója nincs az ezoterikus kategóriában. Szóval felelős vagyok azért hogy félre érettél, viszont gondold végig azt kérlek. Hogy ha Brian Tracyről azt gondolod ezoterika, ha rólam azt gondolod, hogy hokusz-pokuszról írok és Dávid Kóperálló Fieldnevezel. Miközben pont azt szeretném veled megérteni, hogy a vonzás az nem valami varázslóiskola tantárgya és pont nem hokusz-pokusz. Nos, nem lehet, hogy igazából te érted félre amit Brian Tracy ír vagy mond ?


Például van az a rész, amikor azt mondja, hogy minden bevételed 10%-át tedd félre ? Ez nem valami csiribiri. Lehet hogy eleinte varázslatnak tűnik mert annyira nehéz, akkor kezd egy ezrelékkel, 1 százalékkal majd növeld. Mert Brian ilyesmiket is mond. Egy csomó konkrét gyakorlatias tanácsot mond. Még is mindenki a hokusz-pokuszt meg az ezoterikát látja benne, ahogyan az én írásomban is.

Ha elteszed, akkor tettél valamit az egzisztenciádért a másik út hogy mondogatod magadnak, hogy pénzt hoz a postás meg vizualizálgatod. Próbáld ki mindkettőt és nézd meg egy fél év múlva melyik módszer az eredményes.


Lehet hogy kusza, hogy te vagy a felelős a saját életedért és neked kell tenni azért, hogy ha változtatni szeretnél rajta. Nem lehet az, hogy Te nem hiszel abban, hogy a tetteiddel képes vagy változtatni az életeden, azt gondolod ez csak valami varázslattal lehetséges és ezért látsz mindenben ezoterikát, meg hokusz-pokuszt ?

Ne érts félre kérlek, én akkor is nagyon fogok örülni, ha te leszel az az egyetlen ember akinek segít amit írtam, ám akkor is ha nem. Nekem már akkor megérte leírni ezt az írást és az előzőt is.

A kérdés az, hogy neked megéri abban hinni, hogy én hokusz-pokuszról írtam. Nos, azt hiszem összekevertél valakivel : Nem én vagyok Dávid Kóperálló Field .

2018. máj. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

Legutolsó:

Köszönöm a kimerítő választ, tenni teszek az életemért, de nem hiszek a csodákban, sem a tündérmesékben, mivel éppen elég negatívum ért eddigi életem során. Vannak céljaim, amiért igyekszek minél többet tenni, de van egy ésszerű határ, ami után már nem érdemes többet tenni. Nem hajszolok elérhetetlen célokat, mint gazdagság, bomba nők, fényűzés, stb.

Átlagos vagyok és az is maradok, ennyi. De legalább egyedül azt csinálok, amit csak akarok, senki se szól bele az életembe. :)

2018. máj. 19. 23:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!