Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Melyikben hiszel? Tudomány...

Melyikben hiszel? Tudomány VS. Természetfeletti A "mindkettőben" választ nem tudom értelmezni, mivel olyan nincs.

Figyelt kérdés
2011. febr. 11. 20:09
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/85 A kérdező kommentje:
Én a tudományba!
2011. febr. 11. 20:09
 2/85 anonim ***** válasza:
Tudomány!
2011. febr. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/85 anonim ***** válasza:
én a tudomány mellett vagyok.
2011. febr. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/85 anonim ***** válasza:

Ha választani kell, akkor egyértelműen a tudomány mellett állok.

Viszont nekem van egy szemléletem, ami alapján nem zárom ki a mitológiákban, és vallásokban szereplő lények létezését. Csak épp nem olyan formában fogadom el a dolgot, ahogy azt az emberek agyába akarják sulykolni.

2011. febr. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/85 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőben. Csakazértis.

"A tudomány vallás nélkül sánta, a vallás tudomány nélkül vak"

hm-hm.. kiis mondta, kiis mondta?:O:D

2011. febr. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/85 anonim ***** válasza:
86%
Természetfeletti nincs, mivel minden, ami történik a "természet" műve, az ún. "csodák" is. Én egy olyan istenségben vagy akármiben hiszek, aki megalkotta, logikusan felépítette ezt az egész rendszert. A tudomány pedig az, ahogyan az ember ezeket a - teremtő által megalkotott - logikai összefüggéseket megfejti. Tehát az általad nem létezőnek ítélt lehetőségben hiszek.
2011. febr. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/85 anonim ***** válasza:
100%

Természetfölötti az amit a tudomány ma még képtelen megmagyarázni ezért inkább tagad kertel stb...

Párszáz éve még eret vágni valakin volt a tudomány és gyógynövényekkel gyógyítani volt boszorkányság. Igazság mindig egy van, csak az változik hogy cimkézik.

Az én válaszom ha elfogadod ha nem az hogy mindkettőben. Mindig abban ahol az igazságot érzem.

2011. febr. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/85 anonim ***** válasza:
92%

Ha a természetfelettit megértjük, modellezni tudjuk, akkor tudomány lesz belőle.


A kérdésed máris értelmetlen.

2011. febr. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/85 anonim válasza:
70%
Szerintem meg a természetfelettit a tudomány megmagyarázza.Vagy a fizika.
2011. febr. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/85 anonim ***** válasza:
100%

Én szinte mindenben a racionalitás mellett foglaltam állást viszont újfent akadt egy kivétel. Elkezdtem hinni a lélekvándorlásban(illetve a karmában). Ugyanis sokat olvastam az emberi viselkedésekről illetve jelenleg is pszichológia hallgató vagyok, de egy kérdésemre sosem kaptam kielégítő választ. Ez a "kérdés" az, hogy miért teljesen más két egypetéjű iker mentalitása. Annak ellenére, hogy mindent ugyan úgy éltek meg. Ugyan oda jártak iskolába, ugyan azokban a közösségekben mozogtak kiskorukban. A családi válságokat, örömöket együtt élték át és mindent együtt csináltak mégis a végére két teljesen más személyiségű emberről beszélhetünk, különböző vágyakkal, értékekkel, tulajdonságokkal..

Egy pszichológus tökéletesen képben lenne az okokkal, ha elbeszélgetne mindkettőjükkel... Viszont! Ha megadnánk egy bizonyos "paramétereket" és úgy kérnénk meg, hogy alkosson véleményt, hogy milyen is lesz az illető tulajdonsága, nem bírna tökéletes válasszal reagálni. Persze itt jöhetnek azok a szkeptikus válaszok, hogy sok minden másként történik még az ikrek életében is hiába vannak egyfolytában együtt, de én egy olyan relatív lehetetlen helyzetre gondolok ahol tényleg csak azok a dolgok történhetnek meg amiket a lapra leírtunk előtte.. Még ilyen körülmények között is két teljesen különböző személyiség alakulhat ki és erre a magyarázatot nem lehet tökéletesen megadni. Mindig lesz benne egy valószínűleg, vagy feltételezhetőleg illetve egyéb spekuláció...

Szóval amióta eme kérdés felvetődött elhiszem azt, hogy a lélek örök és csak a fizikai test mulandó.. Hozzáteszem, hogy még most is nagyon vívódom ezzel a gondolattal és nincs olyan nap, mikor ne néznék valaminek utána ami esetleg megadná nekem erre a számomra elfogadható választ... Elég nehezen tudom ezt megemészteni és egyáltalán nem akarok benne vakon hinni, de míg jobb magyarázatot nem hallok "muszáj".


Mikor hallom ezeket a dolgokat, hogy a ** mester vagy egyéb Ausztrál "táltos" szerű képességekkel megáldott nő terápia során visszavisz valakit egy előző életébe valamilyen módon... Szóval ezek mindig nagyon vegyes érzéseket indítanak meg bennem.. El is hiszem és nem is. Mondják, hogy olyan dolgokat mondanak amik teljesen úgy vannak, totál passzolnak a képbe, pedig nem is beszéltek még hasonló dolgokról sem azelőtt egymással...



** A védjegy jogtulajdonosa nem járult hozzá a szó használatához.
2011. febr. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!