Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Drága ezósok, ti komolyan...

Drága ezósok, ti komolyan gondoljátok, hogy ki tudtuk bújni a csúnyagonosz tudomány alól?

Figyelt kérdés

Ugye kábé bármely ezós kérdésben megjelenik a kliségyűjtemény azon része, miszerint az adott dolog "természetfeletti", "emberi ésszel felfoghatatlan", és "nincs rá tudományos magyarázat". Aztán, mint akik jól végezték dolgukat, elvonulnak a népek.


Belegondoltatok már valaha, hogy mit is jelent ez valójában? Oké, szép meg izgis dolog hinni valami undergroundban, emg jól is hangzik, de nem ilyen egyszerű ez.

A tudomány nem egy vaskalapos, korlátolt ármánykodás, amit hajlott hátú öregemberek csinálnak fehér köpenyben valami laborban, és rajtuk kívül senki sem érti. Viva la sztereotípia. A tudomány a világot működtető rendszert keresi, bármi is legyen az. A tudomány megismer, nem meghatároz. Az ezós dolgok ugye történnek. Ha történnek, akkor muszáj _valahogyan: történniük. Annak a valahogyannak valamiféle rendszerbe illeszkednie kell, különben káosz lenne, és ugyebár az ezotéria nem kaotikus (bár sokszor úgy tűnik). Ha pedig van rendszer, akkor megvan, amit a tudomány keres. Ebből az következik, hogy MINDEN megmagyarázható tudományosan! (Amúgy még a káosz is) Lehet nem pont elektronokkal, lehet nem gravitációs térpotenciállal meg mittudomén, lehet baziúj dolgokat kell majd kitalálni hozzá, és azt is csak 3210 év múlva sikerül, de meg LEHET!


És itt lép be a képbe egy tévhit: sokan azt hiszik, hogy egy dolog léte akkor kezdődik, amikor azt a felfedezik. Ha sohasem fedezik fel, akkor soha nem kezdődik a léte, ergo nem létezik. Na de na. Ez nem így van. Ez a tudomány egyik alappillére, hogy tökmindegy, hogy tudunk-e róla, vagy sem, a dolog erre szarik, és van. Avagy a felfedezés nem egyenlő a feltalálással.


Én nem azt mondom, hogy semmiféle eddig ismeretlen ilyen ezós cucc nem is létezhet. Csak azt, hogy ha létezik, akkor az egy teljesen természetes (ugye mivel a természet része, és nem mesterségesen kreált), és tudományosan leírható, mérhető, érthető dolog. Nyilván vannak vaskalapos tudósok, de az nem maga a tudomány hibája. Az emberek hibája, vagyishát épp azé, aki.


De sokkal több "vaskalapos" ezóst láttam már. Merugye miből áll egy átlag ezós hozzászólás? A materializmust ésvagy tudományt és követőit szidni kell, elvetni, és megmondani, hogy nem, majd hablatyálni valamit valami csodálatos természetfelettiről, gondosan nélkülözve mindenféle konkrétumot, vagy értelmes érvet. Ha van bármilyen olyan ezós dolog, aminek van értelmes alapja, azt szívesen fogadom. Bár, igen, IT'S A TRAP! Ha ilyesmit mutattok nekem, azt onnantól viszonylag egyenrangú tudományos elméletként kezelem, ha meg alap nélkülit, akkor őrült képzelgésként. (: A természetfelettiség minden esetben megszűnik.


De amíg sokan csak a fentebb említett séma szerint ökörködnek, addig mégis mi a fenéért csodálkoztok, hogy baromságnak tituláljuk az egészet?? Mi okunk lenne rá, hogy elhiggyük?


2011. szept. 17. 21:26
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
91%
Készülj fel a masszív shitstorm-ra.
2011. szept. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
76%
Na öregem, le a kalappal komolyan: Erre így rámutatni végre; Régóta az egyik legértelmesebb kérdés. Kíváncsian várom a reakciókat, míg összeszedegetem a sajátom.
2011. szept. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
77%

:D Néhány napra csináltál programot magadnak.


Én egyébként őszinte lelkesedéssel várom azt az időt, amikor valóban felfedezik egy-egy ilyen, ma természetfelettinek hitt jelenség hátterét. Olyan jó lenne megérni, nagyon örülnék neki.

2011. szept. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
0%

"Merugye miből áll egy átlag ezós hozzászólás? A materializmust ésvagy tudományt és követőit szidni kell, elvetni, és megmondani, hogy nem, majd hablatyálni valamit..."


Bocsi, nem olvastam végig, csak megakadt ezen a szemem. Én épp azt tapasztaltam, hogy épp olyanok bunkóznak 1-1 kérdésen, akiknek f.ngjuk sincs, h miről van szó. Ha nem érdekel a kérdés, vagy nem tudod a választ, egyszerűen kattints tovább... úgy, ahogy most én is teszem :-)

2011. szept. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
62%
Szívemből szóltál! Majdnem meg is könnyeztem :)
2011. szept. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
29%
Sokat nézed az Asztrocentert!!!
2011. szept. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
22%
A tudomány elég gyengusz,mivel még a tyúk vagy a tojás volt elöbb elméletre sem válaszolt normálisan..Szóval a tudomány bekaphataja!!!!! MUHAHAHAHAHAHA
2011. szept. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:

"dolgokat kell majd kitalálni hozzá, és azt is csak 3210 év múlva sikerül, de meg LEHET! "

Csak tudod az a probléma, hogy a világ a-lapjai, úgymond, már le vannak fektetve, és nagyon nehéz a változásokat véghez vinni, akármilyen szempontból is.

Minden, ami körbe vesz minket, amit az emberek létrehoznak/tak, kitalálnak/tak, már az elejétől fogva ezekre épülnek/tek fel, és ahogy halad az idő, folyamatosan rakjuk le a köveket, alakítgatjuk, szépítgetjük -mindenki a kis saját ötleteivel- újból és újból, és haladunk a "Babiloni Tornyunkkal" egyre lassulva-és-lassabban az ég? felé. Elgondolkodtató, hogy nem-e lenne-e célszerűbb egyszerűen lebontani/tattni? a csupasz földig újból, és újrakezdeni az egészet úgymond, vagy hogy mi lenne ha már egyszer eljutottunk arra a csúcsra, vagy hogy van-e egyáltalán vége valahol. Lehet le kéne rombolni nyomtalanul, de erre nincs semmilyen esély, én úgy látom, hacsak nem valami "thirdpartyn" múlik a dolog. -> Sok ember vágyálmai a változásról létrehoztak sok ötletet; idegeneket, inváziót, akármit, ami változtathat az életük körforgásán, színesebbé teheti azt: a szürke fátylat, ami színjátékok mögé rejti az igazi darabot.

Nem vagyunk képesek elszakadni a világtól, ha már egyszer összenőttünk vele, és kételkedem abban is, hogy akármilyen általunk végbemenő "nemszínesfém" forradalom változtathat-e egyáltalán ezeken az örök-tényeken. A határtalan tudomány egyet jelentene az ember "fogalmi istenné" válásával, miután minden gondolatuk létrehozható lenne, megvalósítható.

Hogy ez mikor következhet be? Vad egy gondolat, elismerem.

Addig is, kénytelenek leszünk beélni azzal, ami van, amibe születsz.


Remélem ez a képletes kis maszlag olvasható.

2011. szept. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem abszoltú feleslegesen téped a szádat. Aki hisz, az hinni is fog. Aki meg, az nem. :-)


Én azt nem értem, aki ezekben a dolgokban nem hisz, miért jár ebbe a kategóriába...


Idegesíti magát feleslegesen. A kérdéseken és a válaszokon is.


Az meg a másik, hogy szánalmas vergődésbe kezd, hátha meg tud győzni valakit a saját véleményéről.


Miért nem foglalkozol a saját dolgaiddal? Interneten keresztül győzködik egymást a fogyatékosok. Kb.


Nem mindegy neked? Hogy a másik oldalon ülő 45 éves nő vagy 16 éves fiú miben hisz? És mit kérdez ebben a témakörben? Vagy éppen mit válaszol?


... :-)


Ha az ezotéria tőled távol áll, akkor (az Isten szerelmére) ne gyere ebbe a kategóriába.


S főleg ne érezd feladatodnak virtuálisan kioktatni az emberekt. Főleg, ha magasról tesznek rád és a véleényedre.


Egyébként csak a fő kérdést olvastam, a magyarázatot nem. Nem gondolod ugye? Hogy végigolvasom a vergődésedet. :O

2011. szept. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
95%

Több, elegendő intenzívebb tanulással teljesen világossá válik hogy a kereszténység miért támadta szüntelenül és nyomta el a természettant; a természettan magas ismerete spirituális tudáshoz vezet. Haladó szinten egy ponton a kettő találkozik egymással. Ahogy már sokszor leírtam az okkultban [spiritualitásban] minden megmagyarázható tudományosan is. A természettan és a spiritualitás kiegészítik egymást együtt ikreknek számítanak. Ha valaki eléggé járatos az egyikben, a másikban is tapasztalatokat szerez. Ezek együtt járnak. Sajnos a kereszténység és csatlósai nagyon komolyan és már-már veszélyes szinten tartották vissza mindkettőt.


Vegyük például az aurát: puszta bioelektromosság. A parapszichológia számtalanszor bizonyította már az elme erejét és a bioelektromosság létezését is.


Az ilyen idióták akik olyasmiket állítanak hogy az aura teremtette a testet, vagy a judeo-kresztény "isten" a földet -stb.- csak húzzák le a színvonalunkat a plejádaikkal és a hasonló idiótaságokkal.


Zárásul:

A tudomány és az ezotéria 100%-ban megfér egymás mellett, kiegészítik egymást. Ellenben a kereszténység és az ezotéria már egyenesen taszítják egymást.

2011. szept. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!