Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért van az, ha valaki...

Miért van az, ha valaki ezotériával kapcsolatosat kérdez, az egyből hülye, de a tudomány az sérthetetlen és mindenható?

Figyelt kérdés
Az evolúciós elméletet is pl. egy rasszista ember találta ki, ráadásul egy hibáktól hemzsegő elméletet alkotott meg, amit később ő saját maga meg is tagadott - volna, ha a mögötte álló pénzes emberek nem támogatták volna tovább a kutatásait. És mai napig pl. a fizikának is csak a 10 százaléka bizonyított, a maradék még várat magára - és ezek nagy része a klasszikus fizikában van ám, amik az alapok.
2010. jún. 16. 19:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%

Szia!


Ajánlok egy könyvet és magadtól is megértheted.

De egyébként tévedésből történik ez. Nincsenek tisztába az emberek az "univerzális" igazsággal, de ez természetesen nem az ő hibájuk. Mindenkinek jár egy esély. :)


szerző és cím:

Paul Brunton : Az Önvaló bölcsessége.


üdv

25/F

2010. jún. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
62%

Charles Darwin nem volt rasszista, csak elkülönítette az emberi rasszokat, amit mindenki tanulj földrajz órán.

és miaz hogy a fizikának 10%-a bizonyított?

erre van valami hiteles linked vagy valami alátámasztás?

vagy ezt is egy jósnő vagy egy szellem mondta?

2010. jún. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
42%
Mert a tudomány nagyobb "divat", mint az ezotéria.
2010. jún. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
73%
éljen a fél-(negyed-)műveltség magabiztossága
2010. jún. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
62%

(45%-os értelmi képességgel megáldott) 19.18-nak

"és miaz hogy a fizikának 10%-a bizonyított?

erre van valami hiteles linked vagy valami alátámasztás? "


Túlzás szerintem is a 10%, nincs az annyi sem.

Alátámasztás: A megtapasztalható világnak csak kb. 5-8 %-a a hagyományos értelemben ismert tömeg vagy energia, a többi a sötét jelzőt kapta nemrégiben, pedig ezt magunkra kellett volna aggatnunk. Neked különösen.

2010. jún. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
78%
És az ezoterikus dolgoknak mekkora része bizonyított? Szerintem jóval kisebb, mint a tudományos tényeknek. Na ezért.
2010. jún. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 BlackSword ***** válasza:
100%

Ekőször csak a kérdést olvastam, és a kiegészítőt nem...

Eköször is: Mivel a mai világban -a tudományok sokrétűsége miatt- nincsenek, mert nem is létezhetnek polihisztorok. Így könnyebb elhinni azt, amit a tudosok -sokat tanult emberek- állítanak és bizonyítanak. Az ezoterikus dolgokban a bizoyítás, és a bitonyítékok szubjektivitása, és az -mert itt ovastam, már nem tudom hogy hol, a kényege, hogy aki nem hisz az ilyenekben az korlátolt személy lenne- ekegyéből egy görcsös ellenkezés jön létre...


Darwin nem volt rasszista, csak leírta azt amit tapasztalt, és megfigyelt. Az hogy ő maga sem hitt benne ez így nem igaz, hanem kételkedett benne, ami végtére is nem meglepő, hiszen ő maga állította a téziseit, és a világ pedig az ellenkezőjét... Nem csoda ha egy mondhatniellenséges közegben kételkedni kezdetté...


Ha pedig tudományos írásokat akarsz olvasni, akkor inkább a könyvtárakat látogasd, és ne csak a neten keress, mert a neten sok butaság, és bizonyítás nélküli tézis is terjed... Bár sajnos -tapasztelatból mondom, édesanyám könyvtáros, és ő mondta- azt is meg kell nézni, hogy egy könyvet melyík kiadó adja ki, mert már könyvben is rengeteg a szenny... Az egy nézőpontból kialakított következtetés, pedig nem lehet a véleményalkotás alapja... minél több nézőpontból vizsgáksz meg egy dolgot, történést, tárgyat, hipotézist... annál objektívebben ítélheted meg... Ez a tudományok alapja, a megfigyelés, a tapasztalás, és az, hogy ezt több oldalről végezd el...


Bocsi a regényért... megpróbáltam objektív lenni...

2010. jún. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
38%

"(45%-os értelmi képességgel megáldott) 19.18-nak "


45%-> ha jól tudom, hogy mások szerint mennyire adok hasznos válaszokat jelenti és nem azt, hogy mekkora az értelmi képességem.

mint bme építészként mondom, egy házat nem azt tart össze, hogy melyik hónap milyen napján született, vagy mit varázsolnak vele, vagy a ház szelleme fogja össze, hanem a statikai határozottsága.


ezekben a dolgokban 500 éve hittek igazán, mivel az akkori műveletlen embernek bármit be lehetett adni.

2010. jún. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nem az a rasszista, aki elkülöníti a rasszokat, hanem akik szerint a rasszok nem egy fajba tartoznak! Darwin egy árva szóval sem mondta, hogy az ember az csak a fehér europid rassz, ő embernek tartotta a fekete bőrűeket is, sőt...


A tudomány állandóan észérveket akar, és minden túlzás nélkül mondhatom, hogy tulajdonképpen meg is kapja az érveit, indokait, okait, amire választ keres. Az ember egy kíváncsi faj, állandóan válaszokat keres. És ezt nagyon sok esetben a tudomány területén teszi, erről írnak az újságok, erről tudósít a média, ezt kutatom az egyetemen, etc.

Ezotériáról jóval kevesebbet hallunk, szerintem ezért van az, amit a kérdésben leírsz.

2010. jún. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
70%
és az ezotériában mit bizonyítottak már be?
2010. jún. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!